gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Afscheid burgemeester Traag van Doetinchem

9ee0093ba16f6dfc4dde3f41d20d6d8b.jpg
Redactie REGIO8 |

"Ik heb een hartstikke plezierig jaar gehad", aldus de scheidend waarnemend burgemeester. "Wat ik heel erg mooi vond waren de rechtstreekse contacten met burgers." Het was de eerste keer dat Traag de functie van burgemeester bekleedde. Zodoende leerde ze de gemeente kennen op een nieuwe manier kennen. "Doetinchem heeft me vooral verrast in de allure die deze stad uitstraalt. De grote betrokkenheid van burgers en ondernemers ook bij de doorontwikkeling van de binnenstad." Het jaar is voor Traag relatief rustig verlopen. Er deden zich geen ernstige politieke kwesties voor of zeer ingrijpende incidenten.

Toch herinnert ze zich de brand met een dodelijk slachtoffer in juli 2016 nog als de dag van gisteren. "Omdat dat een enorme impact had op de familie van het slachtoffer, maar ook op de buurtbewoners waar we toen 's middags geweest zijn en gesprekken mee hebben gevoerd. Dat is me als incident het meest bijgebleven." Mark Boumans volgt Traag op. Hij wordt op 18 mei geïnstalleerd. De oud-gedeputeerde van Gelderland heeft een heldere boodschap voor de aankomende burgervader: "Ga vooral genieten van Doetinchem."

Foto: REGIO8

Lees ook

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.

Neptunus.jpg

Oeps! Inwoners van de Neptunus in Ulft wonen ineens in 'andere' straat

Bewoners van de Neptunus in Ulft moesten even twee keer kijken toen ze de straat in kwamen rijden. In de planetenbuurt in Ulft worden de straatnaamborden vervangen. Onder andere de Dierenriem, Jupiter en Boogschutter kregen een nieuw straatnaambord. Maar de Neptunus? Dat werd ineens de Neptunis.