Ulft, Netherlands

Afsluiten brug Terborg zorgt voor onvrede pleziervaart

De brug over de Oude IJssel in Terborg gaat vanaf maandag drie weken dicht voor gemotoriseerd verkeer, maar ook voor boten. Om ervoor te zorgen dat het fiets- en wandelverkeer niet kilometers om hoeft te reizen wordt er een drijvende pontonbrug geplaatst. Het groot onderhoud van het Waterschap Rijn en IJssel komt voor gebruikers van de rivier op een pijnlijk moment, want juist in de zomermaanden moeten bedrijven in de pleziervaart hun geld verdienen.
Bart Sollman | 22 juni 2023 15:00 | Aangepast op 22 juni 2023 15:00
“Ik snap dit echt niet. Vooral waarom er voor dit moment wordt gekozen. Dit gaat mij zo echt duizenden euro’s kosten”, verzucht Jos Jansen, eigenaar van bootverhuur Bommen Berend, met ook een jachthaven aan de Oude IJssel in Terborg. In februari is de brug al afgesloten geweest voor groot onderhoud van de gemeentelijke weg tussen het stadje en Etten. Volgens Jansen hadden de huidige werkzaamheden ook dan plaats kunnen vinden.

Het waterschap spreekt dit echter tegen: “De gemeente is nu ook weer bezig met de weg. Omdat de huidige werkzaamheden met warm en droog weer plaats moeten vinden én het nu nog geen schoolvakantie is hebben we ze nu gepland”, aldus woordvoerder Vanya Ginsel. De werkzaamheden die eens in de vijftien jaar plaatsvinden stonden eigenlijk voor volgend jaar op de rol, maar om de overlast te beperken worden ze gecombineerd met die van de gemeente. De brug is volgens hen nu toch al afgesloten.

Flyers al gedrukt
Op de Oude IJssel is naast de huursloepjes ook de Iesselganger een vaste gast. De fluisterboot vaart meermaals per week en soms per dag uit vanaf het DRU-terrein in Ulft. “Het afsluiten kwam een beetje als een verassing. We kregen ineens een mailtje. Alle vaarten waren al ingepland en de flyers waren zelfs gedrukt”, zegt Herman Schreurs namens stichting IJsselvaart. De Iesselganger kan nu hun vaste routes naar onder meer havezathe Kemnade niet maken. “We worden beperkt tot vaarten van één uur, dat gaan we financieel echt wel merken”, verwacht Schreurs.

Boten verplaatsen
Jansen verplaatst al zijn boten naar de andere vestiging van Bommen Berend in Laag-Keppel. Vanuit zijn haven in Terborg kan hij naar eigen zeggen geen kant op. “Omdat er sinds een tijdje vaste en veel te beperkte schuttijden zijn bij Gaanderen, zitten we vast op een klein stukje Oude IJssel.” Het verplaatsen van de boten naar Laag-Keppel heeft als gevolg dat de passantenhaven daar vol ligt. “Daardoor lopen we ook die inkomsten mis", zegt Jansen. "Ook het verplaatsen van de boten kost geld.”

Dubbel pech
Voor de Iesselganger is de afsluiting van de brug dubbel pech. De hele maand juni zou de boot namelijk verhuurd zijn aan nota bene het waterschap zelf voor educatieve doeleinden. Deze tochten vertrekken vanuit Doetinchem. Schreurs: “Die inkomsten lopen we nu mis omdat de rondvaarten in het weekend vanuit Ulft zijn. We kunnen simpelweg niet in Doetinchem komen.” Daarnaast vallen er inkomsten weg omdat er minder lange vaarten gedaan kunnen worden.

Begrip
Jansen en Schreurs hebben ondanks hun kritiek wel begrip voor het onderhoud en de pontonbrug die geplaatst wordt. “De brug is inderdaad wel aan onderhoud toe", zegt Schreurs. "Hij kan wel een likje verf gebruiken, dus ik snap het wel." Jansen: “En ik snap ook wel dat ze een tijdelijke brug leggen zodat mensen niet acht kilometer om hoeven te lopen. Alleen het moment komt voor ons niet zo goed uit.”

Foto: REGIO8

Lees ook

TTV Hercules speelt in eerste jaar Eredivisie gelijk om kampioenschap

TTV Hercules uit Terborg begint komend weekend aan de strijd om het landskampioenschap. Na het kampi...

Weerboer Gerrit Vossers verwacht een zacht weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Ulftse Housheer speelt WK Handbal in eigen land: 'Heel speciaal'

De Ulftse Dione Housheer mag het WK Handbal spelen in eigen land. Woensdag is het toernooi begonnen ...

Goed nieuws voor de Achterhoek: Duitse dijk veel sneller klaar dan verwacht

Het gebeurt niet vaak bij grote waterbouwprojecten, maar bij Emmerik mag de vlag uit: een stuk Rijnd...

Oude IJsselstreek houdt vertrouwen in DRU ondanks afwezigheid Van der Wal

De gemeente Oude IJsselstreek houdt vertrouwen in de stichting DRU Industriepark, ook nu directeur-b...

Rioolwaterzuivering Etten in de knel, waterschap waarschuwt

De rioolwaterzuivering in Etten staat op springen. Door de bouw van honderden nieuwe woningen én de ...