Ulft, Netherlands

Wens komt uit met opening ontbrekende schakel

Een langgekoesterde wens van de gemeente Montferland gaat vrijdagmiddag in vervulling met de opening van de ontbrekende schakel tussen bedrijventerrein DocksNLD bij ’s-Heerenberg en Zeddam. Hoewel er door de coronapandemie geen openingshandeling plaatsvindt, is er vreugde over de komst van de Burgemeester van Breemenweg.
Regio8 | 29 juli 2020 12:25 | Aangepast op 29 juli 2020 12:25

“We zijn begonnen met een stippellijn op een kaart in 1975”, zegt wethouder Oscar van Leeuwen van Montferland. “Uiteindelijk zijn we blij dat de route nu tot stand is gekomen.” Volgens hem zijn er veel partijen die profiteren van het nieuwe gedeelte van de N316: “Het doorgaande verkeer gaat niet meer door de kernen Azewijn, Lengel, Zeddam en ’s-Heerenberg”, aldus Van Leeuwen, die het ziet als een goede, efficiënte route. “Voor het regionale verkeer is het heel belangrijk dat ze snel door kunnen. Ik denk een erg belangrijke schakel.” Het eindresultaat stemt ook bouwbedrijf BAM tot tevredenheid: “Ik vind de weg er als een biljartlaken bij liggen, zo strak is het gerealiseerd”, aldus uitvoerder Robbert Janssen.

Bij de aanleg, in opdracht van de provincie, is rekening gehouden met omliggende natuur. Het uitrollen van een vleermuisscherm was begin 2019 het startsein van de werkzaamheden. Ook zijn wildspiegels geplaatst en zijn pinnen aangebracht op reflectoren om aanrijdingen met buizerds te voorkomen. “Het is een gebied waar veel flora en fauna is”, weet Van Leeuwen. “Dus daar is zeker rekening mee gehouden. Het zal in de toekomst blijken of dat goed is gegaan. Natuurlijk is de ontbrekende schakel ook belangrijk voor het Bergherbos, omdat we verder van het bos afkomen.”

Verbinding met Duitse haven
Met de aanleg van de ontbrekende schakel is het infrastructurele wensenlijstje van Montferland nog niet volledig afgevinkt. Zo hoopt Van Leeuwen dat landbouwverkeer in de toekomst geweerd kan worden op de weg tussen Zeddam en Doetinchem. Maar belangrijker is in zijn ogen het verbinden van de Meilandsedijk met de aansluiting bij de Duitse snelweg A3 bij Netterden. “Dan krijg je helemaal een mooie doorgaande route van bijna Zutphen tot aan Emmerich”, vindt de wethouder. “De provincie kijkt nu nog naar onze wensen om DocksNLD uit te breiden. Afhankelijk daarvan is het reëel om wel of niet een weg aan te leggen.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Lees ook

Rollators in de polonaise: Reurpop nodigt honderden ouderen uit om feest te vieren

Zondagochtend veranderde Reurpop in Ruurlo even in een waar danspaleis voor de 65-plusser. Tientalle...

Nieuwe stakingen NS hebben geen gevolgen op het Achterhoekse spoor

Het NS-personeel gaat dinsdag 17 juni 2025 opnieuw staken. Dat laten de vakbonden VVMC en FNV weten....

Eigenaar treedt op tegen groeiende overlast in parkeergarage Doetinchem

Het pand met parkeergarage waar de MediaMarkt in Doetinchem gevestigd zat, is al geruime tijd vervui...

Bewoner naar ziekenhuis door zolderbrand in Doetinchem

Op de zolder van een woning in Doetinchem is zondagavond brand ontstaan. Een persoon is ter controle...

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...