Ulft, Netherlands

22-jarige man uit Doetinchem veroordeeld voor medeplegen brandstichting in Beuningen

Foto: REGIO8 (archief)
Een 22-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld voor het medeplegen van brandstichting bij een woning in het Gelderse Beuningen. De branden vonden plaats in augustus en september 2024. De man ontvangt een celstraf van 12 maanden, waarvan 3 maanden voorwaardelijk.
Redactie REGIO8 | 18 juni 2025 16:26 | Aangepast op 18 juni 2025 16:26
De brandstichtingen, gepleegd op 28 augustus en 7 september 2024, betroffen aanvallen op de woning van een gezin. De eerste brand werd aangestoken bij een auto op de oprit, terwijl de tweede brand het doelwit was van de voordeur. Bij de tweede brand werd bovendien een dreigbrief achtergelaten voor de zoon van de bewoners.

Volgens de rechtbank waren de branden bijzonder intimiderend. ‘De impact was enorm, zeker gezien het feit dat er kort na elkaar twee branden werden gesticht. Het gezin en de hele buurt waren geschrokken en leefden lange tijd in angst’, aldus het oordeel van de rechtbank. Na de tweede brand sloot de burgemeester de woning, waardoor het gezin voor twee weken elders onderdak moest vinden.

Niet op de hoogte
Een 25-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats bekende de brandstichtingen te hebben gepleegd. De 22-jarige man uit Doetinchem erkende dat hij de 25-jarige dader beide keren naar de locatie van de branden heeft gereden, maar stelde dat hij bij de eerste brand niet wist dat er brand zou worden gesticht. De rechtbank oordeelt dat het niet bewezen kan worden dat hij op 28 augustus 2024 op de hoogte was van de brandstichting, waardoor hij van deze daad werd vrijgesproken. Wel werd hij schuldig bevonden aan het medeplegen van de tweede brandstichting.

Maandenlange straffen
De 25-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats kreeg een gevangenisstraf van 30 maanden, waarvan 6 maanden voorwaardelijk. De Doetinchemmer ontvangt een celstraf van 12 maanden, waarvan 3 maanden voorwaardelijk. De derde verdachte, een 23-jarige man uit Duiven, bekende de opdracht voor de tweede brandstichting te hebben gegeven. Omdat de rechtbank het verband tussen beide branden bewezen achtte, werd hij ook schuldig bevonden aan de eerste brandstichting. De man kreeg 42 maanden gevangenisstraf, waarvan 6 maanden voorwaardelijk.

Naast de celstraffen kregen de drie mannen een contact- en locatieverbod van vijf jaar rondom de woning en de bewoners. Bovendien moeten zij gezamenlijk duizenden euro's schadevergoeding betalen aan het getroffen gezin.

Lees meer over:

Doetinchem|rechtbank zutphen|

Meest gelezen

Kindje ernstig gewond na val uit raam in Doetinchem

Redactie REGIO8 | 3 jul 2025 10:20

Wateroverlast en veel schade na zware storm in Winterswijk: 'Het was echt heftig'

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 3 jul 2025 01:08

Lees ook

'Italiaans' haventje geopend bij nieuwbouwproject Iseldoks in Doetinchem

Inwoners van het bijna voltooide nieuwbouwproject Iseldoks vierden maandagmiddag feest. De Haven en ...

Kop-staartbotsing zorgt voor chaos tussen Doetinchem en Gaanderen

Een kop-staartbotsing op de weg tussen Doetinchem en Gaanderen heeft donderdagmiddag tijdens de spit...

Directeur-bestuurder Kop verlaat na anderhalf jaar Amphion in Doetinchem

Directeur-bestuurder Ariane Kop, vertrekt na anderhalf jaar bij Amphion Cultuurbedrijf in Doetinchem...

Winnares actie ‘Win je winkel’ Doetinchem: “Los in september, oktober”

De winnaar van de actie ‘Win je winkel’ in Doetinchem is woensdagmiddag bekendgemaakt. De 36-jarige ...

Kindje ernstig gewond na val uit raam in Doetinchem

Een kind is donderdagochtend ernstig gewond geraakt na een val uit een raam van een woning aan de Co...

Na opnieuw een storing werkt de helft van de fonteintjes in Doetinchem weer

Ze deden het weer even, toen weer niet, inmiddels weer wel, maar toch niet helemaal. De fonteintjes ...