Ulft, Netherlands

Achterhoekse thuiskoks gezocht: “Ze is als een oma, moeder en vriendin ineen”

Foto: REGIO8
Veel mensen in Nederland kunnen niet voor zichzelf koken vanwege hun leeftijd of een mentale of fysieke beperking. Hiervoor biedt Stichting Thuisgekookt een oplossing. Om dit te blijven doen, zijn ze op zoek naar nieuwe thuiskoks die een portie extra kunnen maken. Martine uit Doetinchem is zo’n thuiskok en helpt op die manier de 83-jarige Hetty.
Nick Hermsen | Mack Delleman | 16 april 2025 16:32 | Aangepast op 16 april 2025 16:32
“Het is heel bijzonder om voor iemand te koken waar je dan ook nog eens een leuke band mee hebt. In het begin was het even aanpassen en kijken wat Hetty allemaal wel en niet lekker vindt en mag eten. Dat is een kwestie van even inkomen”, legt Martine uit. Inmiddels is de maaltijdbereiding een gewoonte geworden bij Martine thuis: “Als ik weet dat ik voor Hetty moet koken, maak ik vaak een extra portie van wat we zelf later thuis verder opeten. Of ik breng het eventueel een dag later. Het is wat dat betreft heel laagdrempelig.”

Na een herseninfarct een aantal jaar geleden is Hetty niet meer in staat om zelf te koken. Naast de magnetronmaaltijden krijgt zij dankzij Martine toch twee keer per week een verse maaltijd. “Dat is heel fijn natuurlijk. Ik kan geen dingen meer vasthouden. Het is daarom te gevaarlijk om zelf pannen op het vuur te zetten en met kokend water te sjouwen”, legt Hetty uit.

Altijd in voor een praatje
De twee dames hebben door de jaren heen inmiddels een bijzondere band met elkaar opgebouwd. “Ze is voor mij een beetje een oma, moeder en vriendin ineen. Ook als er wat anders buiten het eten om aan de hand is, kan ze altijd bellen en dan kom ik even langs. Het is altijd gezellig en heeft mijn netwerk uitgebreid. Het is echt leuk”, zegt Martine glimlachend.

Lees meer over:

Doetinchem|

Lees ook

Politie ingezet bij dreigende situatie in centrum Doetinchem

De politie heeft woensdagmiddag met meerdere eenheden ingegrepen bij een dreigende situatie waarbij ...

Europabrug in Doetinchem deels afgesloten vanwege opknapbeurt

De Europabrug, gelegen op de Europaweg in Doetinchem, wordt een week lang onder handen genomen. De b...

Nieuwe eigenaar voor 'MediaMarkt-complex' en parkeergarage Doetinchem

Het voormalige MediaMarkt-pand en de parkeergarage aan de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinche...

Stadsboerin Doetinchem en Laborijn hopen op verbinding door internationale lunch

Verbinden door een bijzondere lunch met gerechten uit verschillende landen. Stadsboerin Doetinchem e...

Tunnel Winnipegstraat in Doetinchem blijft voor voetgangers

De tunnel tussen de Winnipegstraat en de Dichterseweg in Doetinchem blijft een voetgangerstunnel. Di...

Fietser van fiets geslagen nabij station Doetinchem

Een fietser is maandagmiddag gewond geraakt nadat hij door een andere fietser van zijn tweewieler we...