gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Actie voor bewustwording alcoholinname

77ec02974a4e0926f612bcfb6da93c6b.jpg
Redactie REGIO8 |
"Alcohol blijft een middel wat heel veel gedronken wordt in Nederland", aldus Jojanneke Diemers  van IrisZorg. "Dit is eigenlijk een heel laagdrempelige interventie om eens te kijken wat alcohol met je doet, wat voor rol het speelt in je leven en hoe je er mee omgaat." Eén van de effecten volgens Diemers is een betere nachtrust. "We weten uit onderzoek dat je beter slaapt. De mensen die meedoen merken dat ze heel goed doorslapen en rustiger wakker worden."

Oude onderzoeken gaven juist aan dat alcohol goed zou zijn voor het lichaam. Pieter Vos, neuroloog van het Slingeland Ziekenhuis en tevens deelnemer aan de actie merkt op dat het erg lastig is om dat precies aan te stippen. "Een tijd geleden werd twee glazen per dag beschouwd als gezonder dan helemaal niks drinken. Recentelijk onderzoek komt daar op terug. Persoonlijk ben ik van mening dat beperkt gebruik van alcohol niet per sé schadelijk hoeft te zijn. Het zijn meer de effecten die optreden als je toenemend gaat gebruiken en al helemaal bij verslaving."

Lees ook

BrandLeegstandeWoningWestendorp.jpeg

Brand in leegstaande woning Westendorp, oorzaak nog onbekend

In een leegstaande woning in Westendorp is zaterdagmiddag brand uitgebroken. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

BotsingAalten.jpeg

Twee auto’s botsen op kruising in Aalten

Twee auto’s zijn zaterdagochtend met elkaar in botsing gekomen in Aalten. Beide voertuigen moesten worden afgesleept. Er raakte niemand gewond.

KledingbankDoetinchem.jpeg

Open dag Kledingbank Doetinchem laat werk achter de schermen zien

De kledingbank in Doetinchem vierde afgelopen weekend de opening van het nieuwe pand, waar ze sinds september gevestigd zijn. Dit deden ze onder andere door zaterdag een open dag te houden. Zo konden bezoekers een kijkje nemen in de wereld achter de kledingbank.

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.