gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bali voelt zich ‘weggewerkt’ bij GroenLinks

0e1ae10c6d9ed4cc08c03e43d63cb5ad.jpg
Redactie REGIO8 |
“Ze hebben me gewoon weggewerkt”, zegt Bali over haar partijgenoten bij GroenLinks. “Maandagavond is mijn voorbereide stuk voor de begroting genegeerd. Er zaten volgens hen te veel fouten in, dat kon zo niet.” Voor de Doetinchemse politica was het de druppel. Raadslid John Westerdiep van GroenLinks vindt de reactie van Bali spijtig. “Het is feitelijk niet zo gegaan. Dan is het niet zo fijn dat ze dit soort dingen roept.” Bestuursvoorzitter Marcella Heerenveen van GroenLinks geeft aan dat de partij liever zag dat Bali bleef. “Wij wilden dat mevrouw Bali deze raadsperiode namens GroenLinks raadslid en fractievoorzitter zou blijven.”

Gebrekkig Nederlands
Volgens Bali zou er binnen de partij vooral kritiek zijn op haar gebrekkig Nederlands. “Ik ben van Turkse afkomst en mijn Nederlands is niet zo goed”, erkent de eigenaresse van een Doetinchemse lunchroom. “Maar ik heb mijn best gedaan. Binnen de raad doe ik mijn werk goed, ik doe het zoals het hoort. Maar volgens hen heb ik niet de capaciteiten om door te gaan.” GroenLinks wil niet ingaan op het functioneren van Sevda Bali en de kritiek op haar gebrekkig Nederlands. “GroenLinks heeft het functioneren van mevrouw Bali steeds met haar zelf besproken”, zegt Heerenveen. “Wat ons betreft is dit vertrouwelijke informatie.”

Bali koos er donderdagmiddag tijdens de raadsvergadering voor om niet in te gaan op haar beweegredenen om te stoppen. “Ik wilde vermijden dat er naar de buitenwereld op dezelfde manier wordt gecommuniceerd als eerder in de lokale politiek”, aldus Bali. “Ik heb daarop ook negatieve reacties ontvangen. Ze zeggen makkelijk dingen, zonder dat er wordt nagedacht.” Op 24 oktober heeft de adviescommissie voor de kieslijst van GroenLinks kenbaar gemaakt dat de voorkeur niet is uitgegaan naar Sevda Bali. “Dit advies neemt niet weg dat iedereen die gesolliciteerd heeft het recht heeft om zich tijdens de algemene ledenvergadering kandidaat te stellen”, zegt Heerenveen.

Eenmansfractie
De oud-fractievoorzitter van GroenLinks heeft besloten om haar zetel te behouden en verder te gaan als Fractie Bali. Heerenveen geeft aan dat dit tegen de afspraken ingaat, die gemaakt zijn met Bali. “Tot nu toe was Bali samen met ons van mening dat indien kiezers kiezen voor een politieke partij de zetel behoort aan de partij en niet aan het raadslid”, zegt Heerenveen. “Zij heeft dan ook een bewilligingsformulier ondertekend waarin zij belooft haar zetel terug te geven aan de partij.” Volgens Bali is de kritiek dat het zou gaan om ‘zetelroof’ onzin. “Dat vind ik onterecht”, zegt Bali. “Ik stond als vijfde op de lijst en ben er als tweede uitgekomen”, zegt ze over de gemeenteraadsverkiezingen in 2014. “Ik ben met voorkeursstemmen naar voren gekomen.” Volgens Bali hebben kiezers voor háár gekozen en niet per se voor haar partij GroenLinks. Ze gaat zich met haar eenmansfractie voorbereiden op de gemeenteraadsverkiezingen in maart. “Ik heb mensen om mij heen die mij hierin steunen.”

Het vertrek van Bali betekent het zevende raadslid dat in de huidige raadsperiode is opgestapt in Doetinchem. Recent besloten ook Willem Traag en Henri-George Moïze de Chateleux te gaan voor een eigen plek in de gemeenteraad na onenigheid met het bestuur van D66. De SP noemt de ontwikkelingen zorgelijk.

Foto: Simon Schutter Fotografie

Lees ook

Schermafbeelding 2026-04-10 101344.png

WK voetbal krijgt Achterhoeks tintje: Dieperink als VAR naar eindtoernooi

Het WK voetbal krijgt komende zomer een duidelijk Achterhoeks tintje. De 37-jarige videoscheidsrechter Rob Dieperink is geselecteerd voor het grootste podium in het internationale voetbal. Het toernooi wordt dit jaar gehouden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

GWWP.png

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Didam een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit de festivaltent van Doorgedraaid Festival in Didam, voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

e97e94736e43a5170c8bc5478df151ef.png

VVD bij coalitie Oude IJsselstreek, onderhandeling met Dorp en Plattelandbeweging geklapt op azc

De huidige coalitie in Oude IJsselstreek kan doorgaan, maar in een gewijzigde samenstelling. Lokaal Belang, PvdA-GroenLinks en CDA behouden hun meerderheid dankzij toetreding van de VVD (in totaal 14 zetels). De grote winnaar van de verkiezingen, de Dorp en Plattelandbeweging (DePB), blijft voorlopig aan de zijlijn staan.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 16.53.13.jpeg

Westendorpse pluktuin voor het eerst vol tulpen: ‘Je merkt dat het in trek is’

De zon laat zich steeds vaker zien, bomen staan in bloei en tulpen kleuren weer volop het landschap. Ook bij de familie Hiddink is het seizoen begonnen. Naast hun Bed & Breakfast openden ze een pluktuin, waar bezoekers zelf tulpen komen plukken.

Martin Messing messenslijpen Repair Cafe.jpeg

Repair Café Silvolde viert 10-jarig jubileum: ‘Proberen niks weg te gooien’

Van broodrooster tot bot mes en van pop tot radio. Al tien jaar biedt het Repair Café in Silvolde een tweede leven aan diverse kapotte spullen. Martin Messing (71) was 9 april 2016 initiatiefnemer van het maandelijkse reparatiepunt in De Schuylenburgh. Op de Azoralocatie kan hij rekenen op een vast team vrijwilligers.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 11.54.59.jpeg

Auto belandt in Aaltense Keizersbeek: geen gewonden

Een auto is donderdagochtend nabij de Haartsestraat in Aalten in het water beland. Er waren geen gewonden.