gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoek bereidt zich voor op glasvezel

9a623ea663803e407d034f07c412e142.jpg
Redactie REGIO8 |
“Na jaren van plannen maken, meerdere pogingen en trajecten werden de zeven gemeenten wederom geconfronteerd met uitstel voor de aanleg van snel internet in hun buitengebieden”, zeggen de gemeenten. Het nieuwe plan is opgesteld door Bronckhorst, Doesburg, Doetinchem, Lochem, Montferland, Oude IJsselstreek en Zutphen. Het bedrijf dat de glasvezelverbinding in eerste instantie zou aanleggen heeft aangegeven de aanleg uit te stellen, omdat de kosten van de realisatie tegenvallen. De belangrijkste reden hiervoor is dat er lange afstanden overbrugd moeten worden.

“We denken met de aanleg van deze buis een goede oplossing gevonden te hebben, die marktpartijen de mogelijkheid biedt om hun economische activiteiten naar het buitengebied uit te breiden”, aldus wethouder Paul Seesing van Bronckhorst. Een voorwaarde van de volledige realisatie van breedband is dat er een contract ligt met een internetprovider. Het lege buizenstelsel moet de aanleg aantrekkelijker maken voor een provider.

“Aangezien ook de rijksoverheid geen concrete stappen neemt om van internet een basisvoorziening te maken, pakken wij de handschoen op”, zegt Seesing. “Wij zetten alles op alles om dit geregeld te krijgen!” Tijdens het Achterhoeks Verkiezingsdebat, in de aanloop naar de landelijke verkiezingen, was de aanwezigheid van snel internet in de regio een veel besproken onderwerp.

Foto: REGIO8

Lees ook

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 22.29.15.jpeg

Man komt hard ten val met fiets in Doetinchem

Een man is maandagavond op de Houtsmastraat in Doetinchem hard ten val gekomen met zijn fiets. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse.

DebatOIj0.png

Negen partijen op stemformulier Oude IJsselstreek, één nieuwkomer

Inwoners van de gemeente Oude IJsselstreek kunnen woensdag uit negen partijen kiezen. Het gros van deze partijen staat al jaren op het stembiljet. Er is één nieuwkomer: Burgers op 1 van Herman Vreeman. Een rondje langs de velden.

STILL DEBAT LOCHEM0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Lochem gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Lochem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Lochem. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de sportaccommodaties, de groei van de gemeente en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Lochem terug.

Feuerwehr4.jpeg

Brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding krijgen Winterswijkse prijs

De goede samenwerking tussen brandweerkorpsen in het Duits-Nederlandse grensgebied is beloond met de Beste Noaberprijs van de gemeente Winterswijk. De prijs ging dit jaar naar de brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding. Zij werken al lange tijd nauw samen met de Brandweer Winterswijk.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lijsttrekkers Lochem maandagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als laatste gemeente is maandagavond Lochem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.