Ulft, Netherlands

A15 kan na jaren gesteggel doorgetrokken worden

Na jaren van juridische procedures is er eindelijk groen licht voor het doortrekken van de A15 naar de A12, wat een flinke impuls zal geven aan de bereikbaarheid van de Achterhoek.
Bart Sollman | 2 oktober 2024 14:20 | Aangepast op 2 oktober 2024 14:20
De Raad van State heeft bepaald dat de weg van Bemmel tot Zevenaar gerealiseerd mag worden, waarmee een directe verbinding ontstaat tussen de Rotterdamse haven en Duitsland. Dit is niet alleen gunstig voor de doorstroming in de regio Arnhem-Nijmegen, maar ook voor het verkeer van en naar de Achterhoek.

Voor de Achterhoek betekent dit een aanzienlijke verbetering in de bereikbaarheid en infrastructuur. Met de nieuwe route wordt het makkelijker en sneller om vanuit de Achterhoek naar het westen van Nederland of Duitsland te reizen, wat zowel het bedrijfsleven als het dagelijkse woon-werkverkeer ten goede komt. De druk op lokale wegen zal hierdoor verminderen, en transportbedrijven profiteren van kortere reistijden en minder files.

Ondanks deze voordelen is er ook weerstand tegen het project. Natuurorganisaties en omwonenden uiten hun zorgen over de gevolgen voor het milieu, aangezien de weg door beschermde natuurgebieden loopt. Ondanks extra maatregelen om de stikstofuitstoot te compenseren, blijft de mogelijke impact op de natuur een punt van kritiek.

Lees ook

Veertig meter hoog uitkijkplatform moet Aa-meer Bocholt aanlokkelijker maken

Bocholt wil graag een uitkijkplatform van veertig meter hoog bij het Aa-meer. Hiervoor pleitte het C...

Franse aanvaller Kaninda tekent contract bij De Graafschap

Nathan Kaninda heeft zijn eerste contract bij De Graafschap getekend. De 21-jarige Franse aanvaller ...

Zwarte Cross nog zeker vijf jaar in Lichtenvoorde

De gemeente Oost Gelre en de organisatie van de Zwarte Cross hebben dinsdagmiddag een nieuwe samenwe...

Geen gewonden bij kop-staartbotsing Hamelandroute bij Aalten

Er heeft dinsdagmiddag een kop-staartbotsing plaatsgevonden in de buurt van Aalten. De bestuurders w...

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...