Ulft, Netherlands

Wereldprimeur voor Waterschap met fabriek

Regio8 | 9 november 2016 07:37 | Aangepast op 9 november 2016 07:37
"Het zuiveren van afvalwater kost jaarlijks veel geld", zegt dijkgraaf Hein Pieper. "Bovendien gaan er vaak kostbare energie en grondstoffen verloren. Vandaar dat wij samen met universiteiten, kennisinstellingen en bedrijven hard werken aan de waterzuivering van de toekomst. Zo werken we steeds verder toe naar een circulaire economie"

Het Waterschap doet zelf een investering van elf miljoen euro in de fabriek, daarnaast krijgen ze subsidies van de provincie en het Ministerie van Economische Zaken. De bouw start naar verwachting in het voorjaar van 2017.

Toepassingen
NEO-alginaat is te gebruiken als verdikkings- of lijmmiddel, coating en stabilisator bij de productie van hoestdranken en mallen voor kunstgebitten. Daarnaast biedt het verschillende mogelijkheden voor de land- en tuinbouw, de papierindustrie en de bouw. In samenwerking met marktpartijen wordt gezocht naar meer toepassingsmogelijkheden. Gesprekken met potentiële afnemers van de stof zijn inmiddels gaande.
Foto: Schoots Architecten

Lees ook

Friese jongeren bieden excuses aan na beschadiging motorbeeld Hengelo: 'Dit is nooit de bedoeling geweest'

De diefstal van het iconische motor-standbeeld bij de Remigiuskerk in Hengelo is al een paar dagen d...

Geen straf voor dodelijk ongeval Laag-Keppel na gesprek met nabestaanden

De 48-jarige man uit Groenlo die in oktober 2024 in Laag-Keppel een dodelijk ongeluk veroorzaakte, k...

Geen witte, maar wel een koude kerst volgens weerboer Gerrit Vossers

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Doetinchemse Uitdaging verhuist met ontmoetingsplek en 'Sjop' naar nieuw onderkomen

De Doetinchemse Uitdaging is met twee initiatieven verhuisd naar horecagelegenheid Streeckgenoot. Na...

Christoffelbeeld teruggeplaatst in Gendringen: ‘Ik wist niet waar hij gebleven was’

Het beeld van Christoffel is weer terug in Gendringen. Jarenlang stond het beeld bij de Christoffels...

'Geitenhouderij' advies Gezondheidsraad kan realisatie van tientallen woningen in Bronckhorst blokkeren

De komst van 73 woningen in de gemeente Bronckhorst staat op de tocht. Door het nieuwe advies van de...