gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Volleyballers Orion verzekerd van finaleplek

62e2908a7409baa09aa342d3cff3b7c5
Redactie REGIO8 |
"Na de overwinning van zaterdag op Lycurgus, was dit ook weer een erg belangrijke wedstrijd", zo vertelt Orion-aanvoerder Stijn Held. "Daarmee hebben we in ieder geval een finaleplek weten te behalen, dus het was een erg mooie avond." De lange mannen uit Doetinchem werden de eerste set onder druk gezet door een sterke serve en goed verdedigingswerk van Dynamo, de nummer drie uit de poule. Deze set werd verloren met 20-25. "Maar vanaf de tweede set houden we ons hoofd goed koel", aldus Held. "En zijn daarna drie sets lang de betere." Orion speelde overtuigend en trok de wedstrijd in de laatste drie sets naar zich toe (25-22, 25-13, 27-25).

De volleyballers van Orion pakken zo voor de derde keer op rij een ticket voor de finale. "Ik ben heel blij”, laat Held weten. "Heel knap van dit team dat we weer een finaleplaats hebben gehaald." De tegenstander lijkt opnieuw rivaal Abiant Lycurgus te worden. "Er is natuurlijk het hele jaar al veel over gesproken, dat het zou kunnen uitlopen op een finale tussen Lycurgus en ons”, stelt Held. "Ik heb er vooral heel erg veel zin in." Twee keer eerder gingen de Groningers er, ten koste van Orion, met de titel vandoor. "Maar we hebben eindelijk een keer van ze weten te winnen zaterdag", vertelt de aanvoerder. "Dus we weten hoe het moet."

De best-of-five serie om het landskampioenschap start op 15 april.

Foto: REGIO8

Lees ook

John Haverdil en Marco Bouman

Help DRU door de winter, 573.000 euro nodig van raad Oude IJsselstreek

Het DRU Industriepark in Ulft is in acute nood. Het college van Oude IJsselstreek vraagt de gemeenteraad van Oude IJsselstreek om 573.000 euro om het theater met popzaal, horeca, onderwijs en ondernemingen door de winter te helpen.

GRAALM0

Duivenvoorden ziet stijgende lijn bij De Graafschap, maar waakt voor Jong FC Utrecht

De Graafschap lijkt na een uiterst moeizame start van het seizoen langzaam de weg omhoog te vinden. Toch staan de Superboeren nog altijd op de negentiende plaats in de Keuken Kampioen Divisie. Om de stijgende lijn door te trekken, wacht op De Vijverberg een treffen met de huidige hekkensluiter Jong FC Utrecht.

Merel

Montferland wil vaker ‘ja’ zeggen tegen recreatie op eigen erf

Een bed and breakfast in een leegstaand bijgebouw of hobbyworkshops met een theetuin op het eigen terrein: Montferland wil inwoners in het buitengebied meer ruimte geven voor kleinschalige recreatie. Volgens wethouder Merel Balduk sluiten de huidige regels onvoldoende aan bij wat inwoners tegenwoordig willen. “We moesten te vaak ‘nee’ zeggen tegen initiatieven die eigenlijk heel passend waren voor Montferland.”

OngevalTankstationWehl

Twee gewonden bij frontale botsing op Broekhuizerstraat in Wehl

Op de Broekhuizerstraat in Wehl zijn donderdagmiddag twee auto's frontaal met elkaar in botsing gekomen. Twee personen zijn voor controle naar het ziekenhuis gebracht. De weg is voorlopig afgesloten.

JorisClinic0

Kinderen leren veldrijden van Joris Nieuwenhuis in Zelhem: ‘We hebben gewoon plezier’

Meer dan zestig kinderen deden woensdagmiddag mee aan een veldrijclinic op de voormalige vuilnisbult in Zelhem, gegeven door Zelhemmer Joris Nieuwenhuis. De veldrijder hoopt hierdoor samen met de gemeente, KNWU en RTV Vierakker-Wichmond kinderen al jong de liefde voor de sport te leren.

Flexflitser Gaanderen

Flexflitser aan Liemersweg in Doetinchem gaat weer verhuizen

De flexflitser aan de Liemersweg in Doetinchem gaat weer verhuizen. De flitser rouleert iedere acht weken tussen drie locaties van waar twee in Gaanderen. Sinds half augustus staat deze aan de Liemersweg. Aan de Rijksweg zorgde de paal voor veel opschudding.