Ulft, Netherlands

Zwembad Steenderen bouwt buffer door weer

Regio8 | 7 augustus 2018 15:37 | Aangepast op 7 augustus 2018 15:37

“Dit hebben we al jaren niet gehad”, vertelt badmeester Simone Cremers van het zwembad in Steenderen. Dagelijks verwelkomt het Burgemeester Kruijffbad door de hoge temperaturen ongeveer negenhonderd bezoekers. “Dit is extreem”, benadrukt Cremers. “En ook extreem lang. Je hebt weleens een zomer met tien dagen zulk warm weer, maar zo lang achter elkaar hebben we nog nooit gehad.” Met een groep van 180 vrijwilligers is het grote aantal bezoekers nog net te behappen.

Volgens Cremers komen bezoekers uit alle windstreken. Lynn Rovers kwam zelfs helemaal uit het Limburgse Oudsbergen: “Het duurt wel even voor ik hier ben”, lacht Lynn. “Maar het is de rit wel waard.” Met het oog op de aankomende subsidiestop, is het grote aantal dagjesmensen van deze zomer meer dan welkom. “Met dit soort jaren bouwen we een buffertje op”, aldus Cremers. “Door alle vrijwilligers die we hebben kunnen nog een heel eind rondbreien. Dat is een heel groot geluk.”

Badeendjesrace voor inkomsten
Waar de inkomsten door het warme weer binnen stromen, hoopt het zwembad nog meer reserve op te bouwen. Op zondag 2 september organiseert Lions Club Bronckhorst daarom een badeendjesrace om extra geld op te halen voor een toekomstbestendig zwembad in Steenderen, maar ook in Vorden, Hoog-Keppel en Hengelo.

Foto: REGIO8

Lees ook

Met fietsmarathon wil Slingeland Ziekenhuis geld ophalen voor beweegborden

Wie deze week op donderdag of vrijdag bij het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem binnenkomt, ziet b...

‘Normaal hoort op de erfgoedlijst’: anhangers willen band blijvend eren

Al vijftig jaar rockt Normaal in het Achterhoekse dialect. Ter ere van dat jubileum brengt schrijver...

Automobilist raakt van de weg en belandt in sloot Etten

Een automobilist is donderdag rond 13.15 uur van de weg geraakt op de Oude IJsselweg in Etten. De au...

De Belevenis klaar voor eerste editie in Gendringen: ‘Het is een ontdekkingsreis’

Na een jaar van afwezigheid is lichtfestijn De Belevenis van het Noaberschap terug. Dit jaar niet op...

Fractievoorzitters Montferland volgen spirituele training op verzoek burgemeester

De Montferlandse burgemeester Anne-Marie Fellinger is niet te spreken over het functioneren van de g...

NS wil kraakpand nabij station Doetinchem op korte termijn slopen

NS wil het pand van het voormalige Openbaar Vervoer Museum, dat momenteel door enkele dak- en thuisl...