gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoeker debuteert op de Gay Pride

Redactie REGIO8 |
"Het was echt een groot feest", vertelt Huizinga twee dagen na dato. "Je kunt het je niet voorstellen, zoveel mensen rijen dik langs de grachten." In totaal stonden er 560.000 mensen langs de grachten toen de botenparade langs voer.  "En zwaaien en zoenen, zowel op de boot als langs de kant. Het was echt fantastisch!"

Donderdag liet hij weten al langer te overwegen naar de Gay Pride te gaan, maar dat hij het niet nodig vond. Hij vindt het niet zo nodig om te benadrukken dat hij bijzonder is. "Maar aan de andere kant heb ik nu gezien dat je er een feestje van kan maken. En dat het toch ook wel nodig is om er aandacht aan te besteden, omdat je niet overal ter wereld niet strafbaar bent als je homo bent. Dat te vieren vond ik wel heel bijzonder." Inmiddels overweegt Huizinga om volgend jaar weer te gaan.
Foto: Jorik Huizinga

Lees ook

Motorrijder gewond na aanrijding met busje op N18 bij Heelweg

Een motorrijder is vrijdagochtend zwaargewond geraakt bij een aanrijding met een busje in Heelweg. De man is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis in Enschede.

Scooterrijder overleden na eenzijdig ongeval in Westendorp

Bij een eenzijdig verkeersongeval in Westendorp is vrijdagochtend een persoon om het leven gekomen. Er is een onderzoek gestart naar de toedracht.

Hooligans verpesten voetbalfeest: 'Mensen geslagen met stalen kettingen'

Grof geweld, vuurwerk en supporters die naar het ziekenhuis zijn gebracht. Het is de afdronk van de bekerfinale tussen VV Bennekom en Longa '30, die woensdagavond op het terrein van DVC'26 in Didam is gespeeld. Teleurstelling en frustratie overheersen bij het organiserende DVC'26 en Longa '30, dat het duel met 5-4 verloor.

Duitse justitie vervolgt man uit Ulft om ‘woekerhuur’ voor arbeidsmigranten

Een man uit Ulft wordt in Duitsland vervolgd voor woekerhuur aan arbeidsmigranten in de vleessector. Ook twee andere Nederlandse bestuurders van het uitzendbureau, die in Kleve wonen, moeten zich verantwoorden.

Grootste landmachtoefening in twintig jaar trekt door de Achterhoek

De Nederlandse landmacht is begonnen aan de grootste oefening van dit jaar. De oefening heeft de naam ‘Fighter Lion’ en loopt tot begin juli. De oefening is in de Achterhoekse grensregio goed zichtbaar. In juni trekken duizenden militairen met een groot aantal legervoertuigen door de Achterhoek naar Duitsland.

Sterk besluit CDA: kleur bekend en geen speelbal in Berkelland

COMMENTAAR / De gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland gaan verder zonder het CDA. De grootste partij heeft zélf de stekker getrokken uit het overleg met de andere vijf fracties en zal daardoor de komende vier jaren niet aan het politieke stuur zitten.