gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

18-jarige Kurt wil raad Oude IJsselstreek in

ba1356ee55ddaf9e91a1dd0bb8fbc04d.jpg
Redactie REGIO8 |

“Het leuke is dat je ziet dat er steeds meer jonge mensen actief worden in de lokale politiek”, aldus burgemeester Otwin van Dijk. Sinds kort is Kurt de fractie-assistent bij D66 Oude IJsselstreek en zet hij zijn eerste stappen in de lokale politiek. “Ik hou er niet van om in een hoekje te gaan zitten en te gaan klagen over het belastingstelsel en de studiefinanciering”, aldus Kurt. “Ik doe liever actief mee.” Voor Van Dijk is de ambitie van Bariscan Kurt geen onbekend verhaal. “Ik was zelf ook begin twintig toen ik politiek actief werd en lid werd van een partij en een gemeenteraad.”

Burgemeester Van Dijk is voor Bariscan een groot voorbeeld. “Ik ken Otwin ook persoonlijk, het is een hartstikke toffe meneer. Ik heb nog veel van hem te leren.” De burgervader, die zelf begon als raadslid in Duiven, zegt dat jonge politici vooral zichzelf moeten blijven. “Probeer je niet te veel te voegen naar de gedragsregeltjes die er soms zijn. Probeer je ideeën ook om te zetten in voorstellen.”

Met de gemeenteraadsverkiezingen in 2018 komen er mogelijk een stel nieuwe en jonge politici in Oude IJsselstreek. “Dat hoop ik”, zegt Van Dijk. “Iedereen is natuurlijk welkom, maar ik zou het hartstikke goed vinden als jonge mensen zich kandideren.” Kurt is dan ook overtuigd van zijn kwaliteiten en ziet zichzelf over jaar namens D66 in de raad zitten. “Ik denk dat ik er wel tussen ga komen. Ik ga de gemiddelde leeftijd keihard omlaag halen straks.”

Foto: REGIO8

Lees ook

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.

AnnieWandeldagen0.png

Annie (89) loopt al twintig keer mee met Achterhoekse Wandeldagen: ‘Ben blij dat ik het nog kan’

Tijdens de twintigste editie van de Achterhoekse wandeldagen is het tijd voor een feestje bij de organisatie. Ook voor Annie Banning uit Wehl is het een speciale editie omdat ze ook al twintig keer meeloopt. Ondanks haar 89-jarige leeftijd loopt ze nog altijd even enthousiast mee.

Esbro50.jpg

Esbro shop verhuist naar hartje Wehl: ‘De grootste kippenwinkel van Europa’

De winkel die nu naast de kippenslachterij zit op het A18 Bedrijvenpark gaat medio juli verhuizen naar Wehl en trekt in het leegstaande supermarktpand waar voorheen de Boni zat. Daarmee groeit de shop van 50 naar 750 vierkante meter en wil het meer aanbieden dan alleen kip.