Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekers stemmen voor het eerst op centraal station in Doetinchem

55ed3c278b53436f72fa1a15d60489f6.jpg

Voor de allereerste keer was het mogelijk om te stemmen op het centraal station in Doetinchem. Vanaf 07.00 uur woensdagochtend konden inwoners terecht in het gebouw van stationswinkel Alexsander. Daar werden kiezers verwelkomd met verschillende stokbroodjes, Opvallend genoeg waren de reizigers in de minderheid.

Bart Sollman |
Kort voor de opening van het stembureau stonden er al een aantal stemmers te wachten op het station. Maar 07.00 uur is 07.00 uur, dus stipt vanaf dat tijdstip konden de mensen hun stem uitbrengen. Toen de eerste inwoners aan hun democratische plicht hadden voldaan, keerde de rust terug. Ondanks het grote aantal reizigers dat de stationswinkel bezocht, namen er maar weinig de afslag naar de stemhokjes.

Voor stationswinkel Alexsander is het stembureau vooral een manier om mensen hun winkel te laten zien. “Normaal zien ze alleen het gebouw van de buitenkant en de hangjongeren bij de skatebaan”, zegt één van de eigenaren. “Nu we doordat we een stembureau zijn meer mensen binnenkrijgen, kunnen we laten zien wat we allemaal te bieden hebben.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.

Gerrit6710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig carnavalsweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij IKC De Wijssel in Gendringen tijdens de carnavalsviering voorspelt de weerboer een carnavalsweekend met veel gezichten.

CarnavalKilder50.jpg

Leutekum barst los: REGIO8 zendt grote carnavalsoptocht live uit

REGIO8 zendt in samenwerking met CV De Umdraeyers zaterdag live de carnavalsoptocht van Doetinchem, oftewel Leutekum uit. Vanaf het Simonsplein doet de omroep rechtstreeks verslag van de feestelijke stoet die dwars door het centrum trekt, zodat je niets hoeft te missen van het grootste carnavalsfeest van de Achterhoek.