Ulft, Netherlands

Waterstofbussen eind januari de weg op in de Achterhoek

De eerste waterstofbussen van Arriva moeten deze maand door de Achterhoek gaan rijden. Volgens planning hadden er vorig jaar al tien bussen passagiers door de regio moeten vervoeren, maar een verwoestende brand gooide roet in het eten.
Jasper Hazelaar | 5 januari 2023 15:19 | Aangepast op 5 januari 2023 15:19
De vervoerder maakte in oktober 2021 vol trots bekend dat de eerste waterstofbus was aangekomen in Doetinchem. Op dezelfde dag brandde de bus echter uit in een werkplaats van Arriva. In samenwerking met de Poolse fabrikant volgde een onderzoek. Inmiddels is er duidelijkheid en wil de vervoerder binnen enkele weken in ieder geval twee waterstofbussen opnemen in de dienstregeling. “Daar zijn we al heel blij mee”, aldus een woordvoerder van Arriva. “De bussen gaan niet specifiek op één route rijden, je kan ze door de hele Achterhoek gaan zien.”

Wat de precieze oorzaak is geweest van de verwoestende brand is geweest, waarbij ook een werkplaats van Arriva verloren ging, wil de woordvoerder niet prijsgeven: “Dat zien we als interne informatie, maar we hebben altijd gezegd dat de bussen pas de weg op zouden gaan, als ze veilig zijn. Dat heeft altijd voorop gestaan en dat gevoel hebben we nu.”

Foto: Arriva

Meest gelezen

Automobilist raakt van de weg en belandt in sloot Etten

Redactie REGIO8 | 6 nov 2025 15:02

Wat kan NS doen tegen de krakers bij station Doetinchem?

Hidde Vinkenvleugel | 5 nov 2025 14:27

Lees ook

Automobilist raakt van de weg en belandt in sloot Etten

Een automobilist is donderdag rond 13.15 uur van de weg geraakt op de Oude IJsselweg in Etten. De au...

Achterhoekse ‘hoornaarsjacht’ in de herfst: ‘Nu is het juist zo handig’

De opkomst van de Aziatische hoornaar blijft een groot probleem in de Achterhoek. Hoewel ze vooral i...

GroenLinks-PvdA in Doetinchem bekogeld met vuurwerk: 'Het wordt steeds vaker goedgepraat'

Tijdens een campagneactie van GroenLinks-PvdA in het centrum van Doetinchem zijn partijleden zaterda...

Busje op kant aangetroffen nabij Doetinchem, geen spoor van bestuurder

Op de Halseweg in het buitengebied van Doetinchem, nabij Halle-Nijman, is in de nacht van donderdag ...

Ljubljana net te sterk voor Orion Stars in Doetinchem

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond in de SaZa Topsporthal in Doetinchem hun wedstrijd in...

Geschrokken reacties na explosie bij coffeeshop Doetinchem: 'Het is niet te bevatten'

In de nacht van maandag op dinsdag is een coffeeshop aan de Veemarkt in Doetinchem zwaar beschadigd ...