Ulft, Netherlands

Zwarte Cross daagt crossers uit met ‘roastklasse’ en ‘spelletjesklasse’

Foto: REGIO8
Terwijl de voorbereidingen voor de Zwarte Cross in volle gang zijn, wordt er achter de schermen hard gewerkt aan iets nieuws. Elk jaar bedenkt De Feestfabriek weer een ander thema voor de crossklasse om het publiek en de crossers te verassen.
Remco Geurts | Caitlin Sturris | 10 oktober 2025 16:24 | Aangepast op 10 oktober 2025 16:24
“Ja, we hebben dit jaar weer twee mooie klasses gevonden uit allerlei ideeën. De eerste klasse is de ‘roastklasse’, dus je mag alles over ons zeggen, maar ook over je beste vriend, over een supermarkt. Alles wat je niet bevalt. Wel met een knipoog en wel met een beetje een grap, een goede ondertoon, maar die wordt geopend”, zegt Rinaldo Klein Bleumink van De Feestfabriek. “De andere klasse is trouwens de spelletjesklasse. Daar hopen we dat er echt hele leuke spelletjes tussen gaan zitten, dus van klootschieten tot een bordspel. Ik wil het vooral niet te veel in één woord leggen, maar ik kan me voorstellen dat we Mario-kartjes over de baan zien rijden.”

De Feestfabriek heeft een duidelijke reden waarom ze elk jaar nieuwe crossklassen toevoegen. “We proberen ook voor de crossers leuke klassen toe te voegen. We hebben natuurlijk de special en de zwaargewichtsklasse, die gewoon vaste klassen zijn. Dat zijn ook mooie grote voertuigen. En we vinden het toch belangrijk om elk jaar een stukje creativiteit toe te voegen”, legt Klein Bleumink uit. “We kunnen er ook een beetje mee spelen. We proberen natuurlijk spraakmakend te blijven met de professionele crossers, de Zwarte Cross-open, maar ook met de ludieke klassen.”

Het festival is natuurlijk ontstaan vanuit het crossen. Dit blijft dan ook onverminderd populair. “Als de kaartverkoop in november open gaat, dan zie je echt een hele wachtrij van IP-adressen staan. We hebben niet echt op een rij hoeveel het er zijn, want je kunt natuurlijk met meerdere apparaten op één IP-adres zitten. Maar echt, binnen vijf minuten is alles uitverkocht."

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Emmerich pakt fietspad vanuit Nederland aan

Eveline Zuurbier | 8 okt 2025 16:45

Lees ook

DZC'68 wil scoren met respect: 'Vooral met plezier het spelletje beleven'

Op Sportpark Zuid in Doetinchem draaide het zaterdag volledig om sociale veiligheid. Voetbalverenigi...

Extra fietstrainingen, jonge vluchtelingen nog 8 jaar in Rekken

Extra fietstrainingen en controle van fietsen behoren tot de opgepoetste afspraken tussen de gemeent...

Overlast rond station Doetinchem blijft zorgen baren: 'We moeten de problemen oplossen'

Station Doetinchem blijft een plek waar op verschillende manieren overlast wordt ervaren. Het gaat o...

OM en Politie adviseert Bronckhorst: Geen publiek bij raadsvergadering over asielopvangen

De besluitvormende raadsvergadering over de asielopvangen in Bronckhorst is donderdag 16 oktober all...

Vastgelopen vrachtwagen blokkeert Drieheuvelenweg in 's-Heerenberg

De Drieheuvelenweg in ’s-Heerenberg was dinsdagochtend tijdelijk geblokkeerd door een vrachtwagen di...

Keijenborg krijgt nieuwe sportieve impuls met De Tilder: 'Er is veel meer aanloop'

Onder luid gejuich en gejoel werd zaterdag 11 oktober de multifunctionele accommodatie in Keijenborg...