gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Aanpassingen aan oever in Bronkhorst moet zorgen voor verbeterd natuurgebied

b057d921c031357bdcd3f5fcb08364ef.jpg

Rijkswaterstaat wil de natuur in de Bronkhorsterwaarden aan de IJssel nabij het stadje Bronkhorst verbeteren, zodat verschillende soorten vissen en andere dieren terug kunnen keren in het gebied. Om dit te realiseren moet de overgang van de Achterhoekse rivier de Grote Beek in de IJssel om worden gevormd van een rechte weg, naar eentje vol bochten.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
"Deze maatregel draagt bij aan een robuuster en natuurlijk systeem om de riviernatuur te verbeteren", aldus een woordvoerder van Rijkswaterstaat. De Grote Beek stroomt nu in een rechte streep de IJssel in, maar daar moeten dus de nodige bochten in komen. "Het water legt daarmee een langere weg af door de uiterwaard voordat het de IJssel instroomt. Hierdoor ontstaat een stroomsnelheid die meer passend is bij een natuurlijke beekmonding." Door de werkzaamheden worden ook de golven die de scheepvaart veroorzaken in het natuurgebied verminderd, iets dat ook goed is voor de flora en fauna in het gebied. Zo moeten vissen als de barbeel, rivierprik en insecten zoals de kokerjuffer terugkeren aan de oever van de IJssel.

Om inwoners van het kleinste stadje van Nederland mee te nemen in de plannen werd eerder deze maand een bijeenkomst georganiseerd door Rijkswaterstaat. Tientallen geïnteresseerden kwamen op het moment af. "De plannen zijn positief ontvangen", vertelt Richard Schokker, omgevingsmanager van het project. "De mensen vinden het mooi dat er natuurontwikkeling plaatsvind. Ze zien de meerwaarde van vlakke weilanden naar natte en droge natuurontwikkelingen." Er werden ook een aantal vragen gesteld over recreatie in het nieuwe natuurgebied, wat er op dat vlak mogelijk is kan Rijkswaterstaat op dit moment echter nog niet te zeggen.

Schop in de grond
Wanneer de eerste werkzaamheden plaatsvinden is nog niet duidelijk. Ook is niet bekend wat de inwoners van het stadje er van gaan merken. "Uiteraard streven we ernaar dat gedurende de werkzaamheden de hinder voor de omgeving zo beperkt mogelijk is", aldus de woordvoerder. "Het is nu nog te vroeg om duidelijk aan te kunnen geven wat de mensen in Bronckhorst gaan merken van de werkzaamheden."

Miljoenenproject?
Ook is nog niet bekend wat het budget is en wat de aanpassingen aan het gebied precies gaan kosten. "Dat is op dit moment nog niet in beeld gebracht", laat de woordvoerder van Rijkswaterstaat weten. "De presentatie van het schetsontwerp is de eerste stap in de totale planuitwerking. Naarmate het plan concreter wordt zullen de kosten in beeld komen."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

Bijna 3.200 euro opgehaald met sponsorloop voor afgebrande sporthal Lochem

Basisschool De Vennegötte in Lochem heeft woensdagochtend bijna 3.200 euro ingezameld voor de afgebrande sporthal van tafeltennisvereniging LTTC De Toekomst. Het bedrag werd opgehaald met een sponsorloop die door de school werd georganiseerd.

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.

VanKeukentafelNaarKieslijstWormgoor.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Betsy en Marijn Wormgoor in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Betsy en Marijn Wormgoor, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Berkelland.

PetitieBeek20.png

Petitie tegen eenrichtingsverkeer Beek ruim 1100 keer ondertekend: ‘Dit is een signaal’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek heeft zijn petitie tegen de eenrichtingsweg op de grens in Beek overhandigd aan de gemeente Montferland. Eerder vertelde hij dat hij veel omzet mist door de maatregel. Zijn actie heeft heel wat losgemaakt in het grensdorp. Ruim 1100 mensen hebben de petitie ondertekend.