gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse scholieren leren debatteren

334d79affea6f3be333f24e9624f0b93.jpg
Redactie REGIO8 |

“Er zitten een hoop leerlingen bij waarvan ik denk dat ze later in de gemeenteraad terecht kunnen komen", aldus leerkracht Dennis Pastoors van het Metzo College. "Ik weet ook dat een aantal de ambitie heeft om dat te gaan doen. Ik ben dan ook positief verrast." Volgens Pastoors is het goed dat jongeren de kans krijgen om zich uit te spreken tijdens een debat als dit. “Het zijn allemaal scholieren uit de Achterhoek die hieraan meedoen en daarmee probeer ik ook een verbinding te creëren tussen de verschillende scholen in de regio.” Een aantal stellingen gaan ook over de regio. “We hebben te maken met vergrijzing, dus er gaat een stelling over hoe we jongeren in de Achterhoek kunnen houden”, aldus Pastoors.

Britt Hermans is één van de scholieren die deelnam aan het debat. Zij heeft al vier keer eerder meegedaan aan een scholierendebat en heeft daarmee al enige ervaring in het debatteren opgedaan. “Je leert naar anderen te luisteren, maar je leert ook hoe je zelf na kunt denken over bepaalde stellingen”, aldus Hermans. “Ik denk dat het belangrijk is in deze samenleving om goed met elkaar in gesprek te blijven." Britt ziet een carrière in de politiek echter nog niet zo zitten. "Ik vind het nu hartstikke leuk om te doen en blijf het ook zeker doen, maar ik denk niet dat ik er later mijn beroep van ga maken."

Foto: REGIO8

Lees ook

JMO-20260423-ContractJoranHardeman-SF0001.JPG

Hardeman langer bij De Graafschap, verdediger tekent tot 2029

Verdediger Joran Hardeman heeft zijn contract bij De Graafschap met drie jaar verlengt. De 24-jarige Superboer, die na lang blessureleed sinds kort weer op het veld staat, tekent tot de zomer van 2029 bij.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 19.34.45.jpeg

Eerste plannen De Kruisberg Doetinchem op tafel: wonen, natuur en erfgoed centraal

De herontwikkeling van de voormalige gevangenis De Kruisberg in Doetinchem krijgt steeds meer vorm. Tijdens een informatieavond voor omwonenden kwamen zo’n negentig geïnteresseerden kijken naar de eerste visie van projectontwikkelaar Ter Steege. Volgens gebiedsontwikkelaar Ronald van Ommen was de bijeenkomst een eerste stap in een proces dat nog verder vorm moet krijgen.

TedKok10.jpg

Didammer Ted Kok toch door als wethouder

Hij had aangekondigd iets anders te gaan doen na 32 jaar wethouderschap. Maar van zijn aangekondigde pensioen komt niets terecht. Ted Kok laat Aalten achter zich en wordt wethouder in Westervoort voor Wij Westervoort. Deze partij gaat de komende jaren een coalitie vormen met GroenLinks-PvdA.

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.

De Belevenis0.jpg

Geen lichtjesfestijn 'De Belevenis' in Engbergen dit jaar

Voorlopig komt er geen nieuwe editie van De Belevenis in Gendringen. De organisatie laat via een bericht op Facebook weten dat er in 2026 geen editie van de lichtjesroute plaatsvindt in natuurgebied Engbergen. Het is echter niet zo dat de stekker uit het evenement is getrokken.

Wiersse20.jpg

Zuivelfabriek De Wiersse bij Vorden voorgedragen als monument

De voormalige zuivelfabriek op landgoed De Wiersse in Vorden is door het college van burgemeester en wethouders van Bronckhorst voorgedragen als gemeentelijk monument. Het gaat om het fabriekspand aan de Zuivelweg, de bijbehorende paardenschuur en de karakteristieke schoorsteen.