Ulft, Netherlands

Vitens onderzoekt oorzaak van bacterie in water in Didam

De verontreiniging in het kraanwater in Didam is vrijdag bij een routinecontrole vastgesteld door drinkwaterbedrijf Vitens. Het is nog niet duidelijk of de bacterie Entrococcen daadwerkelijk uit de kraan is gekomen in het Montferlandse dorp.
Nick Hermsen | Bart Sollman | 15 augustus 2023 16:14 | Aangepast op 15 augustus 2023 16:14
“We hebben toen kunnen constateren uit een eerste test dat het niet zo is”, vertelt woordvoerder Jeroen Bruning. “Uit voorzorg willen we kweektesten uitgevoerd hebben en de resultaten daarvan binnen hebben om zeker te weten dat wij weer gezond drinkwater kunnen gaan leveren.” Vitens doet op dit moment onderzoek naar de oorzaak van de verontreiniging, maar omdat er maar een lichte verontreiniging is, kan dit lastig te vinden zijn. “Hoe eerder we die oorzaak gevonden hebben of wanneer we voldoende maatregelen hebben genomen en we er zeker van zijn dat de verontreiniging in dit opslagreservoir nooit in het drinkwaterleiding is gekomen, dan kunnen we het kookadvies intrekken.” Vitens verwacht eind deze week daar meer informatie over te kunnen geven.

Bruning geeft aan dat iedereen deze bacterie heeft, dat het ook in de natuur voorkomt en dat de verontreiniging ook daar vandaan kan komen. “Het zou kunnen komen doordat een boomwortel letterlijk door een drinkwaterleiding is gegroeid”, vertelt Bruning. “Wanneer wij zelf werkzaamheden uitvoeren aan een drinkwaterleiding en het dus opengelegd moet worden, dan testen wij voor en na op de mogelijke aanwezigheid van de bacteriën voordat we het weer in bedrijf nemen.” De verwachting is niet dat mensen maandenlang niet uit de kraan kunnen drinken. "Als wij de testresultaten binnen hebben van de uitbreide kweekmonsters die wij nu onderzoeken, dan kunnen wij weer andere maatregelen gaan nemen."

Foto: REGIO8



Lees ook

‘D’ran’, ‘Weerkommen’ en ‘Deurdonderen’ op Achterhoekse treinen

Arriva heeft afgelopen weekend de namen van negen nieuwe treinen gepresenteerd. Onder andere 'D’ran'...

Ulftse Dione Housheer in sterrenteam na vierde plaats op WK

Het WK van de Nederlandse handbaldames is geëindigd met een vierde plaats. Na de verloren halve fina...

Bestuurder botst op geparkeerde bus in Lichtenvoorde

Een automobilist is maandagochtend op een geparkeerde bus gebotst in Lichtenvoorde. De bestuurder is...

Kaars mogelijke oorzaak brand in flat Doetinchem

In een flat aan de Caenstraat in Doetinchem is zondagavond brand ontstaan. Een kaars op een kandelaa...

Woonboerderij met rieten dak in Ruurlo volledig verwoest door brand

Een woonboerderij aan de Kaaldijk in Ruurlo is zondagavond rond 20.00 uur volledig in vlammen opgega...

De Graafschap verliest en loopt play-offticket mis

De Superboeren ontvingen Roda JC in een cruciaal duel in de strijd om de tweede plek – en het play-o...