gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

18-jarige Kurt wil raad Oude IJsselstreek in

ba1356ee55ddaf9e91a1dd0bb8fbc04d.jpg
Redactie REGIO8 |

“Het leuke is dat je ziet dat er steeds meer jonge mensen actief worden in de lokale politiek”, aldus burgemeester Otwin van Dijk. Sinds kort is Kurt de fractie-assistent bij D66 Oude IJsselstreek en zet hij zijn eerste stappen in de lokale politiek. “Ik hou er niet van om in een hoekje te gaan zitten en te gaan klagen over het belastingstelsel en de studiefinanciering”, aldus Kurt. “Ik doe liever actief mee.” Voor Van Dijk is de ambitie van Bariscan Kurt geen onbekend verhaal. “Ik was zelf ook begin twintig toen ik politiek actief werd en lid werd van een partij en een gemeenteraad.”

Burgemeester Van Dijk is voor Bariscan een groot voorbeeld. “Ik ken Otwin ook persoonlijk, het is een hartstikke toffe meneer. Ik heb nog veel van hem te leren.” De burgervader, die zelf begon als raadslid in Duiven, zegt dat jonge politici vooral zichzelf moeten blijven. “Probeer je niet te veel te voegen naar de gedragsregeltjes die er soms zijn. Probeer je ideeën ook om te zetten in voorstellen.”

Met de gemeenteraadsverkiezingen in 2018 komen er mogelijk een stel nieuwe en jonge politici in Oude IJsselstreek. “Dat hoop ik”, zegt Van Dijk. “Iedereen is natuurlijk welkom, maar ik zou het hartstikke goed vinden als jonge mensen zich kandideren.” Kurt is dan ook overtuigd van zijn kwaliteiten en ziet zichzelf over jaar namens D66 in de raad zitten. “Ik denk dat ik er wel tussen ga komen. Ik ga de gemiddelde leeftijd keihard omlaag halen straks.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Grensovergang2.jpg

Duitsland gaat niet mee in opschuiven grenscontroles landinwaarts

Berlijn gaat niet mee in het verzoek in een brandbrief van de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich om de grenscontroles een paar kilometer landinwaarts te verplaatsen. Volgens de drie gemeenten zou dit een oplossing zijn voor de huidige overlast en ongelukken in Nederland en aan de grens.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 17.21.09.jpeg

37-jarige Doetinchemmer aangehouden na grootschalige politieactie

Een 37-jarige man uit Doetinchem is gistermiddag aangehouden bij een grootschalige politieactie in de binnenstad. De man bevond zich op de daken van gebouwen aan de Terborgseweg.

Orion MC Cluskey.jpg

Orion Stars begint aan vijfde finale op rij: ‘Dat gaat zeker niet wennen’

Voor het vijfde jaar op rij staan de mannen van Orion Stars in de finale om de landstitel. De eerste wedstrijd van de best of five serie spelen ze woensdagavond tegen Lycurgus uit Groningen in de eigen SaZa Topsporthal.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 19.33.35.jpeg

Vordenaar zamelt massaal dopjes in voor Diabetes Fonds: 'Hoe meer, hoe beter'

Jaimy Buunk uit Vorden zamelt op grote schaal bierflesdopjes in voor het Diabetes Fonds. Wat begon als een kleine inzamelactie voor een jongen met diabetes, is uitgegroeid tot een flink lopend initiatief.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 17.21.09.jpeg

Politie grootschalig in actie vanwege man op dak aan Terborgseweg in Doetinchem

De politie is dinsdagmiddag grootschalig uitgerukt naar een pand aan de Terborgseweg in Doetinchem. Daar zou een man op het dak hebben gestaan die volgens de politie een gevaar vormde voor zichzelf en zijn omgeving. Wat er precies is gebeurd, is nog niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 15.36.57.jpeg

Voormalig OM-medewerker uit Doetinchem krijgt 2 jaar cel voor bezit en verspreiden kinderporno

Een 52-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 24 maanden voor het bezit en verspreiden van kinderporno. De man was in het verleden werkzaam bij het Openbaar Ministerie (OM). Het OM had een celstraf van 30 maanden geëist.