Ulft, Netherlands

Doetinchemse Orion Stars aast tegen Brasov op Europese top acht

Foto: REGIO8
Orion Stars staat woensdagavond in de achtste finale van de CEV Volleyball Cup tegenover het Roemeense CSM Corona Brasov. In de Doetinchemse Topsporthal hopen de volleyballers op veel thuissteun richting een ticket voor de kwartfinale.
Tijn Piest | 21 januari 2026 15:38 | Aangepast op 21 januari 2026 15:38
De spelers van Orion staan woensdag om 20.00 uur tegenover de Roemeens kampioen van 2023/2024, waarbij de Nederlandse aanvoerder Ewoud Gommans speelt. Over een week wacht Orion nog de return in Roemenië. Bij succes behoren de Doetinchemmers tot de laatste acht in de op één na hoogste Europese clubcompetitie.
Jannes van der Ham leeft voor dit soort wedstrijden. ‘’Qua voorbereiding maakt een Nederlandse of Europese wedstrijd weinig verschil. Het zou mooi zijn om een ronde verder te komen in de CEV Cup. En zo het Nederlandse volleybal verder op de kaart te zetten.’’

Nieuwe middenspeler
Orion beschikt in de Topsporthal over een nieuwe middenspeler: Péter Boldizsár. De 20-jarige Hongaar is sinds enkele dagen in Nederland en voelt zich al wel thuis in de Achterhoek. ‘’In Hongarije is het nu -7 graden Celcius’’, denkt hij bibberend terug. Orion, dat zondag in de Nederlandse beker weer thuis speelt, benaderde Boldizsár per videocall. ‘’Iedereen is erg vriendelijk en het volleybalniveau in Nederland is goed.’’

Vorig jaar speelde de Hongaar al tegen twee nieuwe ploeggenoten tijdens het EK onder 22 jaar. Hongarije moest toen haar meerderen erkennen in Nederland.

Lees ook

KNMI waarschuwt met code geel de Achterhoek voor gladheid door ijzel

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de Achterhoek vanwege mogelijke gladheid door ijzel. De weer...

Mart de Kruif lijstduwer van Gemeentebelangen Bronckhorst

Voormalig Commandant Landstrijdkrachten Mart de Kruif wordt lijstduwer van Gemeentebelangen Bronckho...

Bürgerbad Elten per direct gesloten door technisch defect

Het Bürgerbad in Elten, ook bekend als de Kleinschwimmhalle, is per direct en tot nader order geslot...

Duits en Nederlands carnaval worstelen met dezelfde problemen

Een groeiend gebrek aan bouw- en feestlocaties, strengere regelgeving, eisen van de verzekering en o...

Politiek Oude IJsselstreek blijft steggelen over DRU Industriepark

Het DRU Industriepark wil met een nieuw management de negatieve spiraal ombuigen en heeft een ondern...

Wethouder Derksen vreest verkeersinfarct na Pasen: ‘Maar wij kunnen niets doen’

Wethouder Jeanette Derksen houdt haar hart vast voor de verwachte verkeerinfarct die gaat ontstaan i...