gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoek wil eigen jongeren trots maken

a0559a41c070bb6b1eb42768c0a82508.jpg
Redactie REGIO8 |

‘’Tradities, rituelen en streektaal, dat is wat we met elkaar zijn. Het is goed om dat zichtbaar te maken voor een nieuwe generatie, maar ook voor toeristen’’, vertelt adviseur Johan Godschalk van Cultuurmij Oost over het pact dat de identiteit van de Achterhoek in de etalage moet zetten. ‘’Door middel van popmuziek kun je jongeren heel goed bereiken en ook streektaal is heel belangrijk. Dat het dialect verandert is niet erg, maar als het verdwijnt is dat wel heel jammer. Daar willen wij ons voor inzetten, ook specifiek voor jongeren.’’

De provincie Gelderland juicht de regionale samenwerking op het gebied van kunst, cultuur en erfgoed toe. ‘’Dit is voor mij heel erg sterk, een regio die zelf in staat is om een goed programma te maken’’, aldus een enthousiaste gedeputeerde Josan Meijers over de doelstellingen van de Achterhoek. ‘’Om dat heel goed voor het voetlicht te brengen, moet je goed met elkaar samenwerken. Als iedereen maar een heel klein beetje doet, dan zijn het altijd maar snippers.’’

In totaal wordt er de komende vier jaar door de negen gemeenten, vijf culturele instellingen en de provincie ruim een miljoen euro geïnvesteerd in cultuur en erfgoed. De vier hoofdthema’s zijn toerisme, educatie, participatie en innovatie, gekoppeld aan projecten op het gebied van kunst en cultuur.

Foto: REGIO8

Lees ook

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.

Gemeentehuis.JPG

Montferland wil één azc met 250 mensen voor tien jaar

De gemeente Montferland wil 250 mensen opvangen in één azc-locatie voor de duur van maximaal tien jaar. Dat aantal komt voort uit regionale afspraken en een landelijke taakstelling. Het college vraagt de raad nu om in te stemmen met onder andere deze kaders en het vernieuwde communicatie en participatieplan. Het college is teruggegaan naar de tekentafel na een burgerinitiatief en nadat er in Didam geen geschikte locatie werd gevonden.

72cfbcb8-b183-40c5-950f-e888ac8907a2.jpg

Brand in bouwcontainer in Lengel: brandweer laat bak vollopen

De brandweer heeft donderdagavond een brandje in een bouwcontainer in Lengel snel weten te blussen. Hoe de brand is ontstaan, is niet bekend.