gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoek samen in actie tegen leegstand

5d4c1d96ba338b3d13277c9102e1af78.jpg
Redactie REGIO8 |
“Het vraagstuk is momenteel nog behapbaar en daarom is het zaak nu te starten met een totaalaanpak”, aldus Ted Kok, voorzitter van het portefeuillehoudersoverleg Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting. “We hebben de colleges voorgesteld om een brede ambtelijke werkgroep aan het werk te zetten om met een integraal plan van aanpak te komen. We rekenen daarbij ook op de steun van de provincie. Onze aanpak sluit immers prima aan bij de Gebiedsopgave Achterhoek, die de provincie de komende jaren financieel ondersteunt.”

Stuurgroep Achterhoek2020 ondersteunt de plannen en zegt zich in te willen zetten voor een economisch vitale regio. Het doel van het plan van aanpak is het creëren van een vastgoedvoorraad die aan de vraag van inwoners en organisaties voldoet, met voldoende woningen en bedrijfspanden van goede kwaliteit. Dat vraagt volgens hen om duidelijke keuzes en een gezamenlijke plan van aanpak.

Afgelopen week werd bekend dat de gemiddelde winkelleegstand in de Achterhoek 13,6% bedraagt, met gemeentelijke uitschieters naar 19% tegen een landelijk gemiddelde van 10%. Eerder lieten verschillende burgemeesters na de laatste bevolkingscijfers al weten de nadruk in de toekomst vooral op de leefbaarheid van de regio te willen leggen.

Foto: REGIO8

Lees ook

1AprilOverzicht.jpg

1 april in de Achterhoek: dit waren de beste grappen

Dat bedrijven en organisaties niet vies zijn van een 1 aprilgrap, bleek ook dit jaar weer in de Achterhoek. Van een neppe Videolandserie tot een ‘luiaardachtbaan’ en opvallend veel AI-grappen: creativiteit was er volop.

Vulcanus40.jpg

IJzergieterij Vulcanus in Doetinchem dicht: 'We moeten 132 jaar aan zooi opruimen'

Het hing al even in de lucht, maar nu is het definitief: ijzergieterij Vulcanus in Langerak stopt. De 132 jaar oude fabriek sluit haar deuren, en daarmee komt er ook een einde aan een eeuwenlange industrie in de gemeente Doetinchem.

School100jaar0.jpg

Eeuwfeest voor basisschool Pius X in Varsselder: 'We bloeien'

Feest op basisschool Pius X in Varsselder. De school bestaat op 1 april precies honderd jaar en dat wordt in het dorp groots gevierd. Met een volle themaweek, activiteiten voor jong en oud en hulp van verenigingen is het volgens de organisatie vooral een feest van én voor het hele dorp.

lintjes raad 22-26.jpg

Twaalf raadsleden nemen afscheid in Bronckhorst, drie ontvangen koninklijke onderscheiding

Twaalf raadsleden van de gemeente Bronckhorst hebben dinsdagavond afscheid genomen van de Bronckhorster politiek. Drie van hen zijn opgenomen als Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Patrick van Domburg reikte op 31 maart de koninklijke onderscheidingen in de raadszaal in Hengelo uit.

WASMACHINE20.jpg

Eén jaar vernieuwde wasservice Montferland: een voldoende maar de nodige problemen

De veelbesproken Montferlandse wasservice draait inmiddels een jaar bij lokale partner Mabeon in Doetinchem. Eerder draaide Zorgplus uit Harderwijk de dienst. Dit zorgde de laatste jaren voor veel kritiek van inwoners en raadsleden. Hoewel de gebruikers de nieuwe wasservice na één jaar ‘een dikke 7’ geven, vallen er nog een aantal zaken op.

PrikkelarmZwemmen0.png

Achterhoek zet in op prikkelarm sporten met Aqua Silent: ‘Vaak geeft muziek te veel prikkels’

Prikkelarm bewegen staat deze week centraal in de Achterhoek. Op verschillende plekken wordt in de campagneweek van Achterhoek in Beweging bewustzijn gecreëerd voor sporters die moeite hebben met fel licht, geluid en drukte. Bij zwembad De Beemd in Lochem staat sinds kort Aqua Silent op het programma.