gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

800 scholieren naar Bètadag in ICER in Ulft

09b2f927af91c6a79ffe3fca41eb599a.jpg
Redactie REGIO8 |

“We bieden enerzijds leerlingen een mooi overzicht van alle bètaopleiding in Nederland”, aldus Liesbeth Laman Trip van Platform Onderwijs Arbeidsmarkt Achterhoek. “Maar met name de mooie bedrijven in de Achterhoek waar je dan je stage kan lopen of je afstudeeropdracht kan uitvoeren.” Hogescholen en universiteiten uit het hele land, en zelfs Duitsland, zijn naar het ICER in Ulft gekomen om hun technische opleidingen te promoten. “We willen de leerlingen een beetje laten proeven hoe het is om techniek te studeren. Niet alleen laten zien dat je engineer wordt, maar ook alles wat je ermee kan bereiken”, zegt Senja Boom, studente aan de Universiteit Eindhoven.

Bedrijven hebben moeite om het juiste personeel te vinden voor de technische vacatures, omdat er niet genoeg mensen kiezen voor een bètastudie. “Er is heel veel vraag vanuit het bedrijfsleven naar techneuten. Als ik zie hoe enthousiast mensen hier zijn denk ik zeker dat we die hier kunnen vinden”, aldus Boom. De leerlingen zitten in de bovenbouw van de havo of het VWO en zijn op dit moment vooral aan het oriënteren. “Ik ben nog niet zeker over waar ik naar toe wil”, aldus een VWO’er uit Haaksbergen. “Ik ben een beetje aan het rondkijken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

MediaMarkt.jpeg

Mogelijk woningen op voormalig MediaMarkt-pand Doetinchem, ook Basic-Fit vertrekt

Het voormalige MediaMarkt-pand aan de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinchem krijgt mogelijk een nieuwe invulling met woningbouw en vrijetijdsvoorzieningen. Sinds het vertrek van de elektronicazaak staat een groot deel van het pand leeg. Momenteel maakt alleen sportschool Basic-Fit nog gebruik van het gebouw, maar ook daar komt binnenkort verandering in.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 14.10.12.jpeg

Doetinchem ontvangt vijfde editie Achterhoek Pride

Doetinchem is in juni gastgemeente van de Achterhoek Pride. Aandacht voor inclusiviteit is er al op zondag 31 mei, als de gezamenlijke startbijeenkomst in de stad wordt gehouden. De belangenvereniging Stadsgroep Doetinchem organiseert de maand voor LHBTI+ met vrijwilligers en initiatiefnemers.

Groenetuinen20.jpg

Straten groener én klaar voor droogte: Doetinchem zet in op inspiratietuinen

In een tijd van toenemende weersextremen en droge periodes, wordt het steeds belangrijker om onze leefomgeving aan te passen volgens het Waterschap Rijn en IJssel. Toch ontbreekt het veel huiseigenaren aan inspiratie om hun tuin groener en waterbestendiger te maken. Met de opening van zogenoemde ‘groen-blauwe inspiratietuinen’ in de gemeente Doetinchem, moet daar verandering in komen.

Berkel.jpg

CDA en PRO in Berkelland voor blok gezet: aansluiten of buitenspel

Een open discussie over het tweesporen-voorstel van verkenner Jurgen van Houdt? Vergeet het maar! De politieke koers voor de komende vier jaren in Berkelland werd direct verankerd en Van Houdt, burgemeester van Rijssen-Holten, verliet dinsdagavond ontgoocheld het gemeentehuis in Borculo.

ophokplicht0.jpg

Ophokplicht voor pluimvee in de Achterhoek vervalt

De ophok- en afschermplicht die in verband met de vogelgriep gold voor pluimvee wordt in de Achterhoek, net als bijna in het hele land ingetrokken. Alleen in de Gelderse Vallei, waar veel pluimveebedrijven zitten, moeten de dieren nog binnen blijven, zo heeft staatssecretaris Erkens van Landbouw bekendgemaakt.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 08.59.45.jpeg

Botsing tussen auto en fietser in Varsseveld: fiets vast onder voertuig

Bij een ongeval op de Hovenstraat in Varsseveld is woensdagochtend een automobilist met een fietser in botsing gekomen. De bestuurder van de auto zag de fietser over het hoofd, waarna deze onder het voertuig terechtkwam.