gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

A15 kan na jaren gesteggel doorgetrokken worden

49c46e343f06a2f8d546e64490a28575.jpg

Na jaren van juridische procedures is er eindelijk groen licht voor het doortrekken van de A15 naar de A12, wat een flinke impuls zal geven aan de bereikbaarheid van de Achterhoek.

Bart Sollman |  | Aangepast op
De Raad van State heeft bepaald dat de weg van Bemmel tot Zevenaar gerealiseerd mag worden, waarmee een directe verbinding ontstaat tussen de Rotterdamse haven en Duitsland. Dit is niet alleen gunstig voor de doorstroming in de regio Arnhem-Nijmegen, maar ook voor het verkeer van en naar de Achterhoek.

Voor de Achterhoek betekent dit een aanzienlijke verbetering in de bereikbaarheid en infrastructuur. Met de nieuwe route wordt het makkelijker en sneller om vanuit de Achterhoek naar het westen van Nederland of Duitsland te reizen, wat zowel het bedrijfsleven als het dagelijkse woon-werkverkeer ten goede komt. De druk op lokale wegen zal hierdoor verminderen, en transportbedrijven profiteren van kortere reistijden en minder files.

Ondanks deze voordelen is er ook weerstand tegen het project. Natuurorganisaties en omwonenden uiten hun zorgen over de gevolgen voor het milieu, aangezien de weg door beschermde natuurgebieden loopt. Ondanks extra maatregelen om de stikstofuitstoot te compenseren, blijft de mogelijke impact op de natuur een punt van kritiek.

Lees ook

Schermafbeelding 2026-03-23 094540.png

Automobilist knalt tegen boom in Halle, rijbewijs ingevorderd

Een automobilist is zondagavond op de Meindertweg in het buitengebied van Halle met de zijkant van zijn voertuig tegen een boom gebotst. Door een stuurcorrectie tijdens het rijden raakte de auto van de weg en kwam deze tegen de boom tot stilstand.

halle112 (2) geblurd.jpg

Auto belandt op zijkant na botsing in Halle

Bij een eenzijdig ongeval in Halle is zondagavond rond 19.30 uur een auto op de zijkant terechtgekomen. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Dorpsstraat en de Kerkstraat in het centrum van het dorp.

WhatsApp Image 2026-03-22 at 15.01.56.jpeg

De Graafschap moet meerdere erkennen tegen toekomstig eredivisionist ADO Den Haag

Het recent naar de Eredivisie gepromoveerde ADO Den Haag kwam op bezoek op de Vijverberg en nam de punten mee naar de Hofstad: Het werd 1-2 in Doetinchem. Met deze stand blijft ADO Den Haag koploper en blijven de Superboeren op 52 punten staan.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lochem wil ouderenzorg en wonen op elkaar afstemmen

De gemeente Lochem wil binnenkort aan de slag met plannen om wonen en zorg beter op elkaar af te stemmen. Ouderen staan daarbij centraal. Het doel is dat inwoners zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen, met voldoende passende woningen en goede zorgmogelijkheden.

wehgwerkzzaamheden_1.jpg

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Burgerbad Elten RTV Connect.jpg

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.