gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

800 scholieren naar Bètadag in ICER in Ulft

09b2f927af91c6a79ffe3fca41eb599a.jpg
Redactie REGIO8 |

“We bieden enerzijds leerlingen een mooi overzicht van alle bètaopleiding in Nederland”, aldus Liesbeth Laman Trip van Platform Onderwijs Arbeidsmarkt Achterhoek. “Maar met name de mooie bedrijven in de Achterhoek waar je dan je stage kan lopen of je afstudeeropdracht kan uitvoeren.” Hogescholen en universiteiten uit het hele land, en zelfs Duitsland, zijn naar het ICER in Ulft gekomen om hun technische opleidingen te promoten. “We willen de leerlingen een beetje laten proeven hoe het is om techniek te studeren. Niet alleen laten zien dat je engineer wordt, maar ook alles wat je ermee kan bereiken”, zegt Senja Boom, studente aan de Universiteit Eindhoven.

Bedrijven hebben moeite om het juiste personeel te vinden voor de technische vacatures, omdat er niet genoeg mensen kiezen voor een bètastudie. “Er is heel veel vraag vanuit het bedrijfsleven naar techneuten. Als ik zie hoe enthousiast mensen hier zijn denk ik zeker dat we die hier kunnen vinden”, aldus Boom. De leerlingen zitten in de bovenbouw van de havo of het VWO en zijn op dit moment vooral aan het oriënteren. “Ik ben nog niet zeker over waar ik naar toe wil”, aldus een VWO’er uit Haaksbergen. “Ik ben een beetje aan het rondkijken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

STILL DEBAT LOCHEM0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Lochem gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Lochem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Lochem. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de sportaccommodaties, de groei van de gemeente en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Lochem terug.

Feuerwehr4.jpeg

Brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding krijgen Winterswijkse prijs

De goede samenwerking tussen brandweerkorpsen in het Duits-Nederlandse grensgebied is beloond met de Beste Noaberprijs van de gemeente Winterswijk. De prijs ging dit jaar naar de brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding. Zij werken al lange tijd nauw samen met de Brandweer Winterswijk.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lijsttrekkers Lochem maandagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als laatste gemeente is maandagavond Lochem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 13.17.50.jpeg

FIOD doet inval bij Doetinchemmer vanwege belastingfraude

De Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) heeft een verdachte uit Doetinchem aangehouden. Die zou betrokken zijn bij belastingfraude en het plegen van valsheid in geschrift.

FreddyAndre30.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Freddy van Dijken (D66) en André Menting (PvdA) in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om mensen bij de lokale politiek te betrekken. In sommige huishoudens begint die betrokkenheid al aan de keukentafel. In deze serie stonden meestal ouder en kind centraal die samen op een kieslijst staan. Maar voor het slot van deze reeks een bijzondere uitzondering: een stel dat ieder voor een andere partij op de lijst staat.

Monieb2.jpeg

Van Zelhem naar Kabul: voetbaldroom komt uit voor Monieb (19)

Voor Monieb Piroez (19) uit Zelhem is een bijzondere voetbaldroom werkelijkheid geworden. De voetballer van het Doetinchemse DZC ’68 kreeg de kans om in Kabul mee te trainen met zowel het O23- als het O20-nationale elftal van Afghanistan.