gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Actie voor bewustwording alcoholinname

77ec02974a4e0926f612bcfb6da93c6b.jpg
Redactie REGIO8 |
"Alcohol blijft een middel wat heel veel gedronken wordt in Nederland", aldus Jojanneke Diemers  van IrisZorg. "Dit is eigenlijk een heel laagdrempelige interventie om eens te kijken wat alcohol met je doet, wat voor rol het speelt in je leven en hoe je er mee omgaat." Eén van de effecten volgens Diemers is een betere nachtrust. "We weten uit onderzoek dat je beter slaapt. De mensen die meedoen merken dat ze heel goed doorslapen en rustiger wakker worden."

Oude onderzoeken gaven juist aan dat alcohol goed zou zijn voor het lichaam. Pieter Vos, neuroloog van het Slingeland Ziekenhuis en tevens deelnemer aan de actie merkt op dat het erg lastig is om dat precies aan te stippen. "Een tijd geleden werd twee glazen per dag beschouwd als gezonder dan helemaal niks drinken. Recentelijk onderzoek komt daar op terug. Persoonlijk ben ik van mening dat beperkt gebruik van alcohol niet per sé schadelijk hoeft te zijn. Het zijn meer de effecten die optreden als je toenemend gaat gebruiken en al helemaal bij verslaving."

Lees ook

PXL_20260327_193142612.MP.jpg

Kruis van oorlogsschroot en processie verbindt de Duitsers met Netterden

Een kruis, gesmeed uit oorlogsschroot, gedragen over de grens als symbool voor vrede. Jaarlijks lopen mensen van het Duitse Spielberg naar Netterden om samen stil te staan bij vrede en de slachtoffers van oorlogen. Het doel is de verbondenheid bij elkaar op te zoeken.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 16.35.16.jpeg

Shovel vliegt in brand bij boerderij in Doetinchem

Een shovel is maandagmiddag op de Kommendijk in Doetinchem in brand gevlogen tijdens werkzaamheden. Het is nog niet bekend hoe de brand exact heeft kunnen ontstaan.

KoeiendansZonderDans3 @Mijndronebeeld.jpg

Koeien dansen weer in Hummelose wei: ‘Zorgen voor heel veel biodiversiteit’

Het blijft elk jaar weer een bijzonder moment voor koeien, de boer én honderden bezoekers: de koeiendans. Nadat de dieren de hele winter in de stal hebben doorgebracht, mogen ze eindelijk weer de wei in. Ronald Pelgrom van de ijsboerderij in Hummelo ziet de spanning elk jaar weer toenemen in aanloop naar het spektakel.

Handballer0.jpg

Handbalkeeper Martin Reijntjes (63) stopt na 48 jaar: ‘Het is goed geweest’

Voor Martin Reijntjes uit Gendringen was het zaterdagavond een bijzondere avond: zijn laatste handbalwedstrijd. Na ongeveer 48 jaar in selectieteams stopt de doelman. “Ik vond het wel spannend. Ik was er de hele week al mee bezig”, zegt hij in aanloop naar zijn laatste duel voor het Ulftse UGHV.

Knakpaling.jpg

Zwaar verminkte palingen aangespoeld bij Rees en Emmerich: ‘Ongewoon veel’

Honderden dode en nog levende, zwaargewonde palingen zijn de afgelopen weken aangetroffen langs de Rijn bij Rees en Emmerich. Volgens deskundigen gaat het om ongewoon hoge aantallen. Dat is extra zorgwekkend, omdat de palingstand al jarenlang onder zware druk staat.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 11.54.25.jpeg

Ernstig ongeval op N18 bij Groenlo, weg afgesloten

De N18 tussen Groenlo en Lichtenvoorde is afgesloten na een ernstig ongeval met een personenauto en een vrachtwagen. De aanhanger van de vrachtwagen is gekanteld, de personenauto ligt in de sloot. Er is tenminste één gewonde gevallen.