Ulft, Nederland
Terug

90 extra statushouders in Bronckhorst

ca1152c0f213a8d3088274e46cc96a8c.jpg
Redactie REGIO8 |
“De gezamenlijke verantwoording van de gemeente en de woningcorporaties komt tot uiting in deze intentieovereenkomst, deelnemen aan de samenleving”, zegt wethouder Paul Seesing. In september 2015 vroeg de gemeenteraad het college van B&W al om extra statushouders te huisvesten, bovenop de taakstelling van honderd statushouders die het Rijk had opgelegd aan de gemeente. Bronckhorst wil in haar gemeente negentig extra vluchtelingen met een verblijfsvergunning vestigen.

Om dit doel te realiseren zocht de gemeente een samenwerking met de woningcorporaties. “Wij voelen ons verantwoordelijk voor het huisvesten van kwetsbare groepen, zo ook asielzoekers met een verblijfsvergunning”, aldus Els Birkenhäger van Sité Woondiensten. De corporaties kijken naar alternatieve mogelijkheden voor huisvesting, om te voorkomen dat de normale wachttijden voor een huurwoning oplopen. Zo wordt er gekeken naar bestaand vastgoed, dat geschikt gemaakt kan worden voor huisvesting van statushouders.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-02 at 20.01.05 (1).jpeg

Gemeente houdt sportschool op bedrijventerrein Ulft tegen: ‘Plek nodig voor industrie’

De gemeente Oude IJsselstreek wil niet dat er een sportschool komt in een bedrijfspand aan de Anton Tijdinklaan 3 in Ulft. Een ondernemer had plannen om een deel van het pand om te bouwen tot een vestiging van Anytime Fitness, maar het college werkt daar niet aan mee.

Jan Baggen winnaar beste boek Erfgoedcentrum.jpg

De Berkel van Baggen Beste Boek Achterhoek en Liemers: ‘Misschien volgt de Oude IJssel’

Jan Baggen is de winnaar van de prijs Beste Boek Achterhoek en Liemers van 2025. De Zutphense kunstschilder won zondagmiddag de wedstrijd van het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers met zijn boek ‘De Berkel, in de baan van de zon’.

WhatsApp Image 2026-03-03 at 08.32.04.jpeg

Automobilist ziet fietser over het hoofd in Gendringen

Een fietser is dinsdagochtend op de rotonde van de Staringstraat in Gendringen in botsing gekomen met een automobilist. De bestuurder van de auto zag de fietser bij het afslaan over het hoofd.

WhatsApp Image 2026-03-02 at 16.58.38.jpeg

Fietser raakt gewond door aanrijding met gemeentevoertuig in Groenlo

Een fietser is maandagmiddag gewond geraakt bij aanrijding met gemeentevoertuig op de Stationslaan in Groenlo. Het slachtoffer is meegenomen per ambulance naar het ziekenhuis.

BerkhyusenKruisberg.jpg

Kan Doetinchem Herdenkt gevangenen op De Kruisberg blijven herdenken? ‘Cruciaal jaar’

Het zijn onzekere tijden voor stichting Doetinchem Herdenkt, gevestigd op voormalig gevangenisterrein De Kruisberg. Maandag is het 81 jaar geleden dat 46 mannen gefusilleerd werden aan de Rademakersbroek bij Varsseveld. Zij zaten gevangen op De Kruisberg. Op welke manier hun verhalen daar verteld blijven worden is nog ongewis.

e13f704a-62b8-3ae4-8971-a5faf5ee98b1.jpg

Doetinchemse lelieteler stopt door onduidelijk beleid rond lelieteelt

Het beleid rond de lelieteelt in Nederland dreigt een lappendeken te worden nu meer dan tien gemeenten eigen regels opstellen. In onze provincie gaat het om Lochem. De onzekerheid heeft inmiddels één lelieteler doen besluiten te stoppen.