gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Afvaldumpingen langs snelwegen aangepakt

697fa625393af68967e775928c7b27da.jpg
Redactie REGIO8 |
Bij twee rustplaatsen langs de A12 en een langs de A18 is het bijna elke dag prijs: Bij de grote afvalcontainers wordt allerlei troep gedumpt. Volgens de wegbeheerder werd eerder zo'n 6.000 tot 7.000 kilo per week opgehaald, de laatste tijd is dit vaak zo'n 21.000 kilo. Hoe dit komt is niet helemaal duidelijk.

‘’Mogelijk komt het van over de grens, want in Duitsland moeten ze per kilo betalen’’, zegt Geert Wieggers van Rijkswaterstaat tegen Omroep Gelderland. ‘’Maar het heeft vooral met mentaliteit van mensen te maken natuurlijk.’’

De dumpingen zijn een grote ergernis en een flinke kostenpost. De aannemer moet het afval nu veel vaker ophalen dan voorheen. Rijkswaterstaat pakt overtreders dan ook hard aan. ‘’Iedereen is op de hoogte, de politie rijdt vaker langs en wij surveilleren regelmatig’’, zegt Wieggers. ‘’Dit doen we opvallend, maar ook onopvallend én met resultaat, want we hebben al menigeen op heterdaad betrapt.’’

Hoge boetes
Daders krijgen een fikse boete. Voor particulieren kan dit oplopen tot 380 euro, voor bedrijven begint dit pas bij 750 euro en kan het boetebedrag zelfs oplopen tot 3.000 euro. ‘’Dit is het niet waard, hier kun je heel vaak voor naar de stort rijden’’, stelt Wieggers.
Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-28 at 17.21.09.jpeg

Politie grootschalig in actie vanwege man op dak aan Terborgseweg in Doetinchem

De politie is dinsdagmiddag grootschalig uitgerukt naar een pand aan de Terborgseweg in Doetinchem. Daar zou een man op het dak hebben gestaan die volgens de politie een gevaar vormde voor zichzelf en zijn omgeving. Wat er precies is gebeurd, is nog niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 15.36.57.jpeg

Voormalig OM-medewerker uit Doetinchem krijgt 2 jaar cel voor bezit en verspreiden kinderporno

Een 52-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 24 maanden voor het bezit en verspreiden van kinderporno. De man was in het verleden werkzaam bij het Openbaar Ministerie (OM). Het OM had een celstraf van 30 maanden geëist.

GRABEKER10.jpg

Sfeer op De Vijverberg helpt De Graafschap O21 aan historische bekerzege

Voor het eerst in zestien jaar heeft De Graafschap Onder 21 de beker gewonnen. Op De Vijverberg draaide de ploeg een achterstand om en werd Willem II met 2-1 verslagen.

Theatherfestival0.jpg

Doetinchems Theaterfestival baalt van forse subsidieverlaging: 'Dat was wel schrikken'

Theaterfestival Buitengewoon in Doetinchem is volop in voorbereiding op het straattheaterfestival van 11 juli dit jaar. Maar met nog enkele maanden te gaan, heeft de organisatie een flinke tegenvaller te verwerken. De gemeente Doetinchem heeft de jaarlijkse subsidie met ruim zestig procent verlaagd: van 30.000 naar 12.500 euro. Het nieuws kwam voor de organisatie als een grote verrassing.

Burgemeester Christiaan Mangen_ 2026-04-28.jpg

Burgemeester Bocholt zoekt oranjegekte op in Dinxperlo

De nodige Nederlandse grensbewoners togen op Koningsdag naar het Duitse Bocholt. Terwijl het in Nederlandse steden en plaatsen druk en luid was, zochten zij juist vertier op de terrassen net over de grens. Daar genoten ze van hun vrije dag in rustige sferen.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 10.59.55.jpeg

Auto uitgebrand in Beek, bestuurder blijft ongedeerd

Een auto is zondagavond volledig uitgebrand in Beek. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto kan als verloren worden beschouwd.