gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Antilliaanse sferen op stranden van 't Hilgelo

d98484964a7ef128769d1a9c57d67745.jpg
Redactie REGIO8 |

“Het Hilgelo is een hele grote recreatieplas en dat vraagt wat ons betreft om wat meer invulling dan dat er tot op heden was”, zegt één van de initiatiefnemers, Jeroen Schreurs. “Daar waren de eigenaar Leisurelands en gemeente Winterswijk het ook mee eens.” Een vergunning lag er al snel en ook de financiën kwamen rond. “We hebben heel bewust gekozen om een crowdfundingcampagne te starten, vooral omdat wij lokaal draagvlak wilden creëren voor ons idee”, aldus Schreurs. “Het is leuk dat wij enthousiast zijn, maar uiteindelijk gaat het natuurlijk om de Winterswijkers en haar toeristen.” Na vijf weken bleken 205 ambassadeurs bereid om een financiële bijdrage te leveren aan het plan van de drie jonge ondernemers en kon er gestart worden met de bouw.

Op het strand van ’t Hilgelo verrijst langzamerhand een Beach Club in Antilliaanse sferen. “Er komt een heel mooi beachterras met foodtrucks erbij en op het strand komen een heleboel strandstoeltjes te staan.” In het water kan er geklommen en geklauterd worden, want binnen enkele weken moet daar grote opblaasbare klimtoestellen liggen. “Er komt ook een aanlegsteiger met varende terrassen, waar mensen kunnen barbecueën terwijl ze over ‘t Hilgelo varen.” Op 10 juni vindt de officiële en feestelijke opening plaats.

Foto: REGIO8

Lees ook

PrikkelarmZwemmen0.png

Achterhoek zet in op prikkelarm sporten met Aqua Silent: ‘Vaak geeft muziek te veel prikkels’

Prikkelarm bewegen staat deze week centraal in de Achterhoek. Op verschillende plekken wordt in de campagneweek van Achterhoek in Beweging bewustzijn gecreëerd voor sporters die moeite hebben met fel licht, geluid en drukte. Bij zwembad De Beemd in Lochem staat sinds kort Aqua Silent op het programma.

Morsink.png

Afscheidsspeech Bennie Morsink ingekort door ingrijpen burgemeester Van Oostrum

Bennie Morsink heeft dinsdagavond op een opvallende manier afscheid genomen van de gemeenteraad van Berkelland. Het raadslid, dat zestien jaar actief was binnen de lokale politiek, keert in de nieuwe raad niet terug en had zijn afscheidstoespraak aangegrepen om stevig van zich te laten horen.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 17.17.12.jpeg

Weggebruikers in Bronckhorst hebben extra reistijd door werkzaamheden

Weggebruikers in de gemeente Bronckhorst moeten de komende maanden rekening houden met extra reistijd binnen de gemeente. Onder andere grote werkzaamheden aan de weg tussen Hummelo en Zutphen zorgen voor omleidingen.

Vulcanus40.jpg

Doetinchem ziet 160 woningen op terrein Vulcanus zitten, toekomst nog onzeker

De gemeente Doetinchem wil in principe meewerken aan de herontwikkeling van de ijzergieterij Vulcanus in Langerak tot een nieuw woongebied. Dat blijkt uit een recent besluit van het college van burgemeester en wethouders. De plannen bieden ruimte voor maximaal 160 woningen, maar of de ontwikkeling daadwerkelijk doorgaat, is nog onzeker.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 16.04.15.jpeg

Zelhemse survivalvereniging Jan in ’t Touw gered: gemeente past omgevingsplan aan

Survivalvereniging Jan in ’t Touw mag doorgaan met hun survivalactiviteiten op hun perceel aan de Schovenweg in Zelhem. Het college van Gemeente Bronckhorst heeft besloten het omgevingsplan aan te passen waardoor bouwwerken nu zeven meter hoog mogen zijn, en niet één meter, zoals het voorheen was.

SuderwickDinxperlo.jpg

Duitse steden grijpen kans op 30 km-zones aan, Nederlandse frustratie

Aalten loopt voorop, Bocholt volgt. Als het gaat om de versnelde invoering van 30 km-zones, werken Nederlandse en Duitse buren nauw samen in de grensgemeente ‘Dinxperwick’ (Dinxperlo en Suderwick). Bocholt heeft de inrichting van het centrum van Dinxperlo gekopieerd voor Suderwick.