Ulft, Netherlands

Zoektocht naar vermiste tamandua nog altijd in volle gang in Eibergen

Foto: REGIO8 (archief)
Met man en macht en met behulp van zoekhonden, warmtecamera's en drones wordt nog altijd naar de ontsnapte tamandua uit dierentuin Hof van Eckberge in Eibergen gezocht. Het jonge beest ontsnapte in de nacht van zondag op maandag. Toen duidelijk werd dat de Zuid-Amerikaanse boommiereneter niet meer in haar kooi zat werd er gelijk met man en macht gezocht.
Tim Rondeel | Viggo Zweverink | 17 juni 2025 16:04 | Aangepast op 17 juni 2025 16:04
“Wij hebben gisteren met circa dertig mensen waaronder buurtbewoners, dierverzorgers en ons team de zoektocht georganiseerd”, schetst Tim Reimes, bioloog van Hof van Eckberge. Op Facebook is te zien dat burgers graag mee willen zoeken, maandagavond is er zelfs al met dertig mensen gezocht in de omgeving. “Mochten mensen willen helpen, zijn wij heel blij als ze in het aangegeven gebied komen wandelen of fietsen.” Het beest is voor het laatst gezien in het buitengebied van Eibergen en de verzorgers van de Berkellandse dierentuin verwachten dat het beest daar nog altijd is.

Wanneer er gezocht wordt naar de ontsnapte bewoner van de dierentuin is er niet een specifieke plek waar de aandacht naar uit moet gaan. “Tamanduas maken eigenlijk van alles gebruik, dat kunnen dus bomen zijn, maar ook schuren, opgestapelde boomstammen etc. Het dier kan dus overal zitten”, aldus bioloog Tim Reimes van Hof van Eckberge. Als iemand het beest tegenkomt moeten ze gelijk contact opnemen met de dierentuin.
Habitat
Ondanks dat het jonge beest bijna twee dagen later nog altijd niet gevonden is, verwacht de bioloog dat ze zichzelf nog wel even weet te redden maar hoelang is lastig te zeggen: “We verwachten dat het dier zeker een aantal dagen zonder voedsel kan. Tamanduas komen niet in dit soort habitats voor dus we kunnen niet inschatten in welke mate het dier zelf voedsel kan vinden.”

Verblijf is aangepast
De tamandua wist te ontsnappen door een schuif in zijn verblijf te forceren. Dit was voor de medewerkers van Hof van Eckberge een grote verrassing: “Er waren tot op heden geen signalen dat hier een ontsnappingsmogelijkheid zou kunnen ontstaan. Uiteraard hebben wij meteen actie ondernomen op de opengebroken plek. De nieuwe constructie sluit speling en ruimte volledig uit. Voor nu is onze eerste prioriteit het vinden van het dier om haar gezondheid te waarborgen.”

Lees ook

Inwoners praten mee over herindeling straten in Neede: 'Hier hoor je welke problemen spelen'

Een flinke opknapbeurt: dat staat de wijk Neede Noord Oost de komende tien jaar te wachten. Om de ru...

‘Geen rad voor de ogen draaien’, voorstellen woningbouw Berkelland ‘niet uitvoerbaar’

Een deel van de gemeenteraad in Berkelland is nu reeds in de ban van de gemeenteraadsverkiezingen va...

Burgemeesters willen rond landsgrens met de generatie zonder oorlog gemeenschappelijke nieuwe geschiedenis schrijven

Maandag vierde Nederland massaal Bevrijdingsdag. Vandaag, 8 mei, zijn er aan Duitse zijde in de gren...

Boswachter ontdekt Barbie-roze plas: ‘Nog nooit eerder gezien’

Boswachter Doreen Rugers stond versteld bij het vreemde gezicht van een felroze plas water in een na...

Man uit Rekken overleden bij ongeval in Haaksbergen

Een 29-jarige man uit Rekken is dinsdagochtend om het leven gekomen bij een ongeval in Haaksbergen. ...

Gerjan Teselink verruilt als wethouder Berkelland voor Oost Gelre

Wethouder Gerjan Teselink verruilt Berkelland voor Oost Gelre. Hij wordt bij de buurgemeente de opv...