gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vuilniswagen moet lading dumpen in Vorden vanwege brand

f52e78d8a3ca61943c0bcf6dec0b562a.jpg

In een vuilniswagen met oud papier is dinsdagochtend brand ontstaan door accu's die tussen het materiaal zaten. De chauffeur heeft de brandende lading van de vrachtwagen gedumpt bij de voormalige waterzuiveringsinstallatie in Vorden.

Redactie REGIO8 |
Het voorval gebeurde rond 10.45 uur tijdens de ophaalronde van de vuilniswagen in een woonwijk in Vorden. Tijdens het rijden zag de chauffeur via een camera een oranje gloed uit de bak komen en even later ook rook. De bestuurder besloot gelijk zijn voertuig om te draaien en richting de waterzuiveringsinstallatie op Het Hoge te rijden. Hij wist dat daar ruimte was om de lading veilig te lossen.

De oorzaak van de brand zijn accu's geweest die bij een opgehaalde lading in de container hebben gezeten. Volgens de afvalinzamelaar is het al de vierde of vijfde keer dat een vrachtwagen zijn lading moet dumpen, omdat een accu zorgt voor brand. De brandweer is ter plaatste geweest en heeft het vuur weten te blussen. Door het snelle handelen van de chauffeur heeft het voertuig geen schade opgelopen.

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.

AZC Etten40.jpeg

Na de zomer pas duidelijkheid over locatie azd Oude IJsselstreek

De gemeente Oude IJsselstreek verwacht opnieuw later duidelijkheid te geven over de mogelijke locatie voor het asielzoekersdorp (azd). Waar eerder nog werd uitgegaan van een voorstel vóór de zomer van 2026, is dat moment nu verschoven naar ‘op zijn vroegst na de zomer’, zo schrijft de gemeente in een stand van zaken.