gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Aanpak kruising Groenlo goed ontvangen

eff9f29c65c5761eae43061ad3cf0fa5.jpg
Redactie REGIO8 |
“Een compliment aan wethouder Bonsen die de situatie voortvarend oppakt”, aldus Wilma van der Donk namens de initiatiefnemers van de petitie. “We voelen ons zeer serieus genomen en er wordt vanuit veel invalshoeken meegekeken.” Volgens de klankbordgroep zijn enkele maatregelen nog niet duidelijk of veilig genoeg. “Een aantal bedrijven waren overrompeld door de wegafsluiting. Door vakanties was de maatregel nog niet bij iedereen even bekend.” Ook de veilige fietsroute, waarvoor inmiddels borden zijn geplaatst in het centrum van Groenlo, kreeg kritiek. “De suggestie is gedaan om de veilige fietsrouteborden weg te halen en dit aan verkeersregelaars ter plekke over te laten”, aldus van der Donk. Deze staan vanaf 7 januari tijdens de spits op het kruispunt om het verkeer in goede banen te leiden.

De onveilige kruising zal op korte termijn ook beter worden verlicht. “Wethouder Bonsen kon dit idee omarmen en zoekt op dit moment uit, hoe dit kan worden gerealiseerd.” Daarnaast heeft de klankbordgroep er bij de gemeente op aangedrongen om nogmaals met Rijkswaterstaat in gesprek te gaan over het beter afstellen van de verkeerslichten op de Winterswijkseweg. Met vervoersmaatschappij Arriva wordt gekeken of busverkeer tussen Enschede en Doetinchem via de afrit Laarberg op de N18 kan rijden, zodat busverkeer op de kruising sterk wordt verminderd. Begin februari is een vervolgoverleg waarbij de toegezegde maatregelen en acties geëvalueerd worden en ook gekeken zal worden naar de langere termijn.

Foto: Wilma van der Donk

Lees ook

ophokplicht0.jpg

Ophokplicht voor pluimvee in de Achterhoek vervalt

De ophok- en afschermplicht die in verband met de vogelgriep gold voor pluimvee wordt in de Achterhoek, net als bijna in het hele land ingetrokken. Alleen in de Gelderse Vallei, waar veel pluimveebedrijven zitten, moeten de dieren nog binnen blijven, zo heeft staatssecretaris Erkens van Landbouw bekendgemaakt.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 08.59.45.jpeg

Botsing tussen auto en fietser in Varsseveld: fiets vast onder voertuig

Bij een ongeval op de Hovenstraat in Varsseveld is woensdagochtend een automobilist met een fietser in botsing gekomen. De bestuurder van de auto zag de fietser over het hoofd, waarna deze onder het voertuig terechtkwam.

Silvolde112geblurd.jpg

Fietsers botsen tegen elkaar in buitengebied in Silvolde

Twee fietsers zijn dinsdagavond in het buitengebied van Silvolde gewond geraakt, nadat zij tegen elkaar zijn gebotst. Ondanks de verwondingen hoefden beide fietsers niet mee naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-04-21 at 16.20.17.jpeg

‘Vernield’ kunstwerk kunstroute ’s-Heerenberg blijkt toch niet vernield

Een video van een ‘vernield’ kunstwerk bij de kunstwandelroute in ’s-Heerenberg gaat rond op sociale media. “Het leek mensen een goed idee om met een schaar verschillende banden van dit kunstwerk stuk te knippen”, zegt de filmer. De vork blijkt iets anders in de steel te zitten, de kunstenaar vindt het zelfs helemaal niet erg dat het kunstwerk kapot lijkt.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Bouw Dorpsschool Halle hervat na vondst asbest en bouwproblemen

De bouwwerkzaamheden voor de nieuwe Dorpsschool in Halle zijn weer hervat. De bouw lag tijdelijk stil door eerdere tegenvallers bij de sloop van partycentrum Nijhof, waar meer asbest werd aangetroffen dan vooraf was ingeschat en de constructie anders bleek dan op tekeningen stond aangegeven.

IsalaVandalisme60.jpg

Isala Silvolde blaast laatste schooldag af na vernielingen: ‘Er is nu echt een grens bereikt’

Het Silvoldse Isala college heeft besloten de laatste schooldag voor eindexamenleerlingen af te blazen. In aanloop naar de normaal feestelijke dag vol activiteiten op school zijn er meerdere bekladdingen en vernielingen geweest bij de school. Conrector Tom Noten kon niet anders dan de dag annuleren: “Er is nu echt een grens bereikt.”