“We hebben wel vaker goed gespeeld, maar nu benut je de kansen op een goede manier”, aldus trianer Dijkhuizen. “Daar waren we wel naar op zoek en dat is een prettig gevoel. Ook hoe de mensen daarop reageren, dat is goed om te horen. We moeten alleen nog proberen om het langer vol te houden.” Het verschil tussen de eerste en tweede helft in zowel de wedstrijd tegen FC Dordrecht (1-1) als tegen Almere City (3-2 winst), groot.
“Ik denk dat het aan de scherpte ligt”, geeft aanvaller Ibrahim El Kadiri aan. “Ik denk dat we daar zeker weten nog meer uit kunnen halen.” De vleugelspits is wel tevreden over hoe het de laatste weken gaat: “Wij doen gewoon de dingen die wij altijd doen. Er zit veel voetbal in de ploeg, door trainer Thomas (Duivenvoorden, T.R.) en Marinus. Ik denk dat wij gewoon zeer goed voetballen.”
Van der Heide terug in basis
Dijkhuizen houdt tegen Jong Ajax vast aan zijn opstelling, alleen Jevon Simons is niet fit genoeg. De rechtsbuiten wordt vervangen door Arjen van der Heide. Een bezoek aan de Jong-teams in de eerste divisie is de laatste jaren een pittige kluif gebleken voor de Doetinchemmers, toch straalt het vertrouwen er vanaf.
Jong AZ als blauwdruk
Dijkhuizen wil in de hoofdstad hetzelfde laten zien als is de met 1-3 gewonnen wedstrijd tegen Jong AZ: "Je moet er met name in duels bovenop zitten, anders kun je zomaar weggetikt worden. As je goed bent ga je daar gewoon kansen krijgen, ik denk dat het een best wel open wedstrijd wordt.”
“Wij gaan daar naartoe om de punten mee te nemen. Niks anders”, vult El Kadiri de oefenmeester aan. "We moeten gewoon focus houden op hoe wij nu bezig zijn met het voetballen. En dan komt het zeker wel goed en gaan we daar sowieso wel winnen.”