Ulft, Netherlands

Achterhoekse arbeiders meer naar Duitsland

Regio8 | 19 november 2016 14:06 | Aangepast op 19 november 2016 14:06

"Dat heeft alles met de economische situatie te maken", stelt Herman Lammers van Euregio. "In Nederland is een relatief hoge werkloosheid. In Duitsland hebben ze geen werklozen meer en hebben ze enorm veel banen ter beschikking." Ook het bedrijf Ten Brinke Groep, dat een vestiging heeft in het Duitse Bocholt, neemt graag Nederlandse werknemers aan. "Vanwege de cultuur. De Nederlandse mentaliteit in Duitsland is meer van het doorpakken", zegt Mariska Prinsen-Klanderman van Ten Brinke Groep. "Dat is een goede mix."

Werken in Duitsland heeft volgens Prinsen-Klanderman zeker voordelen. "Je bouwt ervaring op, ook in Duitsland. Het is een andere manier van werken." Daarnaast bouw je ook in Duitsland tegenwoordig een pensioen op. Toch kan de Duitse taal volgens Prinsen-Klanderman een barrière zijn. "De cultuur is ook wel anders. Ben je eenmaal in Duitsland, dan geldt afspraak is afspraak. Dat kan een Nederlander als nadeel ervaren."

Oplossing voor werkeloosheid
Grensoverschrijdend werken kan volgens Mariska Prinsen-Klanderman de oplossing zijn voor werkloosheid in Nederland. "Daar ben ik van overtuigd. Want je blijft daardoor wel in de arbeidsmarkt. Het is een voordeel dat je de kennis van de Duitse taal opbouwt." Toch zet Herman Lammers van Euregio daar een kanttekening bij. "In ieder geval biedt het veel mensen een kans op werk. Niet voor iedereen, dat zeg ik er altijd bij."

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Weer explosies in Doetinchem: schade aan zeven woningen

Redactie REGIO8 | 25 nov 2025 16:08

Lees ook

Ulftse Housheer speelt WK Handbal in eigen land: 'Heel speciaal'

De Ulftse Dione Housheer mag het WK Handbal spelen in eigen land. Woensdag is het toernooi begonnen ...

Fietsster gewond na aanrijding op rotonde in Doetinchem

Een fietsster is donderdag gewond geraakt bij een aanrijding op de rotonde aan de Liemersweg in Doet...

Elektrische deken veroorzaakt brand in Eibergen

Een elektrische deken heeft woensdagavond brand veroorzaakt in een woning in Eibergen. De bewoners e...

Duizenden cadeaus opgehaald in Doetinchem: 'Dan smelt je gewoon'

De Sint is weer in het land en dat betekent dat er weer veel cadeautjes moeten worden uitgedeeld. De...

Politie treft 107 hennepplanten aan in woning in Drempt

Bij een woning aan de Zomerweg in Drempt heeft de politie dinsdagmiddag meer dan honderd hennepplant...

Goed nieuws voor de Achterhoek: Duitse dijk veel sneller klaar dan verwacht

Het gebeurt niet vaak bij grote waterbouwprojecten, maar bij Emmerik mag de vlag uit: een stuk Rijnd...