gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoek wil eigen jongeren trots maken

a0559a41c070bb6b1eb42768c0a82508.jpg
Redactie REGIO8 |

‘’Tradities, rituelen en streektaal, dat is wat we met elkaar zijn. Het is goed om dat zichtbaar te maken voor een nieuwe generatie, maar ook voor toeristen’’, vertelt adviseur Johan Godschalk van Cultuurmij Oost over het pact dat de identiteit van de Achterhoek in de etalage moet zetten. ‘’Door middel van popmuziek kun je jongeren heel goed bereiken en ook streektaal is heel belangrijk. Dat het dialect verandert is niet erg, maar als het verdwijnt is dat wel heel jammer. Daar willen wij ons voor inzetten, ook specifiek voor jongeren.’’

De provincie Gelderland juicht de regionale samenwerking op het gebied van kunst, cultuur en erfgoed toe. ‘’Dit is voor mij heel erg sterk, een regio die zelf in staat is om een goed programma te maken’’, aldus een enthousiaste gedeputeerde Josan Meijers over de doelstellingen van de Achterhoek. ‘’Om dat heel goed voor het voetlicht te brengen, moet je goed met elkaar samenwerken. Als iedereen maar een heel klein beetje doet, dan zijn het altijd maar snippers.’’

In totaal wordt er de komende vier jaar door de negen gemeenten, vijf culturele instellingen en de provincie ruim een miljoen euro geïnvesteerd in cultuur en erfgoed. De vier hoofdthema’s zijn toerisme, educatie, participatie en innovatie, gekoppeld aan projecten op het gebied van kunst en cultuur.

Foto: REGIO8

Lees ook

Loraine van Aalten.jpg

Doetinchemse Loraine (27) deelt haar verhaal in Over Mijn Lijk

Het leven van de 27-jarige Loraine van Aalten uit Doetinchem ziet er al enkele jaren anders uit dan dat van veel leeftijdsgenoten. In 2023 kreeg ze te horen dat ze eierstokkanker heeft en niet meer beter wordt. Om dat verhaal te delen met zoveel mogelijk mensen, is de Doetinchemse een van de deelnemers aan het seizoen van het BNNVARA-programma ‘Over mijn Lijk’.

685024511_1388645903305468_2465330173477600560_n.jpg

Brandweer Bergh helpt bij blussen natuurbrand ’t Harde

Brandweer Bergh heeft afgelopen avond en nacht geholpen met het bestrijden van de grote natuurbrand op een militair oefenterrein in ’t Harde. De Achterhoekse spuitgasten zijn inmiddels weer terug.

KinderboerderijDidam0.jpg

Beschimmeld eten en hondenpoep; kinderboerderij Didam klaar met dumpingen

Vrijwilligers van de kinderboerderij in Didam zijn boos. Keer op keer worden er dingen over het hek gegooid en daarmee bij de dieren gedumpt. Van beschimmeld eten tot hondenpoep en zelfs extra dieren. De maat is vol, dus gooien ze nu camerabeelden online om een dader op te sporen.

Ankersmid0.jpg

Hengeloër Ankersmid rijdt eerste én laatste keer Superbike op Varsselring: ‘Doodzonde’

Het Bronckhorster dorp Hengelo staat aan de vooravond van de jaarlijkse wegraces op de Varsselring. Voor Hengeloër Wesley Ankersmid krijgt het raceweekend een bijzonder karakter: de coureur maakt zijn debuut in de Superbike-klasse, terwijl dat meteen zijn laatste keer is. De klasse verdwijnt namelijk uit het International Road Racing Championship.

KERKETTEN0.jpg

Martinuskerk Etten komt met noodkreet: ‘Volstrekt onhaalbaar!’

De pas geopende Martinuskerk in Etten heeft een noodkreet gestuurd naar het college van de gemeente Oude IJsselstreek. Het bestuur van Stichting Erfgoed Martinuskerk zegt dat de huidige vergunningen en handhavingsmaatregelen het goed kunnen draaien van de kerk onder druk zetten. Volgens hen zijn de geluidsnormen ‘volstrekt onhaalbaar’ en beperken de regels de mogelijkheden flink.

Europabrug0.png

Onderhoud aan Europabrug Doetinchem: flinke hinder door werkzaamheden tot half juni

Weggebruikers die regelmatig over de Europabrug in Doetinchem rijden, moeten in mei en juni rekening houden met flinke hinder. De brug krijgt namelijk een flinke opknapbeurt. Daarbij wordt de weg op de brug meerdere keren deels of volledig afgesloten voor het verkeer.