Ulft, Netherlands

Vistrap Doesburg vergroot leefruimte vissen

Regio8 | 24 april 2018 12:30 | Aangepast op 24 april 2018 12:30

“Het is meer dan alleen maar de vispassage”, zegt Berend Jan Bussink van Waterschap Rijn en IJssel. “We denken ook aan de toekomst: aan de jeugd, de ecologie, de leefomstandigheden en de natuurlijke omgeving. Dat we met elkaar zorg dragen voor het doorgeven van de aardbodem aan onze volgende generaties.” De vistrap, gerealiseerd in samenwerking met Rijkswaterstaat, de provincie en Doesburg, moet een hoogteverschil van vijf meter overbruggen en daarmee de vismigratie bevorderen. “We hebben een voordeur en een achterdeur”, vertelt Jos van Hees, directeur Netwerkontwikkeling bij Rijkswaterstaat. “Uiteindelijk moeten de trekvissen binnen kunnen komen bij het Haringvliet. Dit jaar gaan de sluizen daar ook open zodat er een zoetzoutovergang komt, dan kunnen trekvissen ook weer binnenkomen.”

Vissers in de regio kunnen zich volgens het Waterschap verheugen op de aanleg. “Wanneer er gepaard wordt in de viswereld krijgen we heel veel jongen en daar beleven heel veel mensen plezier aan”, zegt Bussink. Voor andere recreanten wordt het nieuwe project een ware belevenis met behulp van kijkvensters. “Het wordt heel toegankelijk voor mensen”, aldus Van Hees. “Het beleven van wat er gebeurt: de natuur, de waterkwaliteit en de ecologische ontwikkeling, dat komt hier allemaal mooi samen.”

De vispassage moet in mei 2019 opengesteld worden voor vissen en het publiek. “Dus er zit een ontzettende tijdsdruk op”, stelt Bussink. “Maar met elkaar hebben we afgesproken dat we dat moment gaan halen.”

Foto: Waterschap Rijn en IJssel

Lees ook

Opnieuw explosie op Veemarkt Doetinchem, waarschijnlijk geen link met eerder incident

In de nacht van zondag op maandag is er een zware explosie geweest op de Veemarkt in Doetinchem. Ond...

Effectief De Graafschap wint ruim bij RKC Waalwijk

De Graafschap heeft zondagmiddag een overtuigende overwinning geboekt. De ploeg van trainer Marinus ...

Auto op de kop in de sloot bij Halle

Een auto is zaterdagmiddag rond 14.15 uur is op de Varsseveldseweg (N330) bij Halle op de kop in de ...

Brandweer rukt uit voor verbrande pizza in Ulft

De brandweer van Gendringen is vrijdagavond uitgerukt voor een melding van een woningbrand in Ulft. ...

COMMENTAAR | Interpretatie van cursus komt burgemeester slecht uit, maar geen leugens

COMMENTAAR | Burgemeester Anne-Marie Fellinger van Montferland heeft veel ophef gemaakt over het woo...

Achterhoeker Devin Haen voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje

De Achterhoekse voetballer Devin Haen is voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje. De 21-jarige aa...