Ulft, Nederland
Terug

Acht aspiranten bij brandweer Doetinchem

4c9967adbcdfd119c2f9acb32a66bdb4.jpg
Redactie REGIO8 |
"Het is vooral een kwestie van leeftijd, dat mensen die dit werk nu doen op een gegeven moment gaan stoppen", aldus Carlo Aalders, postcommandant van de brandweer Doetinchem. "We moeten nu goed werven om de mensen die gaan stoppen weer aan te vullen." Ondanks dat de brandweer in de Achterhoek vrijwillig is, moeten de kandidaten wel aan allerlei eisen en opleidingen voldoen. "Die worden steeds strenger, je moet aan veel dingen voldoen", aldus Aalders. "Je doet het er niet zomaar bij. Je moet echt wat in je mars hebben wil je brandweerman of vrouw worden. Maar het is nog steeds vrijwillig, omdat het een keus blijft of je naar een brand komt of niet."

De post in Doetinchem probeert naast brandweermannen ook brandweervrouwen binnen te halen. "Dit werk is als vrouw ook goed te doen", geeft Aalders aan. "Daarom wordt momenteel de focus veel op vrouwen gelegd. Het is niet alleen een mannenwereld." Eerder meldden zich al vijf serieuze kandidaten om de post in Aalten te komen versterken en werd er ook in Winterswijk een open dag gehouden om nieuwe brandweerlieden te werven.

Foto: REGIO8

Lees ook

AFL3 Bibi Ricardo0.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken aan carrière

In de serie ‘De Platte Droom’ van REGIO8 en jongerenplatform Kalm An, volgen we jonge Achterhoekers met een duidelijk doel voor ogen, en hoe ze dit willen bereiken. In de derde en laatste aflevering volgen we Levi Lenting uit Didam en Bibi van Engen uit Doetinchem. Deze jongeren hebben beide de droom om stappen te zetten in hun carrière en werken hier hard voor.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 15.37.01.jpeg

Van Pallandtbad Varsseveld weer open: ‘Negen weken verbouwen werd negen maanden’

Het Varsseveldse Van Pallandtbad is na maanden verbouwen weer open. De oorspronkelijke planning was om de klus in negen weken te klaren, dit werden uiteindelijk negen maanden. Van failliete aannemer tot lekke vloer, Optisport heeft bergen werk verzet om het zwembad weer te kunnen openen.

Cleo Sissingh0.jpg

DRU: 'Het geld is niet aan verkeerde dingen uitgegeven, maar het had niet gemogen'

De financiële problemen van het DRU Industriepark zijn niet ontstaan door verkeerde intenties, maar door een combinatie van ambities, structurele scheefgroei en te snelle uitgaven, dat zegt interim-bestuurder Cleo Sissingh. Ze gaat nog eens in op wat er mis is gegaan, maar vooral hoe ze uit dit financiële moeras willen komen.

e862ec72-3d88-4755-b7bb-973b4d1daad8.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Aan de grens van Duitsland bij Eibergen, voorspelt de weerboer een weekend met wisselvallig weer. Na het weekend komt de lente weer terug.

a6f81e8f-d494-409b-9fe5-acf9bd9b4f22.jpg

Huurling Nolan Martens geniet in de Achterhoek: ‘Het is gaan, gaan, gaan’

Nog geen maand nadat Nolan Martens (21) op huurbasis tekende bij De Graafschap is hij onbetwist basisspeler in Doetinchem. De Belgische verdediger oogt gretig en lijkt zijn draai gevonden te hebben in de Achterhoek. Hij wil zich vrijdagavond nabij de grens van zijn vaderland nog nadrukkelijker laten zien.

VanKeukentafelNaarKieslijst2.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Bennie en Inge Morsink in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: vader Bennie en dochter Inge Morssink, samen namens OBL op de kieslijst van Samen D’ran in Berkelland.