gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Aanpak kruising Groenlo goed ontvangen

eff9f29c65c5761eae43061ad3cf0fa5.jpg
Redactie REGIO8 |
“Een compliment aan wethouder Bonsen die de situatie voortvarend oppakt”, aldus Wilma van der Donk namens de initiatiefnemers van de petitie. “We voelen ons zeer serieus genomen en er wordt vanuit veel invalshoeken meegekeken.” Volgens de klankbordgroep zijn enkele maatregelen nog niet duidelijk of veilig genoeg. “Een aantal bedrijven waren overrompeld door de wegafsluiting. Door vakanties was de maatregel nog niet bij iedereen even bekend.” Ook de veilige fietsroute, waarvoor inmiddels borden zijn geplaatst in het centrum van Groenlo, kreeg kritiek. “De suggestie is gedaan om de veilige fietsrouteborden weg te halen en dit aan verkeersregelaars ter plekke over te laten”, aldus van der Donk. Deze staan vanaf 7 januari tijdens de spits op het kruispunt om het verkeer in goede banen te leiden.

De onveilige kruising zal op korte termijn ook beter worden verlicht. “Wethouder Bonsen kon dit idee omarmen en zoekt op dit moment uit, hoe dit kan worden gerealiseerd.” Daarnaast heeft de klankbordgroep er bij de gemeente op aangedrongen om nogmaals met Rijkswaterstaat in gesprek te gaan over het beter afstellen van de verkeerslichten op de Winterswijkseweg. Met vervoersmaatschappij Arriva wordt gekeken of busverkeer tussen Enschede en Doetinchem via de afrit Laarberg op de N18 kan rijden, zodat busverkeer op de kruising sterk wordt verminderd. Begin februari is een vervolgoverleg waarbij de toegezegde maatregelen en acties geëvalueerd worden en ook gekeken zal worden naar de langere termijn.

Foto: Wilma van der Donk

Lees ook

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.

WhatsApp Image 2026-04-03 at 14.09.03.jpeg

Weerboer Gerrit voorspelt een paasweekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit Meddo voorspelt de weerboer wisselvallige dagen. Vanaf tweede paasdag wordt het weer beter.

Tuinbeurs20.png

Tuinbeurs Ulft na twee jaar weer op de agenda: ‘Zin om de schouders eronder te zetten’

Na twee jaar afwezigheid keert de tuinbeurs van Maurits Heebink terug op het DRU Industriepark. Reden van de afwezigheid was de overvolle agenda’s van de hoveniers. Heebink heeft het gevoel dat er weer ruimte is om deel te nemen aan de beurs.

kunstwandelroute30.jpg

Kunstwandelroute voor de tweede keer in ’s-Heerenberg: ‘Zelfs beter dan Hummelo’

Voor het tweede jaar strijkt de kunstwandelroute neer rond Kasteel Huis Bergh. Deze editie is een feestelijke voor de organisatie, ze doen het voor de 25e keer. Eerder vond het evenement plaats in Hummelo, maar door problemen met de landgoedeigenaar moesten ze uitwijken. Voor deze editie heeft de organisatie nog wel een cheque van de gemeente Bronckhorst meegekregen.

PAASVUUR.jpg

Traditie onder druk; toch nog tachtig paasvuren in de Achterhoek

Op verschillende plekken in de Achterhoek worden dit weekend traditiegetrouw paasvuren ontstoken. Deze traditie staat echter onder druk. Waar het noorden van de Achterhoek nog tientallen vuren kent, zijn in het zuiden sterke verminderingen of is zelfs het volledig verdwijnen van paasvuren te zien.

lochem.png

Advies voor Lochem: Gemeentebelangen, PRO en VVD aan de bak met coalitieakkoord

Gemeentebelangen, PRO Lochem en de VVD gaan proberen om een coalitie te vormen in Lochem. Dit naar aanleiding van het advies dat informateur Henk Gossink donderdagavond presenteerde tijdens een extra raadsvergadering.