gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Visser stopt als wethouder in Montferland

4de847fd160e500500dfec363d7489b1.jpg
Redactie REGIO8 |
"Ik raak op een leeftijd dat het wat lastiger wordt om je op de arbeidsmarkt te begeven", zegt de 53-jarige Visser over zijn aanstaande vertrek. "Ik kan nog wel een periode mee, dat was me misschien ook wel gegund, maar ik denk dat ik er goed aan doe om eens om me heen te kijken." Genoeg van de beslommeringen op het gemeentehuis in Didam heeft hij niet: "De Montferlandse politiek zal ik nooit los kunnen laten, maar als je het zestien jaar in dezelfde gemeente hebt gedaan, komt er een moment van stoppen."

Met het stoppen van Visser verlaten de twee wethouders die verantwoordelijk waren voor de organisatie van het NK Wielrennen de gemeente. De financiële strop van 400.000 euro rondom de organisatie van het evenement speelde niet mee in de beslissing van de wethouder. "Nee, dat is een solitair proces", aldus Visser. "Dat moet op die manier ook met de raad besproken worden. Ik heb de afgelopen zestien jaar niet meegemaakt dat iets financieel zo uit de klauwen is gelopen."

Verantwoording in de raad
Binnenkort wordt de budgettaire overschrijding rondom het NK besproken in de raad. "Het college en zeker de betrokken wethouders moeten daar nog volop verantwoording over afleggen", weet Visser. "We moeten van dat NK leren. Qua evenement is het mooi, maar in de financiële zin is het een drama. Je moet er voor zorgen dat dat nooit meer gebeurt."

Foto: REGIO8

Lees ook

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.

Gerrit12360.jpg

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Vragender droge dagen en natte nachten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Vragender voorspelt hij natte nachten en droge dagen.

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 10.38.38.jpeg

Schoorsteenbrand bij diervoederfabriek in Doetinchem

Hulpdiensten zijn vrijdagochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een diervoederfabriek in Doetinchem. Op foto’s is te zien hoe een pijp aan de zijkant van het pand al verkleurd is door de hitte, binnenin de pijp.

783413355a4c6dc21f36743b1cbd439d.jpg

45-jarige Zelhemmer voor rechter om drugslabbrand: sanering kost gemeente 60.000 euro

Een 45-jarige inwoner van Zelhem moet vrijdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. Hij is mogelijk betrokken bij het drugslab dat afgelopen december in Zelhem in brand vloog. De grond bij de woonboerderij is inmiddels door de gemeente Bronckhorst gesaneerd. De gemeente wil dat de overtreder deze kosten betaalt.