gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Boetners gaan net als streekgenoten voor hoogtepunt op de Zwarte Cross

0e5b2815c0ffc0870744924fb9ed69c3

De Boetners besloten dertien jaar geleden op de Zwarte Cross om een band te worden en donderdag mogen de dialectrockers weer optreden op hun geliefde festival. Voor Achterhoekse artiesten blijft optreden op het grootste festival van Nederland een absoluut hoogtepunt.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“We stonden al jaren met een vaste vriendengroep op de camping van de Zwarte Cross toen we in 2011 het idee kregen om een bandje te beginnen, zoals Jovink dat ook ooit heeft gedaan”, herinnert leadzanger Kevin Raayman van De Boetners zich. Het idee werd werkelijkheid. Er kwamen nummers en albums, én in 2017 voor het eerst een uitnodiging om op de treden op hun geliefde feest. “Dat was de droom, optreden op de Zwarte Cross”, zegt Raayman, die nog steeds begint te glunderen als hij terugdenkt aan de eerste keer. “Dat smaakte zeker naar meer. Dus we zijn heel blij dat we dit jaar terug mogen komen.”

De Boetners zijn dit jaar een van de Achterhoekers die op de line-up staan. Ook bekende artiesten uit de streek als Boh Foi Toch, Suzan & Freek en Bökkers treden verspreid over het festivalweekend op, maar er zijn ook minder bekende pareltjes geprogrammeerd. Fort Fiesta draait donderdagnacht in De Nachtclub, Het Handkar Trio staat zaterdagavond op het Open Podium en De Paloma’s treden zondagmiddag op in de Megatent. Ook Beltrummer Joost Helmers, als 'Jackie' schrijver van het festivallied, staat op de planken. Zondagochtend verzorgt het Ettens Mannenkoor op het Buitenpodium een bijzonder optreden met het G-orkest uit Eibergen.

Normaal of Zwarte Cross?
Raayman stond met De Boetners ook op Huntenpop en in het voorprogramma van Normaal in Lochem. “Dat zijn hoogtepunten waar je met een grote glimlach op terugkijkt. Normaal is naast Jovink een grote inspiratie voor onze muziek. Dat we in dat voorprogramma voor 20.000 man mochten spelen was wel kicken.” Toch blijft de Zwarte Cross speciaal, vindt Raayman: “Het is uniek, een feestje voor iedereen. Van theater, tot muziek, tot motorcross. Het maakt niet uit of je uit de Achterhoek, het westen of het buitenland komt. Iedereen moet eens een kijkje nemen.”

Donderdag in de Roadhouse
Donderdagavond hopen De Boetners een nieuw hoogtepunt te beleven. Ze spelen een set van een uur in de Roadhouse op de Zwarte Cross. “Dan gaat het los, we gaan die tent wel even slopen denk ik”, zegt Raayman lachend. “Het bier gaat zeker de lucht in. Ik zag de weersvoorspelling, dat ziet er ook goed uit. Dus nog meer reden voor mensen om te komen!”

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-27 at 23.03.56

De Graafschap sneuvelt weer in eerste bekerronde

Ook dit seizoen is De Graafschap in de Eurojackpot KNVB-beker niet verder gekomen dan ronde 1. In het Parkstad Limburg Stadion werd met 1-0 verloren van Roda JC.

2e2d95ac-c2e6-4e4d-8560-19411610fb6a

Parkeren in Duitse grenssteden duurder? Kleve wil tarieven met 50 procent verhogen

Parkeren in Kleve en Emmerich kan vanaf 2027 duurder worden. In Kleve liggen verhogingen tot 50 procent op tafel, in Emmerich maakt de politiek plannen om parkeren in de binnenstad voor het eerst betaald te maken.

profielschetsLochem0

Lochem zoekt verbindende burgemeester met gevoel voor nuchterheid

Inlevingsvermogen, verbindend, vernieuwingsgericht en benaderbaar, dat zijn eigenschappen die de nieuwe burgemeester van Lochem moet hebben. Tijdens een extra raadsvergadering heeft de gemeenteraad de profielschets van de nieuwe burgemeester vastgesteld en overhandigd aan de commissaris van de Koning.

Knopenlaantjebrug0

Vordenaren redden geliefd ommetje met eigen ‘Knopenbrug’

Anderhalf jaar lang was het onzeker of het geliefde Vordense ommetje langs het Knopenlaantje ooit nog in ere hersteld zou worden. De gemeente Bronckhorst sloopte de oude, versleten wandelbrug waardoor het rondje verdween. Inwoners kwamen in actie en hebben zaterdag hun eigen brug geopend.

BrandweerDinxperlo0

Aalten trekt drie tot vier miljoen uit voor Nederlands-Duitse brandweerkazerne

De gemeente Aalten wil drie tot vier miljoen euro uittrekken voor een gezamenlijke brandweerkazerne voor Dinxperlo en Suderwick. Dat staat in de ontwerpbegroting. Als de plannen doorgaan, kan de bouw in 2027 beginnen.

Gelredome

Minder De Graafschap-supporters welkom in Arnhem: ‘Bijzonder teleurstellend’

De Graafschap mag op zondag 8 november slechts vijfhonderd supporters meenemen voor het Gelderse treffen met Vitesse in Arnhem. In het uitvak is normaal gesproken plek voor achthonderd bezoekende supporters, maar dit aantal is door de lokale driehoek in Arnhem afgewezen.