gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vistrap Doesburg vergroot leefruimte vissen

9183f7391a2815e1996b83b9ee2f7d61.jpg
Redactie REGIO8 |

“Het is meer dan alleen maar de vispassage”, zegt Berend Jan Bussink van Waterschap Rijn en IJssel. “We denken ook aan de toekomst: aan de jeugd, de ecologie, de leefomstandigheden en de natuurlijke omgeving. Dat we met elkaar zorg dragen voor het doorgeven van de aardbodem aan onze volgende generaties.” De vistrap, gerealiseerd in samenwerking met Rijkswaterstaat, de provincie en Doesburg, moet een hoogteverschil van vijf meter overbruggen en daarmee de vismigratie bevorderen. “We hebben een voordeur en een achterdeur”, vertelt Jos van Hees, directeur Netwerkontwikkeling bij Rijkswaterstaat. “Uiteindelijk moeten de trekvissen binnen kunnen komen bij het Haringvliet. Dit jaar gaan de sluizen daar ook open zodat er een zoetzoutovergang komt, dan kunnen trekvissen ook weer binnenkomen.”

Vissers in de regio kunnen zich volgens het Waterschap verheugen op de aanleg. “Wanneer er gepaard wordt in de viswereld krijgen we heel veel jongen en daar beleven heel veel mensen plezier aan”, zegt Bussink. Voor andere recreanten wordt het nieuwe project een ware belevenis met behulp van kijkvensters. “Het wordt heel toegankelijk voor mensen”, aldus Van Hees. “Het beleven van wat er gebeurt: de natuur, de waterkwaliteit en de ecologische ontwikkeling, dat komt hier allemaal mooi samen.”

De vispassage moet in mei 2019 opengesteld worden voor vissen en het publiek. “Dus er zit een ontzettende tijdsdruk op”, stelt Bussink. “Maar met elkaar hebben we afgesproken dat we dat moment gaan halen.”

Foto: Waterschap Rijn en IJssel

Lees ook

GBD_Hidde0.png

Historische winst voor GemeenteBelangen Doetinchem en Forum voor Democratie: 'Hadden we niet verwacht'

GemeenteBelangen Doetinchem is de grote winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen in Doetinchem. De lokale partij verdubbelt het aantal zetels van drie naar zes en schrijft daarmee geschiedenis als eerste lokale partij die de grootste wordt in de gemeente. Ook GroenLinks-PvdA behaalde zes zetels, maar kreeg 441 stemmen minder en eindigt daardoor als tweede. Forum voor Democratie groeide opvallend van één naar vier zetels.

MerelJohan.jpg

CDA blijft de grootste in Montferland, PVV grote winnaar

Het CDA blijft met zes zetels de grootste partij in Montferland, maar de echte winnaar van de verkiezingsavond is de PVV. De partij komt met drie zetels nieuw de raad binnen en zet daarmee de verhoudingen op scherp. Tegelijkertijd krijgt Lijst Groot Montferland een zware klap: van vijf zetels blijft er nog maar één over. De uitslag maakt één ding duidelijk: een stabiele coalitie vormen wordt een flinke uitdaging.

RiaEnGerrit.jpg

Dorp en Platteland Beweging grote winnaar Oude IJsselstreek, Lokaal Belang blijft grootste

Lokaal Belang blijft in Oude IJsselstreek de grootste partij, ondanks dat ze maar liefst drie zetels in leveren. Het politieke landschap in de gemeente is met negen partijen wel weer meer versplinterd. Grote winnaar is de Dorp en Platteland Beweging. Onder leiding van lijsttrekker Gerrit Vossers wonnen ze twee zetels.

80764b21-6553-4f21-a043-32127f9e2424.jpg

CDA weer de grootste in Berkelland, Samen voor Berkelland wint ruim

Het CDA is wederom de grootste van Berkelland. De partij van lijsttrekkers Biense Klein Braskamp gaat van 6 zetels nu, naar 8 zetels in de nieuwe raad. Samen voor Berkelland, dat voor het eerst deelnam aan de verkiezingen maakt zijn entree met vijf zetels.

WhatsApp Image 2026-03-18 at 22.49.43.jpeg

Gemeentebelangen grote winnaar in Bronckhorst: partij groeit naar tien zetels

Gemeentebelangen Bronckhorst is de grote winnaar van de verkiezingen in de gemeente en komt uit op tien zetels. Tegelijkertijd levert het CDA in en zakt de partij van zes naar vier zetels. Daarmee zijn de verhoudingen in Bronckhorst flink verschoven. GBB is weliswaar veruit de grootste partij, maar heeft voor een meerderheid nog altijd partners nodig. Door de versplintering in de raad en de komst van twee nieuwkomers lijkt de coalitievorming daardoor minder vanzelfsprekend dan voorheen.

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.