Ulft, Nederland
Terug

800 scholieren naar Bètadag in ICER in Ulft

09b2f927af91c6a79ffe3fca41eb599a.jpg
Redactie REGIO8 |

“We bieden enerzijds leerlingen een mooi overzicht van alle bètaopleiding in Nederland”, aldus Liesbeth Laman Trip van Platform Onderwijs Arbeidsmarkt Achterhoek. “Maar met name de mooie bedrijven in de Achterhoek waar je dan je stage kan lopen of je afstudeeropdracht kan uitvoeren.” Hogescholen en universiteiten uit het hele land, en zelfs Duitsland, zijn naar het ICER in Ulft gekomen om hun technische opleidingen te promoten. “We willen de leerlingen een beetje laten proeven hoe het is om techniek te studeren. Niet alleen laten zien dat je engineer wordt, maar ook alles wat je ermee kan bereiken”, zegt Senja Boom, studente aan de Universiteit Eindhoven.

Bedrijven hebben moeite om het juiste personeel te vinden voor de technische vacatures, omdat er niet genoeg mensen kiezen voor een bètastudie. “Er is heel veel vraag vanuit het bedrijfsleven naar techneuten. Als ik zie hoe enthousiast mensen hier zijn denk ik zeker dat we die hier kunnen vinden”, aldus Boom. De leerlingen zitten in de bovenbouw van de havo of het VWO en zijn op dit moment vooral aan het oriënteren. “Ik ben nog niet zeker over waar ik naar toe wil”, aldus een VWO’er uit Haaksbergen. “Ik ben een beetje aan het rondkijken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-05 at 16.31.41.jpeg

Twee doden bij ongeval Groenlo

Bij een ongeval op de Borculoseweg in Groenlo zijn donderdagmiddag twee personen om het leven gekomen. Bij het ongeluk waren drie voertuigen betrokken.

jajgraVB0.jpg

De Graafschap jaagt met nieuwe aanwinsten op eerste overwinning van 2026

De transfergekte rondom De Graafschap is voorbij. Er werd voor miljoenen verkocht en op de laatste dag van de transferperiode wisten de Doetinchemmers zich nog te versterken met de gehuurde Nils Eggens en Nolan Martens.

Politie handboeien 4.JPG

‘Sextortion’-zaak Borculoër Mark S. schetst onthutsend beeld van politieoptreden

Een onthutsend beeld van het werk van de politie. Dat is wat donderdag ontstaat op de tweede zittingsdag van de zedenzaak tegen Mark S. uit Borculo, schrijft Omroep Gelderland. Dinsdag werd al duidelijk dat een van de slachtoffers meermaals aangifte deed, maar dat daar nauwelijks actie op werd ondernomen. Nu blijkt dat zij lang niet het enige slachtoffer was, die dit overkwam.

WhatsApp Image 2026-02-05 at 15.07.59 (1).jpeg

Sanne (9) droomt van eigen G-team in Wehl: 'Erbij horen is voor haar het belangrijkste'

De 9-jarige Sanne uit Wehl heeft één grote droom. Net als haar tweelingbroer Jelle wil ze niets liever dan voetballen bij voetbalvereniging Concordia. Door haar beperking is meedoen in een regulier jeugdteam echter lastig. Daarom zet Sanne samen met haar moeder Hanneke Holwerda alles op alles om het eerste jeugd G-team van de club op te richten. Er ontbreekt nog één belangrijk ingrediënt: meer teamgenootjes.

OG_SS0.png

Talkshow Open Grensland over de zorg rond kanker in de grensstreek

Streekomroep REGIO8 zendt de zevende aflevering van de talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland uit. Hoe beleven inwoners gezondheid en de zorg ervoor in de grensregio. We zoomen speciaal in op de gezondheidszorg bij kanker. Dat is het thema van de nieuwste aflevering van de tweetalige talkshow over leven in de grensstreek dat de driehoek Achterhoek tot aan Venlo en Duisburg omvat.

EenrichtingBeek.jpg

Montferland komt met oplossing voor sluipverkeer Beek: eenrichtingsverkeer op de grens

De gemeente Montferland heeft een nieuwe troef in de strijd tegen het sluipverkeer op de Eltenseweg en Zuider Markweg in Beek dat de Duitse grenscontroles wil omzeilen. Vanaf woensdag wordt de laatste 380 meter voor de grens op de Eltenseweg eenrichtingsverkeer. Hierdoor kun je met de auto die grens niet meer over richting Duitsland.