gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoek wil eigen jongeren trots maken

a0559a41c070bb6b1eb42768c0a82508.jpg
Redactie REGIO8 |

‘’Tradities, rituelen en streektaal, dat is wat we met elkaar zijn. Het is goed om dat zichtbaar te maken voor een nieuwe generatie, maar ook voor toeristen’’, vertelt adviseur Johan Godschalk van Cultuurmij Oost over het pact dat de identiteit van de Achterhoek in de etalage moet zetten. ‘’Door middel van popmuziek kun je jongeren heel goed bereiken en ook streektaal is heel belangrijk. Dat het dialect verandert is niet erg, maar als het verdwijnt is dat wel heel jammer. Daar willen wij ons voor inzetten, ook specifiek voor jongeren.’’

De provincie Gelderland juicht de regionale samenwerking op het gebied van kunst, cultuur en erfgoed toe. ‘’Dit is voor mij heel erg sterk, een regio die zelf in staat is om een goed programma te maken’’, aldus een enthousiaste gedeputeerde Josan Meijers over de doelstellingen van de Achterhoek. ‘’Om dat heel goed voor het voetlicht te brengen, moet je goed met elkaar samenwerken. Als iedereen maar een heel klein beetje doet, dan zijn het altijd maar snippers.’’

In totaal wordt er de komende vier jaar door de negen gemeenten, vijf culturele instellingen en de provincie ruim een miljoen euro geïnvesteerd in cultuur en erfgoed. De vier hoofdthema’s zijn toerisme, educatie, participatie en innovatie, gekoppeld aan projecten op het gebied van kunst en cultuur.

Foto: REGIO8

Lees ook

NormaalLochem0.png

Concert Normaal in Openluchttheater Lochem binnen enkele minuten uitverkocht

Het concert van Normaal in Lochem was binnen enkele minuten uitverkocht. De Achterhoekse band speelt op Hemelvaartsdag 14 mei in het openluchttheater. De reguliere kaartverkoop ging vrijdagochtend van start.

Bijna 3.200 euro opgehaald met sponsorloop voor afgebrande sporthal Lochem

Basisschool De Vennegötte in Lochem heeft woensdagochtend bijna 3.200 euro ingezameld voor de afgebrande sporthal van tafeltennisvereniging LTTC De Toekomst. Het bedrag werd opgehaald met een sponsorloop die door de school werd georganiseerd.

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.

VanKeukentafelNaarKieslijstWormgoor.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Betsy en Marijn Wormgoor in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Betsy en Marijn Wormgoor, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Berkelland.