gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vrachtschip op IJssel na dag eindelijk los

5d7942ac35bd098662c5e1d2f7cb6b94.jpg
Redactie REGIO8 |
Het 80 meter lange schip met de naam 'De IJsselstroom' heeft ruim 24 uur vastgelegen. Dat leverde ook vertraging op voor andere schepen op de rivier. De schipper van De IJsselstroom wil geen commentaar geven over de situatie. Het vrachtschip zou zijn verkocht, zeggen mensen die aan de wal staan te kijken. Na de reis van deze week zou De IJsselstroom nog één keer het water op gaan. Het enkelwandige vrachtschip zou daarna uit de vaart worden genomen. Het bedrijf dat de vracht van het schip heeft aangeleverd vertelt dat het schip dieselolie verscheept. Hoeveel schade het bedrijf heeft opgelopen, is nog niet vast te stellen. Het blijkt echter dat de schade voor andere schippers waarschijnlijk veel groter is dan voor het bedrijf zelf.

Alternatieve route is flinke omweg
Jan Vogelaar van Centraal Bureau voor de Rijn- en Binnenvaart laat weten dat er veel containertransport over de route vaart. De blokkade heeft voor fikse vertragingen gezorgd. 'De schade zou uit te drukken zijn in het omvaren van alle schepen. Hoeveel extra kosten er zijn gemaakt, dat is vooralsnog lastig om te zeggen. De alternatieve route die schepen af hebben moeten leggen is een flinke omweg. Schepen moeten dan via het IJsselmeer en het Amsterdam-Rijnkanaal varen en dat kan voor een vertraging van anderhalf tot twee dagen zorgen', aldus Vogelaar. Volgens hem is tijd voor de schepen erg waardevol. Vertragingen kunnen zelfs zorgen voor verstoringen in productieprocessen.

Foto: Rijkswaterstaat

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-28 at 21.21.50.jpeg

De Graafschap boekt belangrijke zege bij Willem II

De Graafschap heeft zaterdagavond een belangrijke 0-2 zege geboekt in de strijd om plaats drie en vier in de Keuken Kampioen Divisie. Tegen Willem II speelden de Doetinchemmers was de ploeg uiterst effectief en speelde het een volwassen wedstrijd. Door doelpunten van El Allachi en Simons hebben de Doetinchemmers plaats drie opnieuw in handen.

BrandLeegstandeWoningWestendorp.jpeg

Brand in leegstaande woning Westendorp, oorzaak nog onbekend

In een leegstaande woning in Westendorp is zaterdagmiddag brand uitgebroken. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

BotsingAalten.jpeg

Twee auto’s botsen op kruising in Aalten

Twee auto’s zijn zaterdagochtend met elkaar in botsing gekomen in Aalten. Beide voertuigen moesten worden afgesleept. Er raakte niemand gewond.

KledingbankDoetinchem.jpeg

Open dag Kledingbank Doetinchem laat werk achter de schermen zien

De kledingbank in Doetinchem vierde afgelopen weekend de opening van het nieuwe pand, waar ze sinds september gevestigd zijn. Dit deden ze onder andere door zaterdag een open dag te houden. Zo konden bezoekers een kijkje nemen in de wereld achter de kledingbank.

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.