gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zorgcentrum moet Gendringen aanspreken

de2aef5ffede75e9cd91eeda10086b12.jpg
Redactie REGIO8 |

“Die gaat er totaal anders uit zien dan dat hij nu is”, zegt locatiemanager Jelle Hoogeveen van het huidige Maria Magdalena Postel. Het nieuwe centrum gaat niet alleen fungeren als verzorgingshuis, maar het wordt een plek waar zorg, wonen en welzijn bijeen komen. “We zagen in het verleden dat mensen de zorg moesten volgen, en wij als Azora hebben de visie dat de zorg de mensen volgt.” Het doel is dat oudere inwoners van Gendringen die zorg nodig hebben, in hun eigen woonplaats kunnen blijven.

Het is de bedoeling dat ook de ‘normale’ Gendringenaar straks naar het centrum komt. Daarom vraagt Stichting Gendringen Leefbaar de inwoners om met ideeën te komen voor het nieuwe pand. “Ik hoop dat het een plek wordt waar mensen als een centraal ontmoetingspunt bij elkaar kunnen komen”, stelt Marcel Bressers van Gendringen Leefbaar. Toch weten de inwoners de weg naar de ideeënbus niet goed te vinden. “Mensen kunnen nu hun mond opendoen en zeggen ‘Wij willen dit of wij willen dat".
  
Het nieuwe woonzorgcentrum, dat nog geen naam heeft, moet eind 2018 gereed zijn voor gebruik. Gendringenaren die ideeën hebben voor het project, kunnen contact zoeken via de Facebookpagina van Stichting Gendringen Leefbaar.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-14 at 19.52.34.jpeg

De Graafschap wint moeizame wedstrijd en staat weer op plek drie

De Graafschap houdt de punten in Doetinchem na een lastige ontmoeting met FC Dordrecht. Door de overwinning vechten de Superboeren zich terug naar plek drie op de ranglijst.

Achterhoekse Runclub.jpeg

Achterhoekse Runclub viert eerste verjaardag: ‘Samen uit, samen thuis-mentaliteit’

De Achterhoekse Runclub uit Doetinchem vierde afgelopen week haar eerste verjaardag. Wat ooit begon als een klein initiatief van drie jongeren uit Hummelo, is binnen een jaar uitgegroeid tot een groep enthousiaste hardlopers in Doetinchem. Vorig jaar startten de drie initiatiefnemers met nauwelijks verwachtingen en een handjevol deelnemers.

112Vragender.jpg

Twee auto’s botsen op kruising in Vragender, voertuigen belanden in tuinen

Twee voertuigen zijn zaterdagmiddag op elkaar gebotst in Vragender. Het is onbekend of er mensen mee moeten naar het ziekenhuis.

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.