gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

800 scholieren naar Bètadag in ICER in Ulft

09b2f927af91c6a79ffe3fca41eb599a.jpg
Redactie REGIO8 |

“We bieden enerzijds leerlingen een mooi overzicht van alle bètaopleiding in Nederland”, aldus Liesbeth Laman Trip van Platform Onderwijs Arbeidsmarkt Achterhoek. “Maar met name de mooie bedrijven in de Achterhoek waar je dan je stage kan lopen of je afstudeeropdracht kan uitvoeren.” Hogescholen en universiteiten uit het hele land, en zelfs Duitsland, zijn naar het ICER in Ulft gekomen om hun technische opleidingen te promoten. “We willen de leerlingen een beetje laten proeven hoe het is om techniek te studeren. Niet alleen laten zien dat je engineer wordt, maar ook alles wat je ermee kan bereiken”, zegt Senja Boom, studente aan de Universiteit Eindhoven.

Bedrijven hebben moeite om het juiste personeel te vinden voor de technische vacatures, omdat er niet genoeg mensen kiezen voor een bètastudie. “Er is heel veel vraag vanuit het bedrijfsleven naar techneuten. Als ik zie hoe enthousiast mensen hier zijn denk ik zeker dat we die hier kunnen vinden”, aldus Boom. De leerlingen zitten in de bovenbouw van de havo of het VWO en zijn op dit moment vooral aan het oriënteren. “Ik ben nog niet zeker over waar ik naar toe wil”, aldus een VWO’er uit Haaksbergen. “Ik ben een beetje aan het rondkijken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

KlaasDoetinchem.jpg

Voormalig burgemeester Klaas Agricola verkenner in Doetinchem

GemeenteBelangen Doetinchem (GBD) heeft Klaas Agricola (66) aangesteld als verkenner voor de vorming van een nieuwe coalitie in de gemeenteraad. De partij, die met zes zetels en meer stemmen de winnaar van de verkiezingen werd, kiest bewust voor een ervaren en onafhankelijke kandidaat.

Olympias Tour Beltrum 2026 tijdrit (3).jpg

Thuisetappe van Olympia’s Tour voor vijf Achterhoekers: ‘Koersen in de achtertuin’

Een fris Beltrum was donderdagmiddag gastdorp van de tijdrit in de vijfdaagse Olympia’s Tour. De wedstrijd is extra speciaal voor drie wielrenners en twee ploegleiders. Zij schitteren in de oudste etappekoers van ons land in hun eigen streek.

BFT0.png

Jannes, Boh Foi Toch en Kaiser Chiefs komen naar de Zwarte Cross 2026

De organisatie van de Zwarte Cross heeft opnieuw een reeks nieuwe namen bekendgemaakt. Onder meer Jannes, Boh Foi Toch en de Britse band Kaiser Chiefs zijn toegevoegd aan het programma.

HuisBargh0.png

Kasteel Huis Bergh heropent in september na grootschalige restauratie

Het gerestaureerde kasteel Huis Bergh opent op zaterdag 19 september opnieuw zijn deuren voor publiek. In de honderd dagen voorafgaand aan de opening is er een speciaal ‘aftelprogramma’ om te vieren dat het kasteel weer te bezoeken is.

IMG_8053.JPG

Toeloop bij bouwplannen Gorssel: hoop op woning, maar inschrijving nog niet mogelijk

De belangstelling voor het woningbouwplan in het noordelijk deel van de Smitskamp in Gorssel is groot. Tijdens een inloopbijeenkomst in de Brinkkerk trok het plan een constante stroom bezoekers. Inschrijven voor een woning is echter nog niet mogelijk, benadrukt de gemeente Lochem.

KERKETTEN10.jpg

Ettense kerk ondergaat complete metamorfose: ‘Mensen werden emotioneel’

Na vier jaar voorbereiden en bijna een jaar intensief verbouwen is de Martinuskerk in Etten weer open. Niet meer alleen als kerk, maar als multifunctionele ontmoetingsplek met vier verschillende ruimtes. Volgens uitbater Stan Theunissen en voorzitter Peter Ketelaar moet het gebouw uitgroeien tot het nieuwe hart van het dorp.