gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zoektocht naar azc locatie in Didam gaat langer duren

fe18d6bf94b2d55ea815da085f23acaf

Het vinden van een geschikte locatie voor het azc in Didam gaat langer duren dan verwacht. Het COA is gevraagd om mogelijke locaties te beoordelen en dat kost tijd. De gemeente Montferland benadrukt nog volop bezig te zijn met het zoekproces.

Mack Delleman |  | Aangepast op
Begin juli ontvangt de gemeente een eerste advies van het COA over mogelijk geschikte locaties. Tijdens een themamiddag worden de eerste bevindingen met het college van B&W gedeeld waar indien mogelijk een richting wordt bepaald. Later dit jaar wordt de gemeenteraad geïnformeerd over het plan voor de opvang van 250 asielzoekers.

Daarnaast wordt in oktober een klankbordgroep opgestart, waarin inwoners, ondernemers en maatschappelijke organisaties kunnen meedenken over de realisatie van de opvang. Volgens de huidige planning moet de opvanglocatie in het najaar van 2026 worden geopend.

Het azc in Didam is al geruime tijd een gevoelig onderwerp in het dorp. Er zijn al meerdere protesten geweest tegen de komst van de opvanglocatie en uit een enquête bleek een groot deel van de inwoners zorgen te hebben rondom het thema.

Lees ook

Vogelshow0

Vogelshow in Keijenborg kan na jaar afwezigheid weer doorgaan: 'De mooiste wordt kampioen'

Het was zaterdag een explosie van kleur in de zaal van Coens Tapperij in Keijenborg. Honderden vogels, van klein tot groot, werden daar tentoongesteld tijdens de jaarlijkse vogelshow van Vogelvereniging Exokan. De passievolle vogelbezitters hopen dat hun diertje de jury omver blaast en gekroond wordt tot kampioen.

Geen azc

Azc-plan terug van de tekentafel; Montferland wil 181 asielzoekers opvangen

De gemeente Montferland wil 181 asielzoekers opvangen, in plaats van de eerder beoogde 250. Dat staat in nieuwe kaders die het college aan de gemeenteraad voorlegt. Een meerderheid van de raad stuurde het college in mei terug naar de tekentafel om met een aangepast plan te komen.

EKVeldrijdenVoorbereidingen0

Zeddammers maken parcours EK Veldrijden klaar: 'We doen het met veel plezier'

Het EK Veldrijden in Zeddam staat op het punt van beginnen. De trap is zo goed als klaar en de laatste voorbereidingen zijn in volle gang. Meer dan zestig vrijwilligers van het Sint Oswaldus Gilde uit Zeddam staken zaterdag de handen uit de mouwen om het parcours in optimale staat op te leveren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Bronckhorst moet onderhoudsbudget met bijna 3,9 miljoen euro verhogen

Het onderhoud van gemeentelijke gebouwen en sportaccommodaties in de gemeente Bronckhorst gaat de komende vijf jaar bijna 3,9 miljoen euro extra kosten. Dit blijkt uit een nieuw onderhoudsplan van de gemeente, die fors duurder uitvalt dan het plan van zeven jaar geleden.

OngevalEibergen

Vrachtwagen vol varkens kantelt op rotonde Eibergen, meerdere varkens overleden

Een vrachtwagen met tweehonderd varkens is maandagochtend gekanteld op een rotonde aan de Groenloseweg in Eibergen. Meerdere varkens hebben het ongeluk niet overleefd.

Inwonersbijeenkomst nabij Epse Windmolens Omroep Gelderland

Windmolens van maximaal 280 meter hoog vlak bij Epse, bewoners bezorgd

Inwoners uit Epse maken zich zorgen over het plan voor vier windmolens van maximaal 280 meter hoog langs de A1 bij Deventer. Hoewel het plan volledig op Overijssels grondgebied is, is de dichtstbijzijnde molen gepland op slechts 50 meter van gemeente Lochem. Omwonenden vrezen voor hun leefomgeving en de natuur. Donderdag kwamen ze naar een informatieavond in Deventer om hun zorgen te uiten en informatie op te halen.