gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

18-jarige Kurt wil raad Oude IJsselstreek in

ba1356ee55ddaf9e91a1dd0bb8fbc04d.jpg
Redactie REGIO8 |

“Het leuke is dat je ziet dat er steeds meer jonge mensen actief worden in de lokale politiek”, aldus burgemeester Otwin van Dijk. Sinds kort is Kurt de fractie-assistent bij D66 Oude IJsselstreek en zet hij zijn eerste stappen in de lokale politiek. “Ik hou er niet van om in een hoekje te gaan zitten en te gaan klagen over het belastingstelsel en de studiefinanciering”, aldus Kurt. “Ik doe liever actief mee.” Voor Van Dijk is de ambitie van Bariscan Kurt geen onbekend verhaal. “Ik was zelf ook begin twintig toen ik politiek actief werd en lid werd van een partij en een gemeenteraad.”

Burgemeester Van Dijk is voor Bariscan een groot voorbeeld. “Ik ken Otwin ook persoonlijk, het is een hartstikke toffe meneer. Ik heb nog veel van hem te leren.” De burgervader, die zelf begon als raadslid in Duiven, zegt dat jonge politici vooral zichzelf moeten blijven. “Probeer je niet te veel te voegen naar de gedragsregeltjes die er soms zijn. Probeer je ideeën ook om te zetten in voorstellen.”

Met de gemeenteraadsverkiezingen in 2018 komen er mogelijk een stel nieuwe en jonge politici in Oude IJsselstreek. “Dat hoop ik”, zegt Van Dijk. “Iedereen is natuurlijk welkom, maar ik zou het hartstikke goed vinden als jonge mensen zich kandideren.” Kurt is dan ook overtuigd van zijn kwaliteiten en ziet zichzelf over jaar namens D66 in de raad zitten. “Ik denk dat ik er wel tussen ga komen. Ik ga de gemiddelde leeftijd keihard omlaag halen straks.”

Foto: REGIO8

Lees ook

ophokplicht0.jpg

Ophokplicht voor pluimvee in de Achterhoek vervalt

De ophok- en afschermplicht die in verband met de vogelgriep gold voor pluimvee wordt in de Achterhoek, net als bijna in het hele land ingetrokken. Alleen in de Gelderse Vallei, waar veel pluimveebedrijven zitten, moeten de dieren nog binnen blijven, zo heeft staatssecretaris Erkens van Landbouw bekendgemaakt.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 08.59.45.jpeg

Botsing tussen auto en fietser in Varsseveld: fiets vast onder voertuig

Bij een ongeval op de Hovenstraat in Varsseveld is woensdagochtend een automobilist met een fietser in botsing gekomen. De bestuurder van de auto zag de fietser over het hoofd, waarna deze onder het voertuig terechtkwam.

Silvolde112geblurd.jpg

Fietsers botsen tegen elkaar in buitengebied in Silvolde

Twee fietsers zijn dinsdagavond in het buitengebied van Silvolde gewond geraakt, nadat zij tegen elkaar zijn gebotst. Ondanks de verwondingen hoefden beide fietsers niet mee naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-04-21 at 16.20.17.jpeg

‘Vernield’ kunstwerk kunstroute ’s-Heerenberg blijkt toch niet vernield

Een video van een ‘vernield’ kunstwerk bij de kunstwandelroute in ’s-Heerenberg gaat rond op sociale media. “Het leek mensen een goed idee om met een schaar verschillende banden van dit kunstwerk stuk te knippen”, zegt de filmer. De vork blijkt iets anders in de steel te zitten, de kunstenaar vindt het zelfs helemaal niet erg dat het kunstwerk kapot lijkt.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Bouw Dorpsschool Halle hervat na vondst asbest en bouwproblemen

De bouwwerkzaamheden voor de nieuwe Dorpsschool in Halle zijn weer hervat. De bouw lag tijdelijk stil door eerdere tegenvallers bij de sloop van partycentrum Nijhof, waar meer asbest werd aangetroffen dan vooraf was ingeschat en de constructie anders bleek dan op tekeningen stond aangegeven.

IsalaVandalisme60.jpg

Isala Silvolde blaast laatste schooldag af na vernielingen: ‘Er is nu echt een grens bereikt’

Het Silvoldse Isala college heeft besloten de laatste schooldag voor eindexamenleerlingen af te blazen. In aanloop naar de normaal feestelijke dag vol activiteiten op school zijn er meerdere bekladdingen en vernielingen geweest bij de school. Conrector Tom Noten kon niet anders dan de dag annuleren: “Er is nu echt een grens bereikt.”