“Windpark Den Tol vroeg deze ontheffing aan om een windmolenpark te kunnen bouwen in de buurt van Netterden”, zo laat de Rechtbank Gelderland weten. “Volgens
de rechtbank heeft de minister onvoldoende gemotiveerd waarom de ontheffing kan worden verleend.” De Duitse natuurbeschermingsvereniging NABU en stichting TegenWind stelden beroep in bij de rechtbank naar aanleiding van de ontheffing van de minister, mede omdat het voortbestaan van de betrokken diersoorten zou worden bedreigd.
Rechtbank Gelderland verklaart de beroepen van de beide partijen gegrond door een gebrekkige motivatie van de minister en vernietigt daarom het ontheffingsbesluit. De minister moet nu opnieuw een beslissing nemen op de bezwaren met inachtneming van de gedane uitspraak. De initiatiefnemers van Den Tol zijn
al jaren bezig om negen windmolens te plaatsen in het buitengebied van Netterden. Bovengenoemde ontheffing werd al in 2014 aangevraagd.
Foto: REGIO8