Ulft, Netherlands

Afvaldumpingen langs snelwegen aangepakt

Regio8 | 18 juni 2018 10:32 | Aangepast op 18 juni 2018 10:32
Bij twee rustplaatsen langs de A12 en een langs de A18 is het bijna elke dag prijs: Bij de grote afvalcontainers wordt allerlei troep gedumpt. Volgens de wegbeheerder werd eerder zo'n 6.000 tot 7.000 kilo per week opgehaald, de laatste tijd is dit vaak zo'n 21.000 kilo. Hoe dit komt is niet helemaal duidelijk.

‘’Mogelijk komt het van over de grens, want in Duitsland moeten ze per kilo betalen’’, zegt Geert Wieggers van Rijkswaterstaat tegen Omroep Gelderland. ‘’Maar het heeft vooral met mentaliteit van mensen te maken natuurlijk.’’

De dumpingen zijn een grote ergernis en een flinke kostenpost. De aannemer moet het afval nu veel vaker ophalen dan voorheen. Rijkswaterstaat pakt overtreders dan ook hard aan. ‘’Iedereen is op de hoogte, de politie rijdt vaker langs en wij surveilleren regelmatig’’, zegt Wieggers. ‘’Dit doen we opvallend, maar ook onopvallend én met resultaat, want we hebben al menigeen op heterdaad betrapt.’’

Hoge boetes
Daders krijgen een fikse boete. Voor particulieren kan dit oplopen tot 380 euro, voor bedrijven begint dit pas bij 750 euro en kan het boetebedrag zelfs oplopen tot 3.000 euro. ‘’Dit is het niet waard, hier kun je heel vaak voor naar de stort rijden’’, stelt Wieggers.
Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Kerstspecial | Kerst 2025 met Okidoki

Het is inmiddels een ware traditie, de speciale radiouitzending van Kerst met Okidoki. In het Milky-...

Met Fellinger als ‘burgemeesterbakker’ komen Dames van Bergh in actie

Geen vuurwerk, wél koekjes. In het centrum van ’s-Heerenberg bakken de Dames van Bergh op dinsdag 30...

Járenlang gesteggel, kantelen speelveld lijkt dé oplossing voor dé splijtzwam in Ruurlo

Is het kantelen van een speelveld dé oplossing voor dé splijtzwam in de Ruurlose samenleving? Het vo...

Helder en Daadkracht samen de Montferlandse gemeenteraadsverkiezingen in

De fractie Daadkracht van Joost Gerritsen sluit zich bij de komende gemeenteraadsverkiezingen aan bi...

Twee auto's botsen op Aaltenseweg in buitengebied Zelhem

Bij een ongeval op de Aaltenseweg in het buitengebied van Zelhem, zijn twee auto’s in een bocht tege...

Nieuw zorggebouw naast Slingeland Ziekenhuis gaat 'IJsselbrink' heten

Het nieuwe zorggebouw van het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem krijgt de naam 'IJsselbrink'. De n...