Ulft, Netherlands

18-jarige Kurt wil raad Oude IJsselstreek in

Regio8 | 3 mei 2017 14:15 | Aangepast op 3 mei 2017 14:15

“Het leuke is dat je ziet dat er steeds meer jonge mensen actief worden in de lokale politiek”, aldus burgemeester Otwin van Dijk. Sinds kort is Kurt de fractie-assistent bij D66 Oude IJsselstreek en zet hij zijn eerste stappen in de lokale politiek. “Ik hou er niet van om in een hoekje te gaan zitten en te gaan klagen over het belastingstelsel en de studiefinanciering”, aldus Kurt. “Ik doe liever actief mee.” Voor Van Dijk is de ambitie van Bariscan Kurt geen onbekend verhaal. “Ik was zelf ook begin twintig toen ik politiek actief werd en lid werd van een partij en een gemeenteraad.”

Burgemeester Van Dijk is voor Bariscan een groot voorbeeld. “Ik ken Otwin ook persoonlijk, het is een hartstikke toffe meneer. Ik heb nog veel van hem te leren.” De burgervader, die zelf begon als raadslid in Duiven, zegt dat jonge politici vooral zichzelf moeten blijven. “Probeer je niet te veel te voegen naar de gedragsregeltjes die er soms zijn. Probeer je ideeën ook om te zetten in voorstellen.”

Met de gemeenteraadsverkiezingen in 2018 komen er mogelijk een stel nieuwe en jonge politici in Oude IJsselstreek. “Dat hoop ik”, zegt Van Dijk. “Iedereen is natuurlijk welkom, maar ik zou het hartstikke goed vinden als jonge mensen zich kandideren.” Kurt is dan ook overtuigd van zijn kwaliteiten en ziet zichzelf over jaar namens D66 in de raad zitten. “Ik denk dat ik er wel tussen ga komen. Ik ga de gemiddelde leeftijd keihard omlaag halen straks.”

Foto: REGIO8

Lees ook

De Graafschap verliest en loopt play-offticket mis

De Superboeren ontvingen Roda JC in een cruciaal duel in de strijd om de tweede plek – en het play-o...

Sociale kerstsfeer voorop in Bocholt, met oog voor veiligheid

Dit weekend zijn er in de regio weer volop kerstmarkten te bezoeken, ook net over de grens in Duitsl...

Inbraak bij sportzaak in Borculo: acht fietsen gestolen

Bij een sportzaak in Borculo hebben inbrekers in de nacht van donderdag op vrijdag acht fietsen gest...

Amphion Theater voor tiende keer genomineerd als Theater van het Jaar

Amphion Theater in Doetinchem is genomineerd voor Theater van het Jaar 2025. Het is de tiende keer d...

Oude IJsselstreek verhoogt subsidies voor verenigingen en evenementen

Verenigingen en evenementen krijgen vanaf volgend jaar meer subsidie van de gemeente Oude IJsselstre...

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...