gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Aaltenaar vat natuurbelevenissen in boek

0b7eb70c6c9ff63d3e0fc053b81db8df.jpg
Redactie REGIO8 |
“Schrijven is schrappen”, haalt Kämink het aloude cliché boven als hem gevraagd wordt hoe hij veertig jaar trekken door de natuur verwerkte tot een boek. “Ik heb schriften vol geschreven. En als je vijftien bent, dan schrijf je anders van wanneer je 57 bent, dan ga je dingen anders bekijken, anders formuleren.” Kämink had een goede reden om zijn verhalen op te schrijven. “Ik heb het willen bewaren voor mijn kinderen. Er zijn zoveel dingen op het platteland die veranderen. Die veranderingen heb ik deels vastgelegd.”

Het boek kent diverse verhalen. “De leidraad door het hele boek is eigenlijk een stukje natuur. Ik ga op jacht, ik ga graag vissen, mollenvangen. Mijn zakgeld verdiende ik in de natuur.” Kämink ving mollen in opdracht. “De veeboeren hadden overlast van de dieren in hun grasland en zand hoorde niet in het voer thuis. Tegen vergoeding ging ik dan mollenvangen.” Daarnaast verkocht hij Kievitseieren, dat was toen nog niet verboden omdat er nog voldoende waren. “Als je de eerste Kievitseieren afleverde, dat was de tweede of de derde week van maart, dan brachten ze 2,50 in guldens op.”
Foto: REGIO8

Lees ook

112AN Ongeval met Duitse ambulance.jpg

Botsende verkeersculturen: Nederlanders op Duitse snelwegen vaak betrokken bij zware ongevallen

Nederlanders zijn opvallend vaak betrokken bij zware ongevallen op Duitse snelwegen in de grensregio. Dat voedt een hardnekkig cliché, maar cijfers laten een ander beeld zien: niet nationaliteit, maar verschillen in verkeerssystemen lijken de belangrijkste oorzaak.

Gemeentehuis OIJ20.jpg

Merendeel Achterhoekse gemeenten betaalt dwangsommen na te late besluiten

Gemeenten in de Achterhoek hebben in 2025 meerdere keren een dwangsom moeten betalen omdat ze te laat een besluit namen. Van alle gemeenten, hebben er zes samen ruim 17.000 euro uitgekeerd aan inwoners. Het grootste deel daarvan komt voor rekening van de gemeente Oude IJsselstreek.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Rechter veegt bezwaren tegen asielopvanglocatie Bronckhorst van tafel

Een groep omwonenden van het gemeentehuis van Bronckhorst heeft bij de rechtbank in Arnhem bot gevangen in hun verzet tegen een opvanglocatie voor minderjarige asielzoekers in Bronckhorst. De rechter oordeelt dat de gemeente de vergunning terecht heeft verleend.

Ibrahim El Kadiri (2).jpg

El Kadiri weken uitgeschakeld bij De Graafschap

Ibrahim El Kadiri, aanvaller en smaakmaker van De Graafschap, staat de komende weken aan de kant met een blessure. De 24-jarige buitenspeler liep de kwetsuur op tijdens de verloren wedstrijd tegen ADO Den Haag (1-2).

Puzzelen0.png

Eerste Montferlands legpuzzelkampioenschap in Didam voor Alpe d’HuZes

Didam wordt maandag 6 april omgetoverd tot het puzzelwalhalla van de Achterhoek. In de sporthal van DSV Relax vindt die Tweede Paasdag het eerste Open Legpuzzelkampioenschap van Montferland plaats. De opbrengst van het evenement gaat naar Alpe d’HuZes, dat geld inzamelt voor kankeronderzoek.

d46e8179cf7406bc64834f2237cc5feb.jpg

Doetinchem moet 282 asielzoekers opvangen en houdt vast aan koers

Gemeente Doetinchem moet volgens een voorlopige raming 282 asielzoekers opvangen. Dat blijkt uit een recente inschatting van het Rijk. Voorheen lag die capaciteitsraming op 307, waarvan 26 amv’ers. Het college heeft besloten daarbij de koers voor de komende jaren op zowel een tijdelijke opvanglocatie als een structurele woonoplossing te houden.