gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoek bereidt zich voor op glasvezel

9a623ea663803e407d034f07c412e142.jpg
Redactie REGIO8 |
“Na jaren van plannen maken, meerdere pogingen en trajecten werden de zeven gemeenten wederom geconfronteerd met uitstel voor de aanleg van snel internet in hun buitengebieden”, zeggen de gemeenten. Het nieuwe plan is opgesteld door Bronckhorst, Doesburg, Doetinchem, Lochem, Montferland, Oude IJsselstreek en Zutphen. Het bedrijf dat de glasvezelverbinding in eerste instantie zou aanleggen heeft aangegeven de aanleg uit te stellen, omdat de kosten van de realisatie tegenvallen. De belangrijkste reden hiervoor is dat er lange afstanden overbrugd moeten worden.

“We denken met de aanleg van deze buis een goede oplossing gevonden te hebben, die marktpartijen de mogelijkheid biedt om hun economische activiteiten naar het buitengebied uit te breiden”, aldus wethouder Paul Seesing van Bronckhorst. Een voorwaarde van de volledige realisatie van breedband is dat er een contract ligt met een internetprovider. Het lege buizenstelsel moet de aanleg aantrekkelijker maken voor een provider.

“Aangezien ook de rijksoverheid geen concrete stappen neemt om van internet een basisvoorziening te maken, pakken wij de handschoen op”, zegt Seesing. “Wij zetten alles op alles om dit geregeld te krijgen!” Tijdens het Achterhoeks Verkiezingsdebat, in de aanloop naar de landelijke verkiezingen, was de aanwezigheid van snel internet in de regio een veel besproken onderwerp.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-09 at 11.54.59.jpeg

Auto belandt in Aaltense Keizersbeek: geen gewonden

Een auto is donderdagochtend nabij de Haartsestraat in Aalten in het water beland. Er waren geen gewonden.

A12.png

Rijkswaterstaat waarschuwt voor vertraging op A12: 'Forse hinder op donderdag'

Rijkswaterstaat verwacht op donderdagochtend wél forse verkeershinder wegens de afsluitingen van de IJsselbrug. Wie woensdagochtend vanaf Duiven de brug in de A12 over ging, merkte dat alle rijbanen gewoon open waren, ondanks waarschuwingen van Rijkswaterstaat. Op woensdagavond verandert de verkeerssituatie echter, waardoor er vanaf donderdag nog maar twee rijbanen open zijn.

Vrachtwagen blur.jpg

Aanhanger vol houtsnippers kantelt bij Groenlo: N18 afgesloten

Een aanhanger van een vrachtwagen is woensdag gekanteld op de N18 bij de afslag Groenlo. De weg is deels afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 11.33.20.jpeg

Wedstrijd De Graafschap Vrouwen live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt vrijdagavond 10 april in samenwerking met De Graafschap live de wedstrijd uit van De Graafschap Vrouwen. Op de Vijverberg staat het duel met FC Groningen op de planning. De wedstrijd is vanaf 19.30 uur te volgen op de kanalen van REGIO8.

OngevalBlur3.jpg

Kettingbotsing met vier voertuigen nabij Groenlo: twee personen gewond

Bij een kettingbotsing op de Ruurloseweg ter hoogte van Groenlo zijn woensdagochtend twee personen gewond geraakt. Er waren vier voertuigen betrokken bij het ongeval.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 10.52.44.jpeg

Auto volledig uitgebrand onder viaduct in Doetinchem

Een auto is dinsdagavond volledig uitgebrand onder een viaduct in Doetinchem. De oorzaak van de brand is nog onbekend.