Ulft, Netherlands

Verslagenheid na grinddrama in Isselburg

Regio8 | 29 november 2017 16:05 | Aangepast op 29 november 2017 16:05
‘’We weten dat de werknemers uit de buurt komen en hier ook familie hebben, waar we hier met alle collega’s erg mee begaan zijn’’, vertelt gemeentewoordvoerder Frank Schaffeld. De hulpdiensten hebben het lichaam van een 42-jarige man uit Azewijn dinsdagavond kunnen bergen. Het bereiken van het tweede slachtoffer verloopt echter zeer moeizaam. ‘’Er valt constant materiaal naar beneden. Het gevaar dreigt dat onze hulpdiensten, de brandweer en technische dienst, zelf bedolven raken’’, aldus Scheffeld. ‘’Het kan mogelijk tot woensdagavond of zelfs langer duren tot we het laatste slachtoffer kunnen bergen.’’

Netterden Zand en Grind
Bij de werkgever van de slachtoffers heerst grote verslagenheid. ‘’We zijn diep geschokt door deze gebeurtenissen. Uiteraard zal uitvoerig worden onderzocht hoe dit ongeluk heeft kunnen plaatsvinden. Onze gedachten gaan uit naar de families van beide mannen, collega’s en andere betrokkenen’’, laat Netterden Zand en Grind weten in een verklaring.

Reparatiewerkzaamheden
Over de oorzaak is vooralsnog niet veel bekend. Volgens Netterden Zand en Grind waren de medewerkers reparatiewerkzaamheden aan het uitvoeren toen het noodlot toesloeg. "Bij het uitvoeren van een reparatie zijn drie medewerkers onverwachts onder een berg zand en grind geraakt. Een medewerker van een loonbedrijf die assisteerde, heeft getracht ze vrij te graven en is daarbij ook onder het zand gekomen. Twee collega’s zijn gelukkig gered en na een korte ziekenhuisopname weer thuis. De andere twee medewerkers zijn helaas niet meer tijdig gered en om het leven gekomen."

UPDATE:
Het tweede dodelijke slachtoffer van de ramp in Isselburg, een 52-jarige man uit Isselburg zelf, is woensdagavond omstreeks 21:15 uur geborgen.

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

Twee Achterhoekse klimmers aan de start van Giro d’Italia

De Achterhoekse wielrenners Koen Bouwman en Gijs Leemreize staan zaterdag in Albanië aan de start va...

BBQ's en Oldtimers: nieuw feest in Zelhem uit de koker van Hendrik Jan Lovink

Honderden oldtimerliefhebbers komen elk jaar samen in het centrum van Zelhem voor de Smoks Hanne Rit...

Vierde landstitel lonkt voor Orion Stars na tweede overwinning op Lycurgus

Orion Stars uit Doetinchem heeft zich een ideale uitgangspositie verschaft voor het binnenhalen van ...

Plannen voor opvang van 125 arbeidsmigranten in Olde Beth Wehl

De pandeigenaar van evenementenlocatie Olde Beth, ontwikkelt samen met twee andere initiatiefnemers ...

Rijinstructeur uit Didam (61) krijgt één dag cel en taakstraf voor aanranding leerling

Een 61-jarige rijinstructeur uit Didam is donderdag 8 mei door de rechtbank in Zutphen veroordeeld t...

De Graafschap wil weer eens buitenshuis winnen: Helmond laatste test voor play-offs

De laatste drie uitwedstrijden wist De Graafschap niet te winnen. Sterker nog, op bezoek bij Cambuur...