gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Aanpassingen aan oever in Bronkhorst moet zorgen voor verbeterd natuurgebied

b057d921c031357bdcd3f5fcb08364ef.jpg

Rijkswaterstaat wil de natuur in de Bronkhorsterwaarden aan de IJssel nabij het stadje Bronkhorst verbeteren, zodat verschillende soorten vissen en andere dieren terug kunnen keren in het gebied. Om dit te realiseren moet de overgang van de Achterhoekse rivier de Grote Beek in de IJssel om worden gevormd van een rechte weg, naar eentje vol bochten.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
"Deze maatregel draagt bij aan een robuuster en natuurlijk systeem om de riviernatuur te verbeteren", aldus een woordvoerder van Rijkswaterstaat. De Grote Beek stroomt nu in een rechte streep de IJssel in, maar daar moeten dus de nodige bochten in komen. "Het water legt daarmee een langere weg af door de uiterwaard voordat het de IJssel instroomt. Hierdoor ontstaat een stroomsnelheid die meer passend is bij een natuurlijke beekmonding." Door de werkzaamheden worden ook de golven die de scheepvaart veroorzaken in het natuurgebied verminderd, iets dat ook goed is voor de flora en fauna in het gebied. Zo moeten vissen als de barbeel, rivierprik en insecten zoals de kokerjuffer terugkeren aan de oever van de IJssel.

Om inwoners van het kleinste stadje van Nederland mee te nemen in de plannen werd eerder deze maand een bijeenkomst georganiseerd door Rijkswaterstaat. Tientallen geïnteresseerden kwamen op het moment af. "De plannen zijn positief ontvangen", vertelt Richard Schokker, omgevingsmanager van het project. "De mensen vinden het mooi dat er natuurontwikkeling plaatsvind. Ze zien de meerwaarde van vlakke weilanden naar natte en droge natuurontwikkelingen." Er werden ook een aantal vragen gesteld over recreatie in het nieuwe natuurgebied, wat er op dat vlak mogelijk is kan Rijkswaterstaat op dit moment echter nog niet te zeggen.

Schop in de grond
Wanneer de eerste werkzaamheden plaatsvinden is nog niet duidelijk. Ook is niet bekend wat de inwoners van het stadje er van gaan merken. "Uiteraard streven we ernaar dat gedurende de werkzaamheden de hinder voor de omgeving zo beperkt mogelijk is", aldus de woordvoerder. "Het is nu nog te vroeg om duidelijk aan te kunnen geven wat de mensen in Bronckhorst gaan merken van de werkzaamheden."

Miljoenenproject?
Ook is nog niet bekend wat het budget is en wat de aanpassingen aan het gebied precies gaan kosten. "Dat is op dit moment nog niet in beeld gebracht", laat de woordvoerder van Rijkswaterstaat weten. "De presentatie van het schetsontwerp is de eerste stap in de totale planuitwerking. Naarmate het plan concreter wordt zullen de kosten in beeld komen."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.

Stroombroek60.jpg

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.