gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Virus gevaar voor hazenpopulatie in Aalten

18e76205fbcc182b8744b8692091c344.jpg
Redactie REGIO8 |

"Wij hebben een maand terug een dode haas gevonden", vertelt Geert Kämink, mede-bestuurslid bij de Wildbeheereenheid Aalten. Het hazenkadaver werd opgestuurd en onderzocht bij een veterinair diagnostisch laboratorium. "Toen kwam het nieuws binnen dat het een uniek exemplaar was", vertelt Kämink. De virusziekte RHDV-2 bleek de doodsoorzaak te zijn van het beest. "Dat was in Nederland nog niet eerder geconstateerd."

Het virus past in het beeld dat de Wildbeheereenheid Aalten in de praktijk zag. "Sinds 2013 is de hazenstand hier gehalveerd en we weten niet waar het vandaan kom", aldus Kämink. De constatering van het virus zorgt niet gelijk voor het antwoord: "Misschien geeft het een verklaring voor het teruglopen van de hazenstand. Als die ziekte inderdaad onder de hazen zit en de stand blijft jaarlijks teruglopen, is dat zorgelijk."

Foto: REGIO8

Lees ook

STILL DEBAT LOCHEM0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Lochem gemeenteraadsverkiezing 2026

Feuerwehr4.jpeg

Brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding krijgen Winterswijkse prijs

De goede samenwerking tussen brandweerkorpsen in het Duits-Nederlandse grensgebied is beloond met de Beste Noaberprijs van de gemeente Winterswijk. De prijs ging dit jaar naar de brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding. Zij werken al lange tijd nauw samen met de Brandweer Winterswijk.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lijsttrekkers Lochem maandagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als laatste gemeente is maandagavond Lochem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 13.17.50.jpeg

FIOD doet inval bij Doetinchemmer vanwege belastingfraude

De Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) heeft een verdachte uit Doetinchem aangehouden. Die zou betrokken zijn bij belastingfraude en het plegen van valsheid in geschrift.

FreddyAndre30.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Freddy van Dijken (D66) en André Menting (PvdA) in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om mensen bij de lokale politiek te betrekken. In sommige huishoudens begint die betrokkenheid al aan de keukentafel. In deze serie stonden meestal ouder en kind centraal die samen op een kieslijst staan. Maar voor het slot van deze reeks een bijzondere uitzondering: een stel dat ieder voor een andere partij op de lijst staat.

Monieb2.jpeg

Van Zelhem naar Kabul: voetbaldroom komt uit voor Monieb (19)

Voor Monieb Piroez (19) uit Zelhem is een bijzondere voetbaldroom werkelijkheid geworden. De voetballer van het Doetinchemse DZC ’68 kreeg de kans om in Kabul mee te trainen met zowel het O23- als het O20-nationale elftal van Afghanistan.