Ulft, Netherlands

Vrachthelikopter vliegt 440 keer heen en weer boven ’s-Heerenberg, dit is waarom

Foto: REGIO8
Het 42.000 m2 grote dak van Mainfreight in 's-Heerenberg is aan renovatie toe. Het renoveren zelf is al een behoorlijke klus, maar hoe krijg je het materiaal het dak op wanneer een kraan hier niet bij kan? Dave van Zantvoort van Kwerreveld Dakbedekkingen kwam bij het voorbereiden van de renovatie al snel met een bijzondere oplossing, eentje die zij in 2021 ook al een keer hebben uitgeprobeerd.
Viggo Zweverink | 31 maart 2025 13:23 | Aangepast op 31 maart 2025 13:23
“Je gaat meten en dan denk je al ‘dit wordt een uitdaging’”, aldus Van Zantvoort. “Je komt hiervoor in eerste instantie bij een kraan uit, maar dat bleek al snel onmogelijk.” Het gebruik van een transportband was aanvankelijk een optie om de materialen toch op het dak te krijgen was een transportband. “Dat kon constructief niet, het dak kon dat niet aan.”Het idee om een vrachthelikopter in te zetten kwam tot Van Zantvoort toen hij een chinook (Militair transportvliegtuig, VZ) over zag vliegen. “Toen dacht ik: ‘ik ga het leger eens bellen’. Daar ben ik best ver mee gekomen, maar in verband met imagoschade konden ze er begrijpelijk niet aan mee werken”, aldus de directeur. “Via deze weg ben ik in contact gekomen met een commerciële club.”

De helikopter moet 440 keer een pallet met materiaal van 750 kilo zwaar het dak op tillen. Ondanks dat omwonenden met een vreemde blik kunnen kijken en het voor een een dagje overlast kan zorgen, zegt Van Zantvoort dat de helikopter alsnog een betere keuze is dan een kraan. “Het is zo dat het dak zo licht gebouwd is, dat we niet alle pallets aan de rand van het dak kunnen zetten. Met een kraan zouden we drie weken bezig zijn, met veel overlast voor Mainfreight en de omgeving”, aldus de directeur. “Als je alles op zou tellen is het niet alleen logistiek efficiënter, maar ook financieel.”

Kosten
Het is niet de kraan zelf die leidt tot hogere kosten. “Als je met een kraan een ding of een dag moet hijsen is dat uiteraard goedkoper dan een helikopter. Wij hebben dan in dit geval de kraan drie weken nodig en de palletjes met de hand moet verpakken. Dan ben je zolang bezig, met een hoop man-uren, dat het anderhalf keer zo duur is.” Een fijne bijkomstigheid is dan ook dat het klusje met een helikopter binnen een dag geklaard is.

Lees ook

Energiek De Graafschap wint in eigen huis van VVV

De Graafschap is het nieuwe seizoen goed begonnen. Op de eigen Vijverberg werd met 3-2 gewonnen van ...

Busje gaat in vlammen op in buitengebied van Didam

In het buitengebied van Didam is vrijdagavond een werkbus volledig afgebrand. Hoe de brand is ontsta...

REGIO8 doet ook dit seizoen live verslag van De Graafschap

Ook dit jaar zijn de wedstrijden van De Graafschap live te beluisteren in het programma 8SPORT op ra...

Overleden vrouw aangetroffen in woning in ‘s-Heerenberg, onderzoek van start

In een woning aan de Commandeur in ‘s-Heerenberg is donderdag een overleden vrouw aangetroffen. De p...

Dressuurruiter Kris de Vries uit Didam leeft meisjesdroom aan de top

De Didamse dressuurruiter Kris de Vries heeft een succesvol seizoen achter de rug met haar paard Jil...

Voertuig te water in Noordijk, veel hulpdiensten ‘onnodig’ ter plaatse

Op een zandweg bij het Berkellandse dorp Noordijk is vrijdagmiddag een voertuig te water geraakt. In...