gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekers in actie op het Gelders Debat

fc32e9c7f5a85a8021a8ebbabfb72dc4.jpg

Maurits Gemmink (Ulft) van de SP en VVD’er Jan Markink (Borculo) kruisen maandag de degens met collega-lijsttrekkers tijdens het Gelders Debat. De twee zijn de enige Achterhoekse deelnemers aan het verkiezingsdebat dat Omroep Gelderland organiseert.

Redactie REGIO8 |
De lijsttrekkers zullen in gesprek gaan over een aantal thema’s, waaronder duurzaamheid, bereikbaarheid en ‘de wolf’. Naast Gemmink en Markink nemen ook de Gelderse lijsttrekkers van DENK, Partij voor de Dieren, D66, GroenLinks, PvdA, CDA, 50PLUS, PVV, Jezus Leeft, ChristenUnie, SGP en Lokale Partijen Gelderland deel aan het debat. Forum voor Democratie is vooralsnog de enige verkiesbare partij die niet deelneemt. De presentatie ligt in handen van Erik van der Pol en Annemieke Schakelaar.

Het debat wordt maandagavond tussen 20.00 uur en 21.00 uur live uitgezonden bij Omroep Gelderland en is ook te volgen via de onlinekanalen. Geïnteresseerden zijn daarnaast welkom om live aanwezig te zijn bij de opnames in het Provinciehuis in Arnhem.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Verkenners adviseren coalitie GBB, VVD, D66 en PRO in Bronckhorst

De verkenners Cees Oosterwijk en Dick Ebbers adviseren om in de gemeente Bronckhorst als eerste een coalitie te onderzoeken tussen GBB, VVD, D66 en PRO. Dat maakten zij duidelijk tijdens de raadsvergadering, waarin zij hun bevindingen presenteerden.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 22.59.28.jpeg

Burgemeester Werger na vernielingen Isala college Silvolde: ‘Uitermate triest’

Burgemeester Laura Werger van de gemeente Oude IJsselstreek heeft zich donderdagavond tijdens de raadsvergadering uitgesproken over de gebeurtenissen op het Isala college in Silvolde afgelopen dinsdag. De school werd in de avond voor de laatste schooldag vernield en beklad door een grote groep mogelijke leerlingen.

JMO-20260423-ContractJoranHardeman-SF0001.JPG

Hardeman langer bij De Graafschap, verdediger tekent tot 2029

Verdediger Joran Hardeman heeft zijn contract bij De Graafschap met drie jaar verlengt. De 24-jarige Superboer, die na lang blessureleed sinds kort weer op het veld staat, tekent tot de zomer van 2029 bij.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 19.34.45.jpeg

Eerste plannen De Kruisberg Doetinchem op tafel: wonen, natuur en erfgoed centraal

De herontwikkeling van de voormalige gevangenis De Kruisberg in Doetinchem krijgt steeds meer vorm. Tijdens een informatieavond voor omwonenden kwamen zo’n negentig geïnteresseerden kijken naar de eerste visie van projectontwikkelaar Ter Steege. Volgens gebiedsontwikkelaar Ronald van Ommen was de bijeenkomst een eerste stap in een proces dat nog verder vorm moet krijgen.

TedKok10.jpg

Didammer Ted Kok toch door als wethouder

Hij had aangekondigd iets anders te gaan doen na 32 jaar wethouderschap. Maar van zijn aangekondigde pensioen komt niets terecht. Ted Kok laat Aalten achter zich en wordt wethouder in Westervoort voor Wij Westervoort. Deze partij gaat de komende jaren een coalitie vormen met GroenLinks-PvdA.

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.