gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Volleyballers Orion verzekerd van finaleplek

62e2908a7409baa09aa342d3cff3b7c5
Redactie REGIO8 |
"Na de overwinning van zaterdag op Lycurgus, was dit ook weer een erg belangrijke wedstrijd", zo vertelt Orion-aanvoerder Stijn Held. "Daarmee hebben we in ieder geval een finaleplek weten te behalen, dus het was een erg mooie avond." De lange mannen uit Doetinchem werden de eerste set onder druk gezet door een sterke serve en goed verdedigingswerk van Dynamo, de nummer drie uit de poule. Deze set werd verloren met 20-25. "Maar vanaf de tweede set houden we ons hoofd goed koel", aldus Held. "En zijn daarna drie sets lang de betere." Orion speelde overtuigend en trok de wedstrijd in de laatste drie sets naar zich toe (25-22, 25-13, 27-25).

De volleyballers van Orion pakken zo voor de derde keer op rij een ticket voor de finale. "Ik ben heel blij”, laat Held weten. "Heel knap van dit team dat we weer een finaleplaats hebben gehaald." De tegenstander lijkt opnieuw rivaal Abiant Lycurgus te worden. "Er is natuurlijk het hele jaar al veel over gesproken, dat het zou kunnen uitlopen op een finale tussen Lycurgus en ons”, stelt Held. "Ik heb er vooral heel erg veel zin in." Twee keer eerder gingen de Groningers er, ten koste van Orion, met de titel vandoor. "Maar we hebben eindelijk een keer van ze weten te winnen zaterdag", vertelt de aanvoerder. "Dus we weten hoe het moet."

De best-of-five serie om het landskampioenschap start op 15 april.

Foto: REGIO8

Lees ook

Zelhem vlees politie Omroep GLD

Kilo’s vlees verdwijnen onder kleding van vleesliefhebbers in Zelhem

Vier mannen gaan in een supermarkt in Zelhem opvallend te werk. Ze stoppen grote hoeveelheden vleespakketten onder hun kleding en verlaten de winkel zonder af te rekenen.

GerritsWeerpraot20

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een tropisch begin van de zomer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Halle-Nijman voorspelt de weerboer een tropisch begin van de zomer.

WhatsApp Image 2026-06-19 at 12.38.18

Wiebe Nelissen nieuwe teammanager De Graafschap na jaren bij Vitesse en AZ

Wiebe Nelissen (36) is gepresenteerd als nieuwe teammanager van het eerste herenteam van De Graafschap. Bij de Doetinchemse voetbalclub wordt hij ook manager communicatie en pers. Nelissen staat nu nog onder contract bij AZ in Alkmaar als Hoofd Persvoorlichting.

KunstrouteBaakseBeek0

Waterschap Rijn en IJssel en kunstenaars slaan handen ineen voor route langs klimaatprojecten

Het waterschap Rijn en IJssel en Staatsbosbeheer hebben de handen ineengeslagen met de Baakse Beek Kunstbiënnale, om een kunstroute van maar liefst dertig kilometer lang te realiseren. Bij verschillende kunstwerken langs de route staan informatieborden, waarop bezoekers kunnen lezen welke projecten het Waterschap heeft uitgevoerd in dat gebied.

KermisFlitser

Kermis Gaanderen zoekt grootste ‘slachtoffers’ van beruchte flexflitser

De flexflitser aan de Rijksweg in Gaanderen is inmiddels verdwenen. Waar veel automobilisten opgelucht ademhalen, kunnen anderen nog altijd een paarse envelop op de deurmat verwachten. Voor die laatste groep heeft de organisatie van Kermis Gaanderen nu een ludieke actie bedacht.

LexDeGoedeRijsberman

De Goede en Rijsberman nemen afscheid van Lochemse college

Lex de Goede van Meedenken met Lochem en Michiel Rijsberman van D66 Lochem keren de komende periode niet terug in het college. Afgelopen donderdag nam het tweetal afscheid als wethouder.