Ulft, Nederland
Terug

Voorstelling Veur Altied naar de filmhuizen

96d2daeddbb1c5531be09f5eade6c542.jpg

De opname van de theatervoorstelling Veur Altied over De Graafschap is de komende maanden te zien in filmhuizen in de regio. Met een filmticket krijgen bezoekers daarnaast toegang tot de jubileumexpositie in het Stadsmuseum in Doetinchem.

Redactie REGIO8 |
“Hiermee krijgen nog meer voetbal- en theaterliefhebbers de kans om de theatershow over 65 jaar De Graafschap te zien of te herbeleven”, zo laat de organisatie weten. De voorstelling in Schouwburg Amphion trok in januari in totaal 1.650 bezoekers naar het theater. De opname van de anderhalf uur durende voorstelling is de komende tijd onder meer te zien in De Gruitpoort in Doetinchem en in het Barghse Huus in ’s-Heerenberg. Mogelijk volgen laten nog meer locaties.

Het Stadsmuseum in Doetinchem opent op zaterdag 23 maart een expositie over de Doetinchemse voetbalclub. In het kader van het 65-jarig bestaan van De Graafschap is tot 25 augustus een verzameling foto’s, video’s, documenten en attributen te zien uit het verleden van de club.

Foto: Veur Altied

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-28 at 07.53.37.jpeg

Dodelijk ongeval door botsing op A18 bij Doetinchem

Op de A18 bij Doetinchem is zaterdagochtend 28 februari een persoon om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Dat gebeurde op de rijbaan vanuit Wehl richting Doetinchem, ter hoogte van een viaduct.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 16.38.57.jpeg

Kater bevrijd uit motor van auto in Doetinchem

Een kater heeft vrijdagmiddag vastgezeten onder de motorkap van een geparkeerde auto aan de Gasthuisstraat in Doetinchem. Het dier was tijdens een wandeling ontsnapt uit zijn tuigje en kroop het motorcompartiment in.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 22.41.54.jpeg

De Graafschap in Maastricht niet voorbij MVV

De Graafschap is er in Zuid-Limburg niet in geslaagd om laagvlieger MVV over de knie te leggen. Het werd in De Geusselt in Maastricht 3-3. Omdat de achtervolgers ook punten lieten liggen, blijven de Superboeren nog wel op de derde plaats in de Keuken Kampioen Divisie staan.

AFL3 Bibi Ricardo0.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken aan carrière

In de serie ‘De Platte Droom’ van REGIO8 en jongerenplatform Kalm An, volgen we jonge Achterhoekers met een duidelijk doel voor ogen, en hoe ze dit willen bereiken. In de derde en laatste aflevering volgen we Levi Lenting uit Didam en Bibi van Engen uit Doetinchem. Deze jongeren hebben beide de droom om stappen te zetten in hun carrière en werken hier hard voor.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 15.37.01.jpeg

Van Pallandtbad Varsseveld weer open: ‘Negen weken verbouwen werd negen maanden’

Het Varsseveldse Van Pallandtbad is na maanden verbouwen weer open. De oorspronkelijke planning was om de klus in negen weken te klaren, dit werden uiteindelijk negen maanden. Van failliete aannemer tot lekke vloer, Optisport heeft bergen werk verzet om het zwembad weer te kunnen openen.

Cleo Sissingh0.jpg

DRU: 'Het geld is niet aan verkeerde dingen uitgegeven, maar het had niet gemogen'

De financiële problemen van het DRU Industriepark zijn niet ontstaan door verkeerde intenties, maar door een combinatie van ambities, structurele scheefgroei en te snelle uitgaven, dat zegt interim-bestuurder Cleo Sissingh. Ze gaat nog eens in op wat er mis is gegaan, maar vooral hoe ze uit dit financiële moeras willen komen.