Ulft, Netherlands

Wel lach, geen traan bij reünie van Rietveld

Het Rietveld Lyceum bestaat honderdveertig jaar en dat werd gevierd met de laatste reünie die de school zal organiseren, vanwege een herstructurering in het Doetinchemse onderwijs. Honderden oud-leerlingen haalden herinneringen op door de school te zien, te ruiken en te herbeleven.
Regio8 | 20 november 2019 15:23 | Aangepast op 20 november 2019 15:23

"Het zal de laatste reünie zijn, omdat volgend jaar Panora en het Houtkamp starten'', zegt organisator Maarten Brinkhof, die aangeeft dat over zes jaar de naam Rietveld Lyceum van het pand zal verdwijnen. Oud-docent Paul Vellenga merkt dat het enthousiasme groot was onder de mensen die aanwezig waren: "Ze kijken hun ogen uit. Binnen is de sfeer zo gezellig, je wordt door iedereen aangesproken. Het is gewoon ontzettend leuk." Oud-leerling Gerrit Jan Fonk heeft prettige herinneringen aan de school aan de Kruisbergseweg. "Ik heb hier een fijne tijd gehad", zegt Fonk. "Scholieren vinden school nooit echt leuk als ze er op zitten, maar je tijd als scholier is zo leuk. Je hebt zoveel lol, je bent nog onbezonnen, je hebt nog niet zoveel zorgen."

Oud-leerlingen Maaike Hendriksen en Lize Schepper keken niet alleen terug op hun middelbare schooltijd. De geur die in het pand hing, haalde ook weer heel veel herinneringen naar boven. "Ik vind het leuk om te zien dat bepaalde geuren in het gebouw zo herkenbaar zijn, zoals de kunstlokalen, maar ook de gymzaal", aldus Schepper. In koor voegen ze er aan toe: "En de wc's ook!" Ondanks dat dit de laatste reünie is, spreekt de organisatie niet van een reünie met gemengde gevoelens, maar van een reünie met een lach. Brinkhof: "Dat blijkt ook als je de mensen binnen ziet en de mooie herinneringen die ze nu al delen."

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Grote brand legt schuur in de as in Velswijk

Redactie REGIO8 | 11 dec 2025 15:09

Doetinchemse coffeeshop langer dicht na tweede explosie

Tim Rondeel | Hidde Vinkenvleugel | 15 dec 2025 18:28

Lees ook

Brouwerij zoekt per ongeluk verkochte bierflesjes gevuld met water

De Hummelose brouwerij De Witte Buizerd is op zoek naar vier verkochte flesjes die uit eigen brouwer...

Van verlichte auto tot varende kerstman: kerstsfeer neemt toe in de Achterhoek

De feestdagen staan voor de deur, wat ervoor zorgt dat de kerstsfeer in de Achterhoek steeds meer to...

Graafschap College bundelt krachten om techniekonderwijs te behouden

Het Graafschap College in Doetinchem, ROC Nijmegen en Rijn IJssel gaan intensief samenwerken om tech...

Bestuurder raakt gewond bij botsing met aanhanger in Rietmolen

Bij een botsing met een aanhanger in Rietmolen is dinsdagavond een bestuurder van een bus gewond ger...

Opvanglocaties komen er: Bronckhorst wijkt af van omgevingsplan

De gemeente Bronckhorst wijkt af van het omgevingsplan, voor de komst van twee asielopvangen in de g...

Montferland Halve Marathon met wereldtoppers aan de start

De kersverse Montferland Halve Marathon krijgt 18 januari ware wereldtoppers aan de start. Niemand m...