gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vistrap Doesburg vergroot leefruimte vissen

9183f7391a2815e1996b83b9ee2f7d61.jpg
Redactie REGIO8 |

“Het is meer dan alleen maar de vispassage”, zegt Berend Jan Bussink van Waterschap Rijn en IJssel. “We denken ook aan de toekomst: aan de jeugd, de ecologie, de leefomstandigheden en de natuurlijke omgeving. Dat we met elkaar zorg dragen voor het doorgeven van de aardbodem aan onze volgende generaties.” De vistrap, gerealiseerd in samenwerking met Rijkswaterstaat, de provincie en Doesburg, moet een hoogteverschil van vijf meter overbruggen en daarmee de vismigratie bevorderen. “We hebben een voordeur en een achterdeur”, vertelt Jos van Hees, directeur Netwerkontwikkeling bij Rijkswaterstaat. “Uiteindelijk moeten de trekvissen binnen kunnen komen bij het Haringvliet. Dit jaar gaan de sluizen daar ook open zodat er een zoetzoutovergang komt, dan kunnen trekvissen ook weer binnenkomen.”

Vissers in de regio kunnen zich volgens het Waterschap verheugen op de aanleg. “Wanneer er gepaard wordt in de viswereld krijgen we heel veel jongen en daar beleven heel veel mensen plezier aan”, zegt Bussink. Voor andere recreanten wordt het nieuwe project een ware belevenis met behulp van kijkvensters. “Het wordt heel toegankelijk voor mensen”, aldus Van Hees. “Het beleven van wat er gebeurt: de natuur, de waterkwaliteit en de ecologische ontwikkeling, dat komt hier allemaal mooi samen.”

De vispassage moet in mei 2019 opengesteld worden voor vissen en het publiek. “Dus er zit een ontzettende tijdsdruk op”, stelt Bussink. “Maar met elkaar hebben we afgesproken dat we dat moment gaan halen.”

Foto: Waterschap Rijn en IJssel

Lees ook

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.