Ulft, Netherlands

Beloning voor gouden tip Sem Vijverberg

De politie looft een beloning van 15.000 euro uit voor de gouden tip die leidt tot de oplossing van de zaak Sem Vijverberg. De politie heeft tot nu toe vijftig tips gekregen over de vijftien jaar oude coldcasezaak die de afgelopen dagen opnieuw onder de aandacht is gebracht met de campagne 'het is nooit te laat om te praten'.
Jeanine Jongh | 31 maart 2021 09:32 | Aangepast op 31 maart 2021 09:32
De hoofdofficier van justitie heeft een beloning uitgeloofd van 15.000 euro voor de tip die leidt tot het oplossen van de zaak. Vrijdag vraagt ook voetbalclub De Graafschap aandacht voor de zaak rond het dode jongetje. Gedurende de wedstrijd tegen FC Dordrecht wordt het stadion van de Doetinchemse voetbalclub eenmalig omgedoopt tot het Sem Vijverberg-stadion. Ook dragen alle spelers bij opkomst een speciaal shirt en wordt er tijdens de wedstrijd aandacht gevraagd voor het politieonderzoek.

Het pasgeboren jongetje werd in januari 2006 dood gevonden in het ijs van de Kapperskolk in Doetinchem. Uit sectie bleek dat Sem met geweld om het leven is gebracht. De rechercheurs die bij de zaak zijn betrokken hopen dat mensen die meer weten over wat zich heeft afgespeeld in Sems korte leven inmiddels bereid zijn te praten. Er moeten mensen zijn die weten of vermoeden wie Sems ouders zijn, zo stelt de politie.

'Moet opvallen'
Zijn moeder moet minimaal 37 weken zwanger zijn geweest en is ergens eind januari 2006 bevallen, concludeert de politie. De kans is volgens de politie groot dat mensen in haar omgeving van haar zwangerschap afwisten of het vermoedden en dat het hen is opgevallen dat deze vrouw daarna geen baby had.

Foto: Politie.nl

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...