Ulft, Netherlands

Achterhoek Orion pakt titel na vijf-setter

Achterhoek Orion is zondagmiddag voor de tweede keer in de historie landskampioen geworden. De ploeg van trainer Martijn van Goeverden had vijf sets nodig in het belissende duel met Abiant Lycurgus in Groningen.
Regio8 | 12 mei 2019 20:37 | Aangepast op 12 mei 2019 20:37
Gastheer Lycurgus wist de eerste (25-21) en de tweede set (25-22) te winnen en leek daarmee onderweg naar behoud van de titel. De derde set bleek echter een keerpunt. De Doetinchemmers overleefden vijf matchpoints en grepen uiteindelijk zelf de winst (32-34). Orion won vervolgens ook de vierde set (23-25). In een bloedstollende laatste set sloeg Joris Marcelis de beslissende 14-16 binnen, waardoor de titel voor de Achterhoekers is.

De volleybalmannen uit Doetinchem kunnen zo het tweede kampioenschap uit de historie vieren. In 2012 wist de ploeg, toen onder de naam Langhenkel Volleybal, ook al eens de titel te winnen.

Foto: REGIO8

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....