Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse scholieren leren debatteren

334d79affea6f3be333f24e9624f0b93.jpg
Redactie REGIO8 |

“Er zitten een hoop leerlingen bij waarvan ik denk dat ze later in de gemeenteraad terecht kunnen komen", aldus leerkracht Dennis Pastoors van het Metzo College. "Ik weet ook dat een aantal de ambitie heeft om dat te gaan doen. Ik ben dan ook positief verrast." Volgens Pastoors is het goed dat jongeren de kans krijgen om zich uit te spreken tijdens een debat als dit. “Het zijn allemaal scholieren uit de Achterhoek die hieraan meedoen en daarmee probeer ik ook een verbinding te creëren tussen de verschillende scholen in de regio.” Een aantal stellingen gaan ook over de regio. “We hebben te maken met vergrijzing, dus er gaat een stelling over hoe we jongeren in de Achterhoek kunnen houden”, aldus Pastoors.

Britt Hermans is één van de scholieren die deelnam aan het debat. Zij heeft al vier keer eerder meegedaan aan een scholierendebat en heeft daarmee al enige ervaring in het debatteren opgedaan. “Je leert naar anderen te luisteren, maar je leert ook hoe je zelf na kunt denken over bepaalde stellingen”, aldus Hermans. “Ik denk dat het belangrijk is in deze samenleving om goed met elkaar in gesprek te blijven." Britt ziet een carrière in de politiek echter nog niet zo zitten. "Ik vind het nu hartstikke leuk om te doen en blijf het ook zeker doen, maar ik denk niet dat ik er later mijn beroep van ga maken."

Foto: REGIO8

Lees ook

FransBauer0.png

Van Koningsweekend tot concert op De Vijverberg: volle evenementenagenda in Doetinchem

Muziek vanaf de kade langs de Oude IJssel, foodtrucks aan het water en een stadionconcert op De Vijverberg: Doetinchem maakt zich op voor een nieuw jaar vol evenementen. De stadsgemeente wil daarbij niet alleen vernieuwen, maar ook bijvoorbeeld het vertrouwde en feestelijke gevoel van het Koningsweekend van vorig jaar opnieuw laten herleven. Daarnaast verschijnen er sommige evenementen in een nieuw jasje.

Zwembad30.jpg

Zwembad(en) Berkelland wordt onderwerp van verkiezingsstrijd

ANALYSE | De jarenlange discussie over één, twee of zelfs vijf zwembaden wordt in Berkelland over de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart getild. Maar daarmee is voor een deel van de zittende raadsleden de kous niet af: het wordt een verkiezingsitem!

Politie handboeien 4.JPG

'Gevoelloos monster' Mark S. uit Borculo hoort jarenlange celstraf en tbs tegen zich eisen

Het Openbaar Ministerie (OM) eist een straf van 12 jaar cel en tbs met dwang voor Mark S., de 32-jarige man uit Borculo die verdacht wordt van grootschalige en jarenlange sextortion van jonge vrouwen. De officier van justitie stelde de eis op de vierde dag van de rechtszaak in Groningen.

ToerismeCampingCaravanTent0.png

Bronckhorst wil investeren in recreatie en toerisme: toeristenbelasting moet omhoog

De gemeente Bronckhorst wil meer investeren in recreatie en toerisme, blijkt uit een door hun gepresenteerde visie. Zij willen dat toeristen vaker terugkomen, langer blijven en meer besteden in de gemeente.

DidamBrand1.png

Bankstel tegen gevel speelde rol bij verwoestende brand Begoniastraat Didam

Woningbouwcorporatie Plavei heeft meer duidelijkheid over de brand op 13 mei 2025 waarbij een heel huizenblok verwoest werd. Na ongeveer negen maanden is het onderzoek van de VNOG (Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland) gepresenteerd. Het antwoord is niet zo bevredigend als misschien wel verwacht.

lochem gemeentehuis0.jpg

Bedrijfsleven waarschuwt Lochem: ‘Zonder ruimte en stroom vertrekken bedrijven’

De Industriële Kring Lochem (IKL) ziet het gebrek aan bedrijfsruimte en de overbelasting van het elektriciteitsnet als een groeiend probleem voor het lokale bedrijfsleven. Tijdens een verkiezingsdebat met gemeenteraadsfracties waarschuwde voorzitter Nico Groen dat bedrijven de gemeente verlaten als er niet op tijd structurele oplossingen komen.