gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Agrariërs hakselen door droogte nu al maïs

2b3e7a2a293c8d1475e2735eaaeb2489.jpg
Redactie REGIO8 |

"Dit is wel een heel uitzonderlijk jaar", stelt weerboer Gerrit Vossers. "We hebben al een paar zomers achter de rug waarin de junimaand heel droog was en de julimaand heel erg nat en toen kwam het allemaal nog goed. Maar in dit stadium, omdat het al heel lang warm is, is de maïs heel snel gegroeid en nu komt het niet meer goed." Dat houdt in dat meerdere agrariërs hun verlies nemen en het maïs alvast geoogst hebben. Zo hopen dat verlies op een andere manier te kunnen opvangen. "Ik hoop dat de melkprijs hoger wordt", aldus Heinrich Derksen uit Elten. "En we proberen nog maïs te kopen, maar goede maïs is moeilijk om aan te komen, en hartstikke duur. Je moet met je eigen grondvoer je koeien kunnen voeren en als dat niet gaat heeft het geen zin meer."

De meeste agrariërs, waaronder Derksen, proberen door het vroege hakselen van maïs nog gras te kunnen zaaien waardoor ze dat in het verloop van het najaar ook nog kunnen oogsten. Toch denkt Vossers dat het telen van maïs voor de toekomst juist slim is. "Maïs is een tropisch gewas", stelt de weerboer. "Ze hebben het zo gemaakt dat het onder Nederlandse omstandigheden goed kon groeien. Misschien komt de oude maïs wel weer terug. Dit is misschien wel goed." Derksen ziet als het zo doorgaat de toekomst echter somber in. "Er is op het moment niets moois meer", stelt hij teneergeslagen. "Je bent alleen maar aan het hopen dat het beter wordt. En dat is maar afwachten."

Foto: REGIO8

Lees ook

Oversteek SC Varsseveld groen vak.jpg

Posters en groene vakken voor veilige oversteek bij sportclub Varsseveld

De oversteek naar sportclub Varsseveld blijft een aandachtspunt volgens het bestuur van de voetbalclub. Met een veiligheidscampagne worden nieuwe maatregelen genomen om het kruispunt tussen de Terborgseweg (N818) en de Westelijke Oude Aaltenseweg veiliger te maken.

WhatsApp Image 2026-04-14 at 14.48.13.jpeg

Vrouw valt van fiets en raakt gewond in Doetinchem

Bij een ongeval met een fiets in Doetinchem is een vrouw gewond geraakt. De fietser kwam ten val doordat zij moest uitwijken.

Reuven Niemeijer (2).jpg

De Graafschap is aanvoerder en topscorer Reuven Niemeijer kwijt in de laatste twee competitiewedstrijden

In de wedstrijd tegen VVV-Venlo viel de aanvaller uit na een blessure aan zijn onderbeen. Na onderzoek in het Rijnstate Ziekenhuis is de conclusie getrokken dat “Niemeijer in ieder geval de laatste twee duels in de reguliere competitie aan zich voorbij moet laten gaan”, meldt De Graafschap in een bericht.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Weer asbest gevonden bij sloop zalencentrum: school in Halle later klaar

Bij de sloop van partycentrum Nijhof in Halle is weer asbest gevonden. Dat meldt de gemeente Bronckhorst. De vondst werd gedaan bij de laatste fase van de sanering, in de fundering. "Dat hadden we niet voorzien", laat de gemeente weten.

VORDEN 112 geblurd.jpg

Auto raakt van weg in Vorden: één gewonde

Op de Hengeloseweg (N316) bij Vorden vond maandagmiddag een verkeersongeval plaats. Een auto raakte in de berm, waarna de bestuurder werd meegenomen met de ambulance.

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.