gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Visser stopt als wethouder in Montferland

4de847fd160e500500dfec363d7489b1.jpg
Redactie REGIO8 |
"Ik raak op een leeftijd dat het wat lastiger wordt om je op de arbeidsmarkt te begeven", zegt de 53-jarige Visser over zijn aanstaande vertrek. "Ik kan nog wel een periode mee, dat was me misschien ook wel gegund, maar ik denk dat ik er goed aan doe om eens om me heen te kijken." Genoeg van de beslommeringen op het gemeentehuis in Didam heeft hij niet: "De Montferlandse politiek zal ik nooit los kunnen laten, maar als je het zestien jaar in dezelfde gemeente hebt gedaan, komt er een moment van stoppen."

Met het stoppen van Visser verlaten de twee wethouders die verantwoordelijk waren voor de organisatie van het NK Wielrennen de gemeente. De financiële strop van 400.000 euro rondom de organisatie van het evenement speelde niet mee in de beslissing van de wethouder. "Nee, dat is een solitair proces", aldus Visser. "Dat moet op die manier ook met de raad besproken worden. Ik heb de afgelopen zestien jaar niet meegemaakt dat iets financieel zo uit de klauwen is gelopen."

Verantwoording in de raad
Binnenkort wordt de budgettaire overschrijding rondom het NK besproken in de raad. "Het college en zeker de betrokken wethouders moeten daar nog volop verantwoording over afleggen", weet Visser. "We moeten van dat NK leren. Qua evenement is het mooi, maar in de financiële zin is het een drama. Je moet er voor zorgen dat dat nooit meer gebeurt."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.